Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatoriai flirtuoja su TPP frakcija

Andrius Kubilius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos lyderis, paskirtasis premjeras Andrius Kubilius siūlo Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijai artimiau bendradarbiauti ir net užsimena kviečiąs jos narius prisidėti prie savo partijos frakcijos Seime.

Pirmadienio vakarą susitikęs su TPP frakcijos Seime nariais A.Kubilius išklausė jų abejones dėl biudžeto, mokesčių įstatymų bei kitų sprendimų, kuriuos tikimasi priimti dar šią Seimo sesiją. TPP anksčiau pirmadienį užsiminė, kad jos netenkina dabartiniai siūlymai.

Brendimo metu visiems būna problemų, bet subręsta, – sakė A.Kubilius.

A.Kubilius po susitikimo vylėsi, kad „dalį tų abejonių pavyko išsklaidyti“. Be to, paskirtasis premjeras užsiminė pasiūlęs TPP frakcijai bendradarbiauti artimiau. „Matydamas bendrą situaciją ir įvardydamas daugybę priežasčių bei motyvų, pasiūliau jų frakcijai aptarti galimybę pasirašyti arba pergalvoti tam tikrą susitarimą dėl bendradarbiavimo tarp mūsų frakcijos ir jų frakcijos. Turint omeny ir ilgalaikę perspektyvą“, – žurnalistams sakė A.Kubilius.

Paprašytas patikslinti, apie kokią perspektyvą kalbama, jis užsiminė apie ateinančius Seimo rinkimus. Taip pat premjeras neatmetė susijungimo galimybės: „Mes atviri, mes esam tiek daug žmonių integravę ...“

Nors TPP teigia, kad koalicijos sutartį derėtų peržiūrėti kuo greičiau, paskirtasis premjeras pakartojo, kad tai galės būti atlikta tik rugsėjį. „Negalima karštomis galvomis daryti sprendimų. Dabar vieni turi 12, kiti 10 (parlamentarų – aut. past.)... Daro tuos pakeitimus, o po savaitės pasirodo, kad vėl kasnors  susijungė ar atsiskyrė, tai nespėsim reaguoti“, – aiškino A.Kubilius.

Dėl biudžeto galutinai nesutarė

Po susitikimo su premjeru TPP frakcijos seniūnas Laimontas Dinius patvirtino gavęs A.Kubiliaus pasiūlymą sudaryti bendradarbiavimo bloką. Šį klausimą TPP frakcija ketina svarstyti antradienį.

L.Dinius teigė, kad TPP frakcija balsuos „už“ biudžeto projektą, tačiau ar palaikys atskirus straipsnius, galutinai neapsisprendė. „Už biudžetą, už rodiklių pateikimą, mes, matyt, balsuosime teigiamai. O dėl kai kurių lydinčiųjų įstatymų priėmimo ar atmetimo rytoj priimsime galutinius sprendimus“, – sakė L.Dinius.

Anot jo, su premjeru sutarta atidėti „Sodros“ įmokų didinimą (Vyriausybė siūlė didinti įmokas 3 proc.), tačiau dėl siūlymo didinti PVM „prisikėlėliai“ dar neapsisprendė. PVM siūloma didinti dviem procentais. „Bendras surenkamų mokesčių skaičius vargu ar bus pagrįstas buhalteriniu veiksmu, bet ta tema mes dar diskutuojame, nes premjeras išsakė ir pakankamai rimtų kontrargumentų“, – sakė L.Dinius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min