Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkūrų čempionate – Olimpinių aukštumų siekiantis jaunimas

Konkūras Dargužiuose
Atvirame konkūrų čempionate rungiasi ir profesionalai, ir mėgėjai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį netoli Klaipėdos esančiame žirgyne Dargužiuose prasidėjo ir iki liepos 4 dienos tęsis šeštasis Lietuvos konkūrų čempionatas, šiemet sutraukęs rekordinį dalyvių skaičių iš visos Lietuvos. Dalyviai varžysis ne vien dėl garbės, bet ir solidaus prizinio fondo.

Atvirame čempionate „VMG taurė“ šiemet dalyvauja 200 skirtingų amžiaus grupių bei sportinio pasirengimo raitelių ir 270 žirgų. Svečių teisėmis čempionate varžysis ir raiteliai iš kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos, Rusijos ir Baltarusijos. Anot organizatorių, tiek daug norinčiųjų nebuvo nei vienais metais.

„Šiemet sulaukėme daug paraiškų dalyvauti čempionate. Deja, visų priimti negalėjome, nes trūko gardų žirgams. Taip jau yra su lietuviais, kad apie norą dalyvauti kai kurie praneša likus vos kelioms dienoms iki renginio“, – kalbėjo Žirginio sporto sąjungos viceprezidentas Laimondas Skėrys.

Konkūrų duetams teks įveikti 1,5 metro  aukščio siekiančias kliūtis. Iš viso dalyvių laukia dvylika skirtingų konkūrų. Sekmadienį nugalėtojams bus įteiktos taurės bei išdalintas prizinis fondas – 35 tūkst. litų.

Kalbėdamas apie neeilines varžybas, Žirginio sporto sąjungos prezidentas Sigitas Paulauskas neslėpė nusivylimo, kad žirgų sportas Lietuvoje kritęs į gan žemą lygį: „Finansavimas žirgų sportui nukrito į meškeriotojų lygį. Ko gero, aukšlių gaudytojai yra remiami labiau“, – ironizavo S. Paulauskas.

Sigitas Paulauskas
Sigitas Paulauskas

Prieš porą mėnesių išrinktas sąjungos prezidentu S. Paulauskas tikino sieksiantis ieškoti galimybių gerinant šios sporto šakos finansavimą bei kelti ją į aukštesnį lygį: „Sieksime, kad mūsų šalyje atsirastų daugiau žirgų sporto mokyklų. Mūsų tikslas – atgaivinti Olimpines tradicijas turintį žirgų sportą“, – kalbėjo naujasis sąjungos prezidentas.

Dalyvauja perspektyvūs sportininkai
 
Anot organizatorių, šiemet konkūrų čempionate varžysis bene geriausi Lietuvos raiteliai. Vienas iš perspektyviausių šalies raitelių Benas Gutkauskas, prieš porą savaičių iškovojęs pergalę Maskvoje vykusiame Tarptautinės žirgų federacijos (FEI) konkūrų pasaulio taurės etape, teigė, kad aukšto lygio varžybų Lietuvoje trūksta.

Pasak jo, Atvirasis konkūrų čempionatas yra puiki proga pasitreniruoti prieš pasaulinio lygio varžybas. B. Gutkauskas pasakojo turintis ypač didelių sportinių ambicijų. 23 metų sportininkas neslėpė sieksiantis dalyvauti 2012–ųjų metų Londone vyksiančiose Olimpinėse žaidynėse. Tam, pasak jo, reikia itin kruopščiai ruoštis ir daug dirbti kartu su žirgu.

Šiemet čempionate Dargužiuose dalyvauja ir dar vienas perspektyvus raitelis – septyniolikmetis Matas Petraitis. Vaikinas netrukus ketina išvykti į Prancūzijoje organizuojamas FEI Europos jaunučių ir jaunių konkūrų čempionatą. M. Petraitis pasakojo prieš šį čempionatą noritnis savo jėgas išbandyti Lietuvoje rungdamasis suaugusiųjų grupėje: „Su suaugusiais dalyvauti naudinga, nes didesnis kliūčių aukštis, be to, galima įgyti daug patirties“.

Perspektyviausi Lietuvos jaunieji raiteliai
Iš kairės: M. Petraitis, B. Gutkauskas

Žirginio sporto sąjungos prezidentas S. Paulauskas mano, kad varžyboms galima pasiruošti ir per trumpą laiką. Viskas, anot jo, priklauso, kaip bendrauja raitelis ir žirgas: „Svarbu, kad atitiktų sportininko ir žirgo emocinis laukas. Galima treniruotis ir su silpnesniu žirgu, bet svarbu vienam kitą suprasti. Taip pasiekiama gerų rezultatų“, – kalbėjo S. Paulauskas, žirgų sportu susidomėjęs prieš penkerius metus. 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min