Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatoriai siūlo revoliuciją regionų politikoje

Agnė Bilotaitė ir Andrius Kubilius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Agnė Bilotaitė ir Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) siūlo iš esmės keisti regionų politiką, o Europos Sąjungos lėšas skirti ne gatvėms rekonstruoti ar vandentiekiui tvarkyti, bet verslo bei investicijų į regionus skatinimui.

TS-LKD šešėlinės Vyriausybės ministras pirmininkas Andrius Kubilius ir regionų plėtros ministrė Agnė Bilotaitėpenktadienį užregistravo Seimo nutarimo dėl Vietos ekonominio vystymo ir regioninės plėtros įstatymo koncepcijos patvirtinimo projektą. Koncepcija apima daugelį politikos sričių – švietimą, mokesčių perskirstymą, investicijų skatinimą, pirmojo būsto įsigijimą, ES paramos lėšų tikslingą panaudojimą ir kitas.

Projektas yra beveik metus su mokslininkais ir socialiniais partneriais trukusio TS-LKD Šešėlinės Vyriausybės ekspertų darbo ir visoje Lietuvoje su vietos gyventojais ir verslu rengtų atvirų diskusijų rezultatas.

Pateiktas projektas yra beveik metus su mokslininkais ir socialiniais partneriais trukusio TS-LKD Šešėlinės Vyriausybės ekspertų darbo ir visoje Lietuvoje su vietos gyventojais ir verslu rengtų atvirų diskusijų rezultatas.

Projektu siūlomas visai naujas požiūris į „dviejų Lietuvų“ problemos sprendimą. Kaip teigia A.Bilotaitė, „pateikta koncepcija siekiama ne tiesiog įsisavinti ES lėšas, kaip įprasta dabar, bet tas lėšas nukreipti į tokias priemones, kurios sukurtų galimybę žmonėms dirbti ir gyventi ne tik didmiesčiuose. Iki šiol pinigai savivaldybėms buvo skiriami infrastruktūrai ir kitiems trumpalaikės naudos projektams. Iš esmės tą patį siūlo ir šiuo metu Vyriausybės registruojamos pataisos bei ES paramos 2014-2020 metais žadamas pinigų paskirstymas. Tuo tarpu Šešėlinės Vyriausybės parengta koncepcija orientuota į verslo pritraukimą į regionus ir darbo vietų kūrimą. Kol nesukuriame investicijų ir darbo vietų – pragyvenimo šaltinio žmonėms – įvairūs gatvių ir fasadų tvarkymo projektai yra beprasmiai, nes liks puošti ištuštėjusius šalies miestus“.

Koncepcija taip pat pilna naujovių, esmingai keičiančių regioninės politikos kryptį. Tarp jų – inovatyvios verslo, ateinančio į regionus, skatinimo priemonės, patobulinta savivaldybių biudžetų tvarka, kad daugiau lėšų surinktų iš mokesčių liktų pačiai savivaldybei, išskirtinės sąlygos jaunoms šeimoms, apsisprendžiančioms likti arba grįžtančioms į regionus, pirmojo būsto įsigijimui, tikslinis regionams reikalingų specialistų ruošimas ir kitos priemonės.

Kol nesukuriame investicijų ir darbo vietų – pragyvenimo šaltinio žmonėms – įvairūs gatvių ir fasadų tvarkymo projektai yra beprasmiai, nes liks puošti ištuštėjusius šalies miestus.

„Savivaldybės šiandien yra finansiškai nemotyvuotos pritraukti investicijas, kurti naujas darbo vietas, nes jų biudžeto perteklius, atsirandantis dėl sukurtų naujų darbo vietų, iš savivaldybių yra atimamas. Tai yra problema, kurią sprendžiame šia įstatymo koncepcija. Taip pat siūlome įvesti specialias dotacijas savivaldybėms už jų pastangas kurti naujas darbo vietas ir gerinti vietos žmonių gyvenimą, didinti jų pajamas. Siūlome nustatyti specialią finansinę paramą verslui, kuris kuria darbo vietas regionuose“, – teigia Šešėlinės Vyriausybės vadovas, opozicijos lyderis A.Kubilius.

Pabrėždami ilgai partijų ignoruotos regionų politikos svarbą, projekto autoriai siūlo reorganizuoti Vidaus reikalų ministeriją (VRM), dalį jos funkcijų, susijusių su viešuoju saugumu ar sportu, atiduodant kitoms atsakingoms ministerijoms, taip sukuriant ministeriją, kuri būtų atsakinga tik už regionų plėtrą ir savivaldybių reikalus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min