TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatoriai eina į opoziciją? Gabrielius Landsbergis: nesiveržiame į valdžią

Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gabrielius Landsbergis
Šaltinis: 15min
21
A A

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis po triuškinančios „valstiečių“ pergalės Seimo rinkimuose ėmėsi griežčiau vertinti rinkimų nugalėtojus. Jis netgi pareiškė labai abejojantis galimybėmis derėtis dėl koalicijos formavimo.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas teigė jau pasveikinęs Saulių Skvernelį su pergale.

„Viskas aišku. Žmonės Lietuvos padarė pasirinkimą. Jis yra daugiau negu aiškus. Matyt, galima numanyti jo priežastis. Palinkėti galiu tiktai vieno: didelės, didelės išminties. Ir suvokimo, kokio dydžio atsakomybė gula ant jų pečių“, – kalbėjo G.Landsbergis.

TS-LKD lyderis neslepia nebuvęs sužavėtas Ramūno Karbauskio ketinimų derėtis ir su konservatoriais, ir su socialdemokratais.

„Man pats principas yra nepriimtinas. Man tai primena turgų, kur vedančioji partija neapsisprendžia, kas jinai yra, kokių jinai vertybių nori. Už ką, ką jinai gins? Akivaizdu, kad jai tinka viskas. Man tai nėra priimtina. Tai mes turbūt lauksime, žiūrėsim, kaip vyksta derybos. Matyt, su socialdemokratais“, – tęsė jis.

„Beje, vienintelė partija, kuri visa širdimi remia R.Karbauskį, yra Lietuvos Lenkų rinkimų akcija“, – pridūrė politikas.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad TS-LKD keliauja į opoziciją, jis tokią galimybę nurodė vertinantis rimtai. „Mes nesiveržiam į valdžią“, – sakė G.Landsbergis.

Jis teigė abejojantis daugeliu „valstiečių“ postulatų, o taip pat – ir jų žadamomis ministrų kandidatūromis.

„Visos tos raudonos linijos, kurios buvo brėžiamos iki rinkimų, debatų metu, visa tai ir daugelis dalykų mums nėra priimtina. Netgi kalbant apie profesionalus, kurių pavardės buvo išsakytos, tiesą sakant, tų žmonių profesionalumas kelia didelių abejonių. Ar tai išties yra tai, ką mes galime pavadinti profesionalais?“ – retoriškai klausė G.Landsbergis.

Pilnas G.Landsbergio pasisakymo video:

Politikas „valstiečių“ politinėse gairėse teigė matantis „išskydusį vertybinį stuburą“. „Jeigu „valstiečiams“ tinkami yra socialdemokratai su Juozu Oleku ir visais kitais – akivaizdu, kad jau vertybės ir principai išsiskiria. Mes jau dėl pamatinių dalykų nelabai galime sutarti. Ir čia aš matau labai didelę problemą. Bet aš nenoriu užbėgti įvykiams už akių“, – susimąstė G.Landsbergis.

Konservatorių pirmininkas pasišaipė iš kai kurių „valstiečių“ į Seimą atvedamų politikos naujokų. TS-LKD lyderis nepraleido progos priminti apie R.Karbauskio politinės karjeros ištakas, kai jis į Seimą keliavo su Kazimira Prunskiene.

„Pusiau juokaudamas sakau, kad su kai kuriais vienmandatininkais turbūt ir tai partijos vadovybei reikia susipažinti. Nekalbant apie tai, kad jų nepažįsta galbūt būsimi koalicijos kolegos. Mes nežinom, kas tai yra. Ta partija ir jos vadovas R.Karbauskis Seime yra buvęs kartu su K.Prunskiene. Tai yra jau labai seni laikai. Visi, bet kurioje pusėje būdami, turėsim susipažinti“, – sakė G.Landsbergis.

Konservatorių pirmininkas dėkojo visiems už paramą ir atsiprašė tų, kuriuos galbūt nuvylė.

Ir partijos pirmininko pozicijos trauktis neketina

Paklaustas, ar po pralaimėto antrojo turo nesvarsto galimybės trauktis iš partijos pirmininko posto, politikas teigė lauksiantis kitais metais vyksiančių partijos pirmininko rinkimų.

„Manau, kad vis tiek daugiamandatės rezultatai buvo geri. Jie mums buvo netgi istoriškai geri. Bet kuo aš labiausiai pasitikiu – tai būtent demokratine mūsų partijos procedūra, kuri yra pirmininko rinkimas demokratiniu būdu. Kitą gegužę artėja, ateis pirmininko rinkimai ir aš turėsiu galimybę pasitikrinti“, - sakė G.Landsbergis.

Pralaimėjimą antrame ture politikas pirmiausiai vertina kaip padarinį to, kad mažai rinkėjų konservatorius renkasi kaip antrą variantą, iš kovos iškritus jų remiamų politinių jėgų atstovams.

„Vienmandatės buvo stipriai pralaimėtos. Ir čia reiktų žiūrėti, kaip šitą dalyką taisyti ateityje ir kokios buvo priežastys, kurios lėmė, kad taip atsitiko. Nesakyčiau, kad iš karto aš ten plėšysiuosi ir sakysiu „čia Landsbergis kaltas“. Nors Landsbergis visada kaltas – nuo kolūkių iki vienmandačių“, - nusijuokė G.Landsbergis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min