Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 6d. 12:37

Konservatoriai prokurorų prašo pasidomėti Vilniaus mero planais mainyti žemę

Artūras Zuokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Artūras Zuokas

Seimo ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos konservatoriai kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą bei Generalinę prokuratūrą, nuogąstaudami, kad sostinės valdžia ketina nepagrįstai žema kaina išmainyti brangius sklypus į vakariniam aplinkkeliui tiesti reikalingą žemę.

Meras Artūras Zuokas savo ruožtu teigia esąs nustebęs, kad politikai nežino įstatymų ir remiasi suinteresuotų verslininkų informacija.

„Vilniaus miesto savivaldybė ketina skirti 16 žemės sklypų kaip kompensaciją už visuomenės poreikiams paimamą žemę, reikalingą tiesiant Vilniaus vakarinį aplinkkelį. Nustatytas skiriamų sklypų įvertinimas nėra adekvatus jų rinkos vertei, todėl tokie mainai sudarytų prielaidas įsigyti žemę nepagrįstai žema kaina ir dėl to valstybė patirtų didelių nuostolių“, – rašoma parlamentaro Kęstučio Masiulio ir sostinės savivaldybės tarybos nario Vido Urbonavičiaus kreipimesi.

Jų duomenimis, 16 sklypų gerose sostinės vietose įvertinti 29 mln. 225 tūkst. litų. Tuo metu esą vieną sklypą Konstitucijos prospekte būtų galima parduoti už 10 mln. litų.

„Sklypas Konstitucijos prospekte – tai puiki vieta, galbūt sakyčiau tą sklypą galima vertinti kaip geriausią Vilniaus mieste. Konstitucijos prospektas formuojasi kaip centrinė miesto dalis ir verslo rajonas (...) Jeigu savivaldybė būtų paskelbusi aukcioną, galėtų gauti gerokai aukštesnę kainą už tokį sklypą. Vertintojo šio sklypo nustatyta vertė – beveik 5 mln. litų, bet aš žinau, kad už jį galima gauti 10 mln. litų grynais pinigais nors ir rytoj“, – antradienį per spaudos konferenciją sakė statybomis ir nekilnojamuoju turtu besiverčiančios bendrovės „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis.

Jo teigimu, tokių sklypų rinkoje šiuo metu mažai, juoba kad bankas DNB yra paskelbęs, jog norėtų ten pasistatyti savo būstinę.

„Atsirastų ne vienas, ne du, ne trys investuotojai, kurie mielai pirktų sklypą ir pasiūlytų DNB“, – tvirtino A.Avulis ir pripažino, kad ir pats dalyvautų tokio sklypo aukcione.

Į mainyti skirtų sklypų sąrašą taip pat įtraukti sklypai Kareivių, Paribio, Vydūno, Parko, Įsrūties, Petro Baublio gatvėse, Nemenčinės plente, Rodūnės kelyje ir kt.

V.Urbonavičiaus teigimu, nuostabą kelia ir kitų sklypų įvertinimas. Pavyzdžiui, vienas aras prestižiniame laikomo Žvėryno rajono Paribio gatvėje įvertintas 40 tūkst. litų.

„Jeigu šitiems sklypams parengus detaliuosius planus ir padarius aukcioną, manau, bent keletą kartų didesnę kainą galima gauti“, – sakė jis.

K.Masiulis stebėjosi, kad savivaldybė aplinkkeliui paima visus sklypus, nors keliui tereikia juostos žemės.

Sostinės meras Artūras Zuokas BNS tvirtino esąs nustebęs, kad parlamentaras ir miesto tarybos narys nežino įstatymų. Jis pabrėžė, kad savivaldybė neturi teisės aukcione parduoti žemę.

„Seimo nariui Kęstučiui Masiuliui ir ūkio ministro patarėjui Vidui Urbonavičiui rašau dvejetą už įstatymų ir procedūrų žinojimą. Savivaldai nesuteikta teisė skelbti žemės pardavimo aukcionus. Tokią teisę turi tik Vyriausybė“, – teigė meras.

Pasak jo, savivaldybė yra už tokios teisės jai suteikimą ir „mielai organizuotų aukcionus“.

Meras informavo, kad prieš mėnesį savivaldybė surengė sklypų mainų aukcioną, per kurį iškeitė aplinkkeliui tiesti būtiną žemę į Nacionalinės žemės tarnybos duotus sklypus.

A.Zuokas atkreipė dėmesį, kad konservatorių politikai rėmėsi suinteresuoto verslininko ekspertine nuomone. Meras pranešė, kad A.Avulis dalyvavo minėtame mainų aukcione ir jį pralaimėjo, nes kiti sklypų savininkai ir jų atstovai pasiūlė daugiau žemės nei A.Avulio atstovaujami savininkai.

„Tai galima vertinti, kaip interesų supainiojimą“, – svarstė A.Zuokas.

Tiesiamas Vilniaus vakarinis aplinkkelis turėtų sujungti Oslo gatvę su Ukmergės plentu. Jis taptų greitkelių A2 ir E272 dalimi.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min