-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 01 06

Konservatorė Agnė Bilotaitė nori važiuoti tikrinti „Toksikos“

Pirmadienį Seimo narė konservatorė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Vitalijų Gailių, prašydama surengti išvažiuojamąjį komisijos posėdį į Šiaulių rajone esančią „Toksika“ Šiaulių filialui priklausančią pavojingų atliekų deginimo gamyklą.
Agnė Bilotaitė
Agnė Bilotaitė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Į Šiaulius komisiją A.Bilotaitė ragina nuvykti dar šią savaitę. 

Konservatorės nuomone, „Toksikoje„ komisija turėtų stebėti, ar ir kaip yra vykdomi neteisėti atliekų bandomojo deginimo darbai, kurie pagal galiojančius teisės aktus negali būti atliekami dėl gamyklos deginimo įrengimo (krosnies) neatitikimo aplinkosaugos reikalavimams ir įrenginio eksploatavimo sąnaudų normoms.

Parlamentinės grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkės A. Bilotaitės teigimu, „kaip įtariama, galimai neskaidraus viešojo pirkimo metu 2007 m. pradėtas statyti 8 000 tonų per metus projektinio našumo atliekų deginimo įrenginys buvo pastatytas nesilaikant konkurso sąlygose nurodytų reikalavimų ir yra žymiai didesnio nei sutarta galingumo bei tinkamas tik išskirtinio pavojingumo (daugiausiai šilumos išskiriančioms) atliekoms deginti. Deginant konkurso sąlygose numatytą ne didesnį nei 8 000 tonų per metus atliekų kiekį, krosnis turėtų būti papildomai kūrenama krosnių kuru, dėl ko numatomi daugiau nei 90 milijonų litų nuostoliai.“

Seimo Antikorupcijos komisija pernai gruodį yra pripažinusi, kad atsižvelgiant į šias aplinkybes ir aplinkai daromą žalą (bandymų metu amoniako išmetamas kiekis 70 procentų viršija paros ribinę normą), su atliekų deginimo įrengimais negali būti atliekami net bandomieji atliekų deginimo darbai, būtini objektui priduoti.

„Šiuo metu vėl pradėti vos mėnesį besitęsiantys atliekų deginimo įrenginio bandomieji deginimai, nors, pasak šiuos bandymus gruodžio 20 dieną stebėjusių Šiaulių miesto tarybos narių bei Šiaulių miesto savivaldybės Aplinkos skyriaus vedėjo, galimai pavojingi įrenginio defektai nebuvo ištaisyti, atliekų smulkinimas toliau vyksta netinkamai, o miesto savivaldybės tarybai apie bandymų rezultatus pateikiama selektyvi ir vaizdą iškreipianti informacija", – susirūpinimą vykstančiais bandymais aiškino A. Bilotaitė.

Pasak jos, siekis atlikti bandymus vos per mėnesį, kai buvo numatyta 3750 valandų, tai yra pusės metų sėkmingo nepertraukiamo įrenginių darbo, yra akivaizdus požymis, jog siekiama viešojo pirkimo sąlygų ir kitų reikalavimų neatitinkantį 87 milijonų vertės objektą priduoti taip ir nepašalinus esamų problemų.

„Galiausiai tokie pavojingų atliekų deginimo įrenginio bandymai ne tik švaisto Lietuvos mokesčių mokėtojų ir ES paramos lėšas, bet ir žaloja Lietuvos žmonių sveikatą ir aplinką. Sąmoningai tokį pavojų mums visiems kelianti veikla turi būti sustabdyta, o jos vykdytojai – atsakyti pagal įstatymus“, – teigia A.Bilotaitė.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius