Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 15d. 16:39

Konservatoriai „darbietį“ skundžia etikos sargams

Algimantas Zaremba
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algimantas Zaremba

Vilniaus savivaldybėje dirbanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kreipėsi net į dvi institucijas dėl paskutiniame tarybos posėdyje vykusio balsavimo. Tokio atgarsio sulaukė tarybos sprendimas dėl sutikimo perleisti „Vilniaus energijos“ akcijas dukterinei „Dalkia“ bendrovei.

TS-LKD frakcijos vadovas Vidas Urbonavičius skundą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nusiuntė dėl galimai viešuosius ir privačius interesus supainiojusio Darbo partijos atstovo Algimanto Zarembos. Šis tarybos naujokas dirba bendrovėje „Vilniaus energija“, tačiau dalyvavo tarybai balsuojant, nors pats ir nebalsavo.

„Vadovaujantis Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymu bei Jūsų komisijos išaiškinimais ir sprendimų praktika, minėtas tarybos narys turėjo nusišalinti nuo klausimo svarstymo ir balsavimo“, – skunde rašo V.Urbonavičius.

Tame pačiame skunde prašoma išsiaiškinti, ar to paties įstatymo nepažeidė kitas tarybos narys, artimas mero Artūro Zuoko bendražygis Kęstutis Nėnius, kuris taip pat dalyvavo balsavime, nors dirba Vilniaus šilumos tinklų direktoriaus pavaduotoju.

Kreipėsi ir į Vyriausybės atstovą

TS-LKD frakcija taip pat siekia, kad Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius išsiaiškintų, ar šis sostinės tarybos sprendimas dėl „Vilniaus energijos“ akcijų yra teisėtas. Esą jis gali būti neteisėtas dėl to, kad abiejuose tarybos posėdyje vykusiuose balsavimuose dalyvavo A.Zaremba, nors pagal Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas jis turėjo nusišalinti.

„Vadovaujantis Savivaldybių administracinės priežiūros įstatymo 4 str. 1 d. 2 punktu, prašau, imtis veiksmų aukščiau minėto įstatymo 5 straipsnio nustatyta tvarka, Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas Nr. 1-75 „Dėl sutikimo perleisti UAB „Vilniaus energija“ akcijas” būtų atšauktas, kadangi be A.Zarembos dalyvavimo balsavime šiam sprendimui priimti neužteko kvorumo“, – savo skunde Vyriausybės atstovui rašo V.Urbonavičius.

Tačiau nors ir skųsdami „darbietį“ net dviem institucijoms, konservatoriai neatsisako minties tęsti derybas su Darbo partija dėl galimos naujos valdančiosios koalicijos Vilniaus mieste. Ši politinė jėga pirmadienio vakarą paskelbė sustabdanti savo veiklą dabartinėje valdančioje daugumoje, kadangi, anot jos vadovų, savivaldybėje iki šiol nėra paskirstytos darbo sritis tarp savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų.

Neoficialiai kalbama, kad taip „darbiečiai“ bando stiprinti savo pozicijas kai kuriose savivaldybės įmonėse ir kerštauja dėl mero A.Zuoko nenoro įdarbinti savo patarėja vicemero, Darbo partijos atstovo Jono Pinskaus žmoną Živilę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min