Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatoriai oficialiai rems Grybauskaitę (nuotraukos, atnaujinta 17.44 val.)

V.Landsbergis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vytautas Landsbergis laišku paragino bendražygius remti Dalios Grybauskaitės kandidatūrą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Konservatoriai rems Dalią Grybauskaitę ir tikisi, kad ji bus išrinkta jau per pirmąjį turą. Iš balsavusių Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tarybos narių, už pasisakė 88, prieš buvo 9, o susilaikė 19 tarybos narių.

„Partijai gal geriau būtų turėti savo kandidatą, nors jis ir nelaimėtų, bet Lietuvai būtų geriau, jei laimėtų geriausia kandidatė jau pirmojo turo metu“, – ragindamas balsuoti už, kalbėjo konservatorių lyderis premjeras Andrius Kubilius.

Nemažai partijos skyrių padalinių, taip pat ir Lietuvos Sąjūdis iškėlė mano kandidatūrą. Neraginau to daryti, bet esu dėkingas už pasitikėjimą ir gerą nuomonę, – laiške rašo V.Landsbergis.Europarlamentaro Vytauto Landsbergio laišką TS-LKD partijos nariams perskaitė Irena Degutienė. Laiške V.Landsbergis teigia, jog yra sakęs, kad jo kandidatūra galėtų būti keliama tik kaip atsarginė.

„Nemažai partijos skyrių padalinių, taip pat ir Lietuvos Sąjūdis iškėlė mano kandidatūrą. Neraginau to daryti, bet esu dėkingas už pasitikėjimą ir gerą nuomonę“, – rašo V.Landsbergis.

Jis teigė atsiimantis savo kandidatūrą ir ragino tarybos narius balsuoti už Dalios Grybauskaitės kandidatūrą. D.Grybauskaitė taip pat atsiuntė konservatorių tarybai adresuotą laišką, kuriuo prašo šios partijos paramos.

Prieš balsavimą kai kurių regioninių skyrių pirmininkai išreiškė nepasitenkinimą, kad partijos vadovybė jau iš anksto deklaravo savo paramą svetimai kandidatei net nelaukę šio balsavimo.

„Negalima vadovautis vien laikraštinėmis formulėmis. Aš Dalią pažįstu kiek artimiau, man teko su ja dirbti, todėl tikrai už ją nebalsuosiu. Viename ministrų kabineto strateginio komiteto posėdyje ji melavo, nors pati deklaruoja skaidrumą. Tai buvo valstybinio lygio melas. D.Grybauskaitė nėra tautos gelbėtoja“, – kalbėjo Jonas Šimėnas, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo akto signataras.

Kubilius: Grybauskaitė laimėtų ir be mūsų paramos

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Partijos steigėjas, pirmininkas Andrius Kubilius
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Partijos steigėjas, pirmininkas Andrius Kubilius

„Galbūt tarp partijos narių buvo kažkiek narių kurie mažiau pažįsta, kėlė įvairius klausimus, tačiau man jokių abejonių nekilo, kaip partija balsuos. Aš galvoju, kad situacija yra tokia paradoksali – mano įsitikinimu, Dalia Grybauskaitė laimėtų ir be mūsų paramos“, – po balsavimo kalbėjo A.Kubilius. Pasak jo, Grybauskaitė neturėtų atstovauti vien tik konservarorių idėjas bei nuostatas.

Premjeras užsiminė, kad Daliai Grybauskaitei tapus presidente, jis neatmeta šiokių tokių pokyčių ministrų kabinete galimybės: „Permainos ir pokyčiai yra mūsų koalicijos lozungas. Permainų galimybės neatmetu. Pagal Konstituciją, išrinkus naują prezidentą ir Vyriausybei grąžinus įgaliojimus, dėl ministrų kabineto sprendžia Seimas“.

Paklaustas, kas yra realiausi D.Grybauskaitės konkurentai, A.Kubilius juokavo, kad, kadangi jis nedalyvauja, tai tokių ir nėra. „Esu įsitikinęs, kad jei bus antras turas, tai Dalia Grybauskaitė į jį paklius, o kas bus kitas kandidatas, negaliu prognozuoti“, – šnekėjo premjeras.

Pirmasis sąraše į Europos parlamentą – Landsbergis

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos tarybos posėdyje buvo patvirtintas kandidatų į Europos parlamentą sąrašas.

Suskaičiavus reititingų balsus V.Landsbergis tapo pirmuoju numeriu partijos sąraše, L.Andrikienė – antroji, trečias – diplomatas Algirdas Saudargas, ketvirtoji – viena jauniausių kandidačių 25 metų užsienio reikalų ministro patarėja Radvilė Morkūnaitė, penktasis – Seimo narys Emanuelis Zingeris, šeštasis – ekonomistas Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Raimundas Kuodis, septintasis – Seimo narys Arvydas Vidžiūnas, aštuntas – premjero patarėjas susisiekimo klausimais Algirdas Šakalys, devintas – teisininkas Dainius Žalimas, dešimtas – parlamentaras Egidijus Vareikis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min