TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkurse „Rašom!“ gydytojai rašys dailyraščiu

Konkurso logotipas
. / Konkurso logotipas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį prasidėjo jau ketvirtus metus iš eilės organizuojamas dailyraščio konkursas „Rašom!“. Kaip ir kiekvienais metais skirtingose amžiaus grupėse bus išrinkti ir apdovanoti dailiausiai rašantys. Šiemet atskiroje kategorijoje varžosi ir medikai, kuriuos aktyviai dalyvauti konkurse ragina Lietuvos gydytojų sąjunga.

„Rašymas – neatsiejama gydytojo darbo dalis. Kiekvieną dieną mums tenka ranka rašyti šūsnis vaistų receptų, ligos aprašymų, paskyrimų ir pan. Norėdami priimti kuo daugiau pacientų, neturime galimybių skirti dėmesio rašto grožiui. Todėl kviečiame visus gydytojus rasti valandėlę laisvo laiko ir dalyvauti konkurse „Rašom!“ ir parodyti, kaip dailiai gali rašyti gydytojai“, – teigia Lietuvos gydytojų sąjungos viceprezidentė Virginija Lukšienė.

Konkursą organizuoja Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinys, bendrovė „Biuro pasaulis“ bei Iniciatyvinė pedagogų grupė. Rašyti ir dalyvauti gali visi Lietuvos gyventojai: nuo trečiaklasių iki senjorų.

Dalyviai varžosi trijose amžiaus grupėse: 3–6 klasių moksleiviai, 7–12 klasių moksleiviai ir suaugusieji, o atskiroje grupėje – medikai. Norintieji dalyvauti konkurse plunksnakočiu mėlynu rašalu turi perrašyti tinklapiuose www.rašom.lt ir www.biuropasaulis.lt organizatorių paskelbus tekstus. Šiemet dalyviai perrašinės ištraukas iš Prano Mašioto „Ir aš mažas buvau“, Romualdo Granausko „Šventųjų gyvenimai“ ir Petro Repšio „Piešimas buvo tarsi durys“.

Anot konkurso iniciatoriaus Artūro Tumino, bendrovės „Biuro pasaulis“ generalinio direktoriaus, kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais kasdien besinaudojantys žmonės pamiršta rašyti ranka, nes dažnai vienintelis atvejis, kai dar reikalingas raštas – sutarčių ir kitų dokumentų pasirašymas.

„Šiuo konkursu siekiame reabilituoti rašymą ranka ir ugdyti dailaus rašymo įgūdžius. Kadangi iš aplinkinių vis dažiau girdžiu ir pačiam pažįstamus žodžius – nebemokame gražiai rašyti ar rašyti ranka tampa vis didesniu iššūkiu. Rengdami šį konkursą norime ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius, visus paskatinti į ranką dažniau paimti plunksnakotį“, – teigia A. Tuminas.

Perrašytus tekstus konkurso dalyviai iki vasario 14 d. turi išsiųsti paštu vertinimo komisijai arba pristatyti adresu Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinys, P. Vileišio g. 5, LT-10308 Vilnius, Lietuva. Komisijai įvertinus darbų teksto išsidėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką bei taisyklingumą, vasario 21 d. paaiškės antrojo etapo dalyviai – po 10 dailiausiai rašiusių kiekvienoje grupėje. Organizatoriai įspėja – darbai su klaidomis nebus vertinami. Dailyraščio konkurso finalas įvyks kovo 7 d.

Šių metų konkurso nugalėtojai, originaliausio darbo autorius ir dailiausiai rašantis medikas bus apdovanoti keltų bendrovės „Tallink “ kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 1–4 asmenims. Į Rygą nugalėtojus su draugais nuveš kompanijos „Lux Express“ autobusai. Visi konkurso finalo dalyviai bus apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ ir saldumynais. Daugiausiai konkurso reikalavimus atitinkančių darbų pateikusi bendruomenė bus apdovanota specialiuoju prizu.

Praėjusių metų konkurse savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo Vilniaus Antano Vienuolio pagrindinės mokyklos mokinė Justina Kvedaraitė, Šiaulių Jovaro progimnazijos auklėtinė Bertina Dragūnaitė, panevėžietė Aušra Vilimienė. Originaliausio darbo autorė pripažinta Vilma Miliukienė iš Panevėžio rajono. Moteris perrašytam tekstui sukūrė vingiuojančio kelio formą, o žodžius dėliojo didėjimo tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Lietuvių kalba
Parašykite atsiliepimą apie 15min