Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2021 05 14

Konservatorė P.Kuzmickienė siūlo suteikti galimybę pasiskiepyti nukentėjusiems nuo A.Lukašenkos režimo Baltarusijos piliečiams

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Paulė Kuzmickienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, siūlydama suteikti galimybę Baltarusijos piliečiams, atvykusiems į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, pasiskiepyti COVID-19 vakcina, įtraukiant juos į skiepijamų asmenų sąrašus.
Paulė Kuzmickienė
Paulė Kuzmickienė / Mindaugo Mikulėno nuotr.

„Padidėję tiekiamų vakcinų kiekiai leido Sveikatos apsaugos ministerijai ir savivaldybėms paspartinti skiepijimo tempus. Jau daugiau nei mėnesį fiksuojame vakcinacijos rekordus. Didinti skiepijimo tempus savivaldybėms padeda ne tik didėjantys vakcinų kiekiai, bet ir Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta lankstesnė, į masinį skiepijimo procesą orientuota tvarka“, – sako P.Kuzmickienė.

Parlamentarės teigimu, tarp Lietuvos gyventojų turime ir didesnį skaičių į Lietuvą nuo vykdomų Lukašenkos režimo represijų pasitraukusių baltarusių, ir nors šalyje atvertas vadinamasis humanitarinis koridorius, juo patekus į Lietuvą vis dar nėra sukurtos specializuotos medicininės pagalbos teikimo infrastruktūros. Todėl šie asmenys negali gauti COVID-19 vakcinos.

„Prašau sveikatos apsaugos ministro atsižvelgti į minimą informaciją ir suteikti galimybę Baltarusijos piliečiams, atvykusiems į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, pasiskiepyti COVID-19 vakcina, įtraukiant juos į skiepijamų asmenų sąrašus“, – teigė Seimo narė.

P.Kuzmickienė taip pat atkreipė dėmesį, kad penktadienį minima ir Pilietinio pasipriešinimo diena.

„Mūsų tautos pilietiškumas, jos balsas ir palaikymas tapo atrama Baltarusijos piliečiams lemtingais praeitų metų momentais, jų kovoje už demokratiją ir laisvę. Turime tai tęsti, kad ir simboliškais, mažais žingsniais, kaip galimybės pasiskiepyti nuo COVID-19 suteikimu“, – kalbėjo Seimo narė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie 15min