Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 28d. 07:47

Konservatoriai nenori, kad partijos nariai į prezidentus kandidatuotų savavališkai: ką apie tai mano Ž.Pavilionis ir V.Ušackas?

Vygaudas Ušackas ir Žygimantas Pavilionis
15min nuotr. / Vygaudas Ušackas ir Žygimantas Pavilionis

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratai (TS-LKD) su savo galimybėmis tapti Lietuvos prezidentu tikinčiais, bet partijos paramos nesulaukusiais partijos nariais ketina elgtis griežtai. TS-LKD rems tik vieną kandidatą: tą, kuris laimės atvirus pirminius TS-LKD kandidato į prezidentus rinkimus. Tuo tarpu bet koks kitų partijos narių bandymas kandidatuoti rinkimuose nesulaukus partijos paramos sulauks griežčiausios atsakomybės.

Tai numato partijos paramos kandidatams į prezidentus suteikimo tvarkos projektas, kurį šeštadienį svarstys taryba. Apie tai ketvirtadienį viešėdamas 15min studijoje užsiminė ir TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Jis sakė, kad šeštadienį TS-LKD tarybos posėdyje bus pristatyta numatoma TS-LKD kandidato į prezidentus rinkimo tvarka. Joje turėtų būti palikta „mažai manevro laisvės“ visiems, norintiems tapti TS-LKD remiamais kandidatais.

G.Landsbergis: su atskalūnais elgsimės griežtai

Pagal 2017 m. patvirtintus TS-LKD partijos įstatus, TS-LKD kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus renkamas atviruose rinkimuose, kuriuose balsuoti turi teisę visi TS-LKD nariai ir kiti pilnamečiai asmenys, įgiję teisę dalyvauti šiuose rinkimuose pagal TS-LKD tarybos patvirtintą tvarką.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

15min gavo TS-LKD paramos kandidatui prezidento rinkimuose suteikimo tvarkos projektą, kurį šeštadienį svarstys partijos taryba. Pagal šį projektą, kandidatai TS-LKD paramai rinkimuose gauti galės būti keliami iki rugsėjo vidurio, o patys pirminiai rinkimai įvyks lapkritį. Jų nugalėtoją rems TS-LKD.

Projektas numato griežtą elgesį su partijos nariais, kurie nutars dalyvauti prezidento rinkimuose, pralaimėję pirminius rinkimus arba apskritai juose nedalyvavę.

Pagal šį projektą, tokiems nariams būtų taikomos „griežčiausios partinės atsakomybės priemonės“, jie negalėtų naudotis TS-LKD ištekliais, o partijos nariai negalėtų jų remti.

„TS-LKD nariai, kandidatavę pirminiuose rinkimuose dėl TS-LKD paramos LR Prezidento rinkimuose, bet jų nelaimėję ir paramos negavę, ir nusprendę vis tiek dalyvauti LR Prezidento rinkimuose arba TS-LKD nariai, kurie nedalyvauja pirminiuose rinkimuose dėl TS-LKD paramos LR Prezidento rinkimuose, tačiau yra aiškūs požymiai apie ketinimą savarankiškai dalyvauti LR Prezidento rinkimuose ir TS-LKD Priežiūros komitetui paprašius raštu to nepaneigia, tokiu būdu save atriboja nuo TS-LKD ir jų atžvilgiu gali būti taikomos griežčiausios partinės atsakomybės priemonės. Taip pat tokie asmenys, ketinantys LR Prezidento rinkimuose dalyvauti be TS-LKD paramos, negali naudotis jokiais TS-LKD resursais, o TS-LKD struktūros ir nariai neturi teisės bet kokia forma jų remti“, – skelbiama paramos suteikimo tvarkos projekte.

Tai, kad į partijos narius, kurie nutartų dalyvauti rinkimuose be partijos paramos, ketinama žiūrėti griežtai, ketvirtadienį sakė ir G.Landsbergis.

„Mes kaip tik dabar partijoje diskutuojame apie tvarką, kurią paskelbsime suvažiavime gegužės 12 d. Toje tvarkoje, toje jos versijoje, kuri yra patvirtinta dabar, ji bus pristatyta ir taryboje šį šeštadienį jau, yra kalbama apie tai, kad asmuo, paskelbęs, kad dalyvaus be partijos paramos, be jos ir dalyvaus“, – ketvirtadienį 15min studijoje sakė G.Landsbergis.

Apie planus dalyvauti prezidento rinkimuose jau yra paskelbę du diplomatai: buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis ir buvęs užsienio reikalų ministras ir ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas. Bent vienas iš jų – Ž.Pavilionis – buvo užsiminęs, kad rinkimuose dalyvauti neatsisakysiąs, net jei nesulauks TS-LKD paramos. Bet G.Landsbergis teigia, kad tokia pozicija galėjo būti paskelbta skubotai.

„Aš, kiek girdėjau, tie kandidatai šiek tiek paskubėję buvo paskelbti savo poziciją, o paskui nuo jos atsitraukė. Jeigu ta tvarka bus patvirtinta tokia, kokia yra, ji ganėtinai palieka mažai manevro laisvės“, – sakė G.Lansdsbergis.

Anot TS-LKD lyderio, partijos narys, kuris nuspręs visgi dalyvauti rinkimuose ir nelaimėjęs partijos paramos, taip nutrauks bet kokius ryšius su TS-LKD.

„Aš manau, kad nelabai išmintinga dabar daryti. (…) Jeigu matytų, kad yra taip ir nuspręstų nutraukti visus ryšius ir ateities ryšius su TS-LKD, tai galima taip daryti. Tik nemanau, kad tai būtų labai išmintinga“, – sakė G.Landsbergis, primindamas, kad konservatoriai rėmė ir pastaruosius dvejus prezidento rinkimus laimėjusią D.Grybauskaitę.

Ž.Pavilionis: numatoma tvarka man priimtina

Anksčiau tvirtinęs, kad dalyvavimas prezidento rinkimuose jau garantuotas ir jo jokios aplinkybės nepakeis, dabar Ž.Pavilionis jau kalba atsargiau. Penktadienį kalbėdamas su 15min jis patvirtino, kad partijos taryboje išties vyksta diskusijos dėl partijos kandidatų rinkimų tvarkos, tačiau detalių komentuoti nenorėjo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žygimantas Pavilionis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žygimantas Pavilionis

„Mes dėl to tikrai diskutuojame ir tas tvarkas tvirtinsime taryboje. Dabar aš nenoriu užbėgti už akių. Pažiūrėsim, kaip partija nuspręs. Tuo labiau kad aš esu suinteresuotas asmuo ir būtų neetiška dabar man kolegų nuomonę komentuoti. Bet tikrai pritariu Gabrieliui, kad mes turime visų pirma išsiaiškinti partijos viduje, kas yra tas mūsų kandidatas.

Prasidės demokratinis procesas, kiekvienas galės parodyti, ką moka, ką gali, ką sugeba, kiek tos paramos sulauksime partijoje, o kas bus po to, pamatysime turbūt tik lapkričio mėnesį“, – sakė Ž.Pavilionis.

Ž.Pavilionis priminė lojaliu Lietuvos krikščionių demokratų, o vėliau – TS-LKD nariu esantis nuo 1993 m.

„Be abejonės, visų pirma remiuosi savo politine bendruomene, nes niekada tų vertybių neatsisakiau“, – sakė buvęs ambasadorius.

Ž.Pavilionis sakė pažiūrėsiantis, „ką darys kiti kolegos, kurie į partijas įstojo neseniai, keičia jas kaip kojines, ir net nežino, ar iš tikrųjų ta partinė parama jiems yra reikalinga, ar gali kaip tik sukliudyti“. Tikėtina, kad omenyje jis turėjo V.Ušacką, kuris TS-LKD nariu tapo 2010 m. Abu diplomatai viešumoje jau buvo apsižodžiavę.

„Man nekyla abejonių, aš pasitikiu partijos kolegomis, pasitikiu partijos pirmininku, todėl tikrai nenoriu tų taisyklių kritikuoti. Tvarka turi būti. Tvarką patvirtinsime Taryboje, būsimame suvažiavime“, – pasitikėjimą partija akcentavo Ž.Pavilionis.

Paklaustas, kaip vis dėlto elgsis, jei atviri TS-LKD kandidato į prezidentus rinkimai jam bus nesėkmingi, Ž.Pavilionis sakė besitikintis juos laimėti.

„Tikiu, kad pasiseks. Todėl ir nekomentuoju kitokio varianto. Aš tikiuosi rinkimus laimėti ir todėl visos tos tvarkos man yra priimtinos“, – 15min sakė Ž.Pavilionis.

V.Ušackas: „Su nauja tvarka nesu susipažinęs“

Buvęs ES ambasadorius Rusijoje V.Ušackas planuojamos TS-LKD kandidato į prezidentus rinkimų tvarkos komentuoti nenorėjo, pažymėdamas, kad nėra TS-LKD tarybos narys ir nėra su ja susipažinęs.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vygaudas Ušackas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vygaudas Ušackas

Taip pat V.Ušackas sakė, kad galutinai dėl dalyvavimo rinkimuose apsispręs vasarą.

„Aš su ta tvarka nesusipažinęs, todėl man yra sunku komentuoti. Juo labiau kad, kaip sakiau, aš dar nesu priėmęs galutinio sprendimo. Planuoju dalyvauti rinkimuose, bet sprendimą priimsiu šią vasarą. Tada ir pasakysiu savo nuomonę (…) Jei sieksiu būti kandidatu, tai sieksiu, kad atstovaučiau visų Lietuvos piliečių interesams, nepriklausomai nuo partiškumo“, – 15min sakė V.Ušackas.

Jei sieksiu būti kandidatu, tai sieksiu, kad atstovaučiau visų Lietuvos piliečių interesams.

Anksčiau V.Ušackas yra teigęs, kad planuoja dalyvauti būtent TS-LKD pirminiuose rinkimuose.

„Aš nepradėjau kampanijos. Taip, aš planuoju dalyvauti prezidento rinkimuose ir savo sprendimą padarysiu, paskelbsiu apie tai, šią vasarą“, – balandžio pradžioje „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Lietuva tiesiogiai“ metu teigė konservatorius.

„Kaip aš darysiu? Darysiu taip, kaip numato rinkimų įstatymas. Pagal tai, kaip planuoja konservatorių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis, kad bus apklausa daroma visuotinė, kurioje dalyvaus ir partijos nariai, ir kiti Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie nėra kitų partijų nariai (...) Kai paaiškės visi terminai ir visos taisyklės, tada aš padarysiu sprendimą ir dalyvausiu juose“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Mes lygūs. Vizažistas Darius Galankovas: „Makiažas nėra moterų privilegija“

Aktualu

Lietuvos vadovai vieningi – dažnai gendančiu „Spartan“ orlaiviu skraidyti nenori

Verslas

Seimas tęs diskusijas dėl PVM lengvatų malkoms ir laikraščiams, paramą būstui ir elektromobiliams išpeikė

„Ginčas“: Kodėl „Žalgiris“ pralaimi namie ir nemeta tritaškių?

Prie Pakso buvo...

Vardai

Donatui Montvydui pozavusios žmonos Veronikos nuotrauka – tarsi nuo viršelio: „Jis turi gerą akį“

Tik 15min Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: išbandėme „Volga“ GAZ 21, vadintą rykliu

Maistas

Įvertinimas Neapolio picerijoms – iš 15min apžvalgininkų rankų

Sportas

Jautrus olando gestas sužavėjo pasaulį – po įvarčio guodė teisėją

Aktualu

Dėl LGL bendruomenę įžeidusio lankstinuko kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir VDAI

Aktualu

50 metų vienoje įmonėje išdirbęs ir net paminklą jai pastatęs kaunietis: „Niekad neėmiau biuletenio“

Vardai

Eimunto Nekrošiaus netektis: „Mirė visa lietuviška teatro epocha. Kurti toliau bus labai sunku“

Gazas

Automobilis pervažoje: kodėl vis dar nutinka nelaimingų atsitikimų ir kaip jų išvengti?

Vardai

Buvęs Paris Hilton vaikinas nori susigrąžinti dviejų milijonų dolerių vertės sužadėtuvių žiedą

Kultūra

Mirė aktorė Birutė Raubaitė

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „Volkswagen Passat B3“

24sek

Thomasas Walkupas mėgaujasi Kaunu: „Žmonės čia tiesiog nerealūs“

Vardai

15min studijoje – iš ekstremalios kelionės grįžę L.Pobedonoscevas ir A.Bružas

Aktualu

Streikuojantys Klaipėdos mokytojai išeis į gatves: „Tai gaisras, kurį gesinti reikia tuoj pat“

Aktualu

Dailininkės A.Každailytės artimieji neiškovojo didesnės bausmės jos žudikui

Naujienos

Rašydama apie kitų žmonių meilės istorijas, apie kelią, kokį jiems teko įveikti iki vestuvių, jaučiuosi kaip kino teatre. Skirtumas tik tas, kad tą filmą žiūriu pirmoji. Jų pasakojimai visuomet būna kupini juoko, įkvepiančios meilės savo išrinktajam, kartais pasitaiko ir rimtesnių pauzių, istorijų apie abejones ar trukdžius. Žinokit, Mato Paulino ir Rugilės Pečeliūnaitės „filmui“ galite išsikepti popkornų. Jų pasakojimas priverčia išsižioti iš nuostabos.

Vardai

Kaune – talentingojo virtuvės šefo Mato Paulino vestuvės: „Gyvenimas mums metė daug išbandymų“

Aktualu

Nukleiptom vyžom į lietuvių kalbos egzaminą

Maistas

Elegantiški ir skanūs nesaldūs pyragai: tiks ir piknikui, ir neštis į svečius

Sportas

Po traumos sugrįžęs V.Lalas nusivylęs – galiūnas traukiasi iš pasaulio čempionato

Gyvenimas

Permainingiems orams: kas madinga šį pavasarį bei vasarą ir ką prie ko derinti?

Gyvenimas

Apklausa: kiek laiko lietuviai skiria maistui gaminti?

Aktualu

Britanijoje teisinio ginčo centre atsidūręs berniukas Alfie Evansas mirė

24sek

LeBrono dėjimas per D.Sabonį – gražiausias NBA dienos epizodas

Aktualu

„Vieningo Kauno“ tarybos nariams teko aiškintis dėl nusišalinimo nuo klausimų

Vardai

Prasideda I.Zasimauskaitės eurovizinė kelionė: paryčiais su gausia komanda išskrido į Lisaboną

24sek

V.Šulskis: „Žaisdamas be brolių Ballų „Vytautas“ yra pavojingas kiekvienai komandai“

Maistas

Orai šyla – maistas greičiau genda: kaip tinkamai laikyti įvairius produktus?

24sek

D.Sabonis ir „Pacers“ smogė galingai: sutriuškinę „Cavaliers“ išlygino serijos rezultatą

Vardai

A.Šedžius per gaisrą „Akropolyje“ patyrė šoką: dukros verkė, barmenai neleido evakuotis nesumokėjus

Dažnai šis romanas vadinamas alegoriniu pasakojimu, subtiliai be žodžių „žydas“ ar „Holokauskas“ kalbančiu apie šią juodąją žmonijos istorijos dėmę. Visgi ši romanui prikabinta etiketė neaprėpia „Brodeko“ temų platumo, mat šis pasakojimas smelkiasi į giliausias žmonijos žaizdas. Ne tik vieną iš jų.

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. P.Claudelio „Brodekas“ – žmogiškumo esmė ir žmonijos žaizdų veidrodis

Sportas

Ledo ritulio karštinė Kaune: bręstantis rekordas, kova dėl aukso ir kitos šeštadienio įdomybės

Aktualu

A.Merkel: esama sutartis dėl branduolinės programos nepakankama Irano ambicijoms pažaboti

Vardai

Lietuvą paliekantis tėtušis Ballas: „Skandalas šeimai sukrovė milijoninį pelną“

Ką skaityti šį mėnesį: balandžio TOP 7

Gazas

0,5 sekundės, apie kurią vairuotojai nesusimąsto: vairuodamas nečiaudėk

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min