Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 13d. 10:15 , atnaujinta: 2012 kovo 13d. 11:19

Konservatoriai kol kas nerengia interpeliacijos Raimundui Palaičiui

Raimundas Palaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Raimundas Palaitis

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija antradienį ryte sutarė reikšti nepasitikėjimą vidaus reikalų ministrui liberalcentristui Raimundui Palaičiui, tačiau interpeliacijos Seime jam neorganizuos.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikčionių demokratų partijos frakcija antradienį ryte sutarė reikšti nepasitikėjimą vidaus reikalų ministrui liberalcentristui Raimundui Palaičiui, tačiau interpeliacijos Seime jam neorganizuos.

„Frakcija kritiškai vertindama ministro R.Palaičio sprendimus atleisti iš užimamų pareigų aukštą profesionalumą ir gerą reputaciją turinčius FNTT vadovus pastaruoju metu sėkmingai organizavusius rimtus tyrimus prieš įtakingas ekonominius nusikaltimus vykdžiusias grupuotes, atsižvelgdama į Seimo Antikorupcijos komisijos išvadas, mano, kad minėti vidaus reikalų ministro veiksmai pažeidžia esminius teisingumo ir moralios politikos principus. Frakcija reiškia ministrui nepasitikėjimą ir siūlo jam atsistatydinti iš užimamų pareigų“, – antradienį frakcijos poziciją išsakė jos seniūnas Jurgis Razma.

Anot jo, tokį siūlymą frakcijos atstovai koalicijos taryboje turi informuoti koalicijos partnerius.

Patys konservatoriai kol kas Seime R.Palaičiui intrepeliacijos nutarė neorganizuoja. Tačiau, anot frakcijos seniūno, jos konservatoriams „nedraudžiama tokais iniciatyvas paremti“.

Be to, TS-LKD frakcija apgailestauja dėl prezidentės sprendimo neatleisti R.Palaičio ir „nesutinka su teikimo kaip priešrinkiminio apsistumdymo apibūdinimu“.

„Ministro atleidimu ministras pirmininkas siekė atkurti teisingumą, o ne tenkinti kokias nors partines ambicijas. Prezidentė nepritardama ministro klaidos atitaisymui, paremdama minitrą R.Palaitį kartu prisiėmė atsakomybę už buvusius ir būsimus jo veiksmus“, – nutarė konservatoriai.

Anot J.Razmos, frakcija išreiškė palaikymą „principingai A.Kubiliaus pozicijai siekiant atkurti teisingumą“ dėl buvusių Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado.

Primename, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį nesutiko atleisti vidaus reikalų ministro R.Palaičio ir patarė koalicijai šį klausimą spręsti pačiai.

Klausimas, ar R.Palaitis gali vadovauti ministerijai, kilo po to, kai premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, jis „suklydo“ iš pareigų atleisdamas FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Pareigūnai pareigų neteko po patikrinimų poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

Konservatoriai siūlė R.Palaičiui atšaukti šį sprendimą, tačiau jam atsisakius tai padaryti praėjusią savaitę premjeras pats perdavė prezidentei teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą.

Prezidentė ir anksčiau yra užstojusi R.Palaitį teigdama, kad FNTT pareigūnai iš tiesų turėjo būti atleisti, o pats ministras šioje istorijoje esąs „ne prie ko“.

Teikti R.Palaičio atleidimą premjerui siūlė ir Seimo Antikorupcijos komisija. Atlikusi tyrimą dėl FNTT vadovų atleidimo komisija nusprendė, kad ministras pareigūnus atleido be pagrindo. Be to, jis esą galėjo turėtų asmeninių-partinių motyvų, kad pareigūnai nebedirbtų. R.Palaitis tokius kaltinimus atmeta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min