Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 28d. 10:38 , Atnaujinta: 2020 spalio 28d. 11:28

Konservatoriai ir liberalai ketvirtadienį pradės derybas dėl naujos koalicijos

Viktorija Čmilytė-Nielsen,  Ingrida Šimonytė ir Aušrinė Armonaitė
15min nuotr. / Gabrielius Landsbergis

Į naują valdančiąją koaliciją besiburiančios partijos – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija – ketvirtadienį turėtų pradėti derybas dėl naujos daugumos formavimo. Trečiadienio pavakarę didžiausios galimos koalicijos partnerės TS-LKD prezidiumas apsispręs dėl tam tikrų savo derybinių pozicijų.

Konservatoriai prezidiumo posėdyje ketina aptarti politinę padėtį ir apsispręsti dėl koalicijos formavimo principų bei prioritetinių darbų.

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis žurnalistams sakė, kad tai bus pirmasis partijos prezidiumo posėdis po Seimo rinkimų.

„Aptarsime rezultatus. Pasitvirtinsime – bent jau aš siūlysiu pasitvirtinti – gaires būsimai diskusijai su koalicijos partneriais“, – nurodė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis

Minėtos gairės, G.Landsbergio teigimu, bus daugiau dėl partijos laikysenos derybose dėl koalicijos formavimo.

„Aš noriu kalbėti apie principus. Vėlgi ne apie postus, net ne apie darbus. Paliekame tai Ingridai. Bet daugiau, kad būtų diskusija apie tai, kokia ta naujoji Vyriausybė turi būti, kokie, pavyzdžiui, skaidrumo principai, kokie turi būti skaidrumo reikalavimai netgi keliami būsimam jos darbui, koks bendravimas su visuomene ir žiniasklaida turi būti. Tam tikrą standartą pasitvirtinti, kaip mes manome, kad, nepaisant to, kaip ta koalicija susiformuoja ir kokie ten tie ministrai, jog tie standartai būtų taikomi visiems“, – komentavo TS-LKD pirmininkas.

Pasak G.Landsbergio, diskusijos su būsimais koalicijos partneriais apie turinį paliekamos konservatorių į premjeres deleguojamai Ingridai Šimonytei.

Liberalų sąjūdis patvirtino derybų grupę

Šiuo metu saviizoliacijoje dėl koronaviruso grėsmės esanti į naują valdančiąją koaliciją besiburiančio Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen savo feisbuko paskyroje rašė, kad antradienio vakarą vykusioje partijos valdyboje buvo aptartos liberalų pozicijos ir pagrindiniai principai, kuriuos bus siekiama įtraukti į koalicinę sutartį.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

„Liekame ištikimi rinkimų metu komunikuotiems prioritetams dėl ekonomikos, aplinkosaugos, žmogaus teisių, švietimo ir sveikatos apsaugos. Be abejo, įtraukiant regionų politiką, kultūrą, sportą ir kitas, galimybių Lietuvai svarbias sritis“, – rašė ji.

Politikė kol kas nenorėjo viešinti konkrečių lūkesčių sąrašo. 15min ji teigė, jog pirma jį aptars su koalicijos partneriais.

„Mes rytoj kažkuriuo momentu bent jau apsikeisime savo pirminiais pasiūlymais“, – teigė V.Čmilytė-Nielsen.

Pokalbiuose su partneriais Liberalų sąjūdžiui atstovaus derybų grupė. Ją sudaro partijos pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen ir jos pavaduotojai Edita Rudelienė, Simonas Gentvilas, Simonas Kairys bei Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnės pavaduotojas Ričardas Juška.

Laisvės partija lūkesčių sąrašą plės

Laisvės partija lūkesčių sąrašą, kuris turėtų atsispindėti koalicijos sutartyje, išsiplatino dar Seimo rinkimų naktį.

Jame tokie siekiai: nedidinti su gyventojų pajamomis susijusių mokesčių, įsipareigojimas organizuoti referendumą dėl daugybinės pilietybės, įteisinti asmenvardžių rašymą pagrindiniame dokumentų puslapyje visomis lotyniškos abėcėlės raidėmis, per 100 dienų dekriminalizuoti psichoaktyvių medžiagų turėjimą be tikslo jas platinti, įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę ir kita.

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė trečiadienį 15min teigė, jog šis sąrašas kiek ilgės.

„Jis bus truputėlį išplėstas, nes yra ir daugiau dalykų, bet šie vertinami kaip pagrindiniai“, – sakė politikė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

Ji neatmetė, jog įvardytus tikslus partija sieks įtraukti ne tik į koalicijos sutartį, bet ir į Vyriausybės programą.

Derybos dėl ministrų portfelių, anot A.Armonaitės, kol kas nevyksta: „Manau, kad visiškai natūralu, kad pirmiausia dėl koalicijos sutarties reikia apsitarti, tada žiūrėti.“

Koalicijos derybose Laisvės partijai atstovaus minėta A.Armonaitė, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, sostinės savivaldybės tarybos narys Vincas Jurgutis ir į Seimą išrinkti Vytautas Mitalas bei Ieva Pakarklytė.

Formuojama centro dešinės koalicija naujos kadencijos Seime turės 74 vietas. TS-LKD laimėjo 50 parlamentarų mandatų, Liberalų sąjūdis – 13, o Laisvės partija – 11.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min