Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 kovo 12d. 18:16 , atnaujinta: 2012 kovo 12d. 18:39

Rasa Juknevičienė: Vyriausybė imsis FNTT vadovų grąžinimo į darbą klausimo, Raimundas Palaitis turi atsistatydinti

Rasa Juknevičienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rasa Juknevičienė

Beveik pusantros valandos taręsi, kaip reaguoti į prezidentės Dalios Grybauskaitės akibrokštą, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovai nusprendė, kad Vyriausybėje būtina svarstyti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų sugrąžinimo į tarnybą klausimą.

Po posėdžio konservatorė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė žurnalistams sakė, kad šioje situacijoje svarbiausia grįžti prie to, nuo ko viskas prasidėjo – atleistų pareigūnų.

Vyriausybės teisininkai šiuo metu analizuoja Antikorupcijos komisijos siūlymą atšaukti R.Palaičio įsakymą, kuriuo atleisti du Finansinų nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovai.

„Aš norėčiau, kad Vyriausybėje būtų svarstomas klausimas dėl neteisėto ministro įsakymo atšaukimo“, – kalbėjo ministrė.

Ji pridūrė, kad šią problemą geriausiai išspręstų pats R.Palaitis.„Aš jo vietoje tą pačią minutę atsistatydinčiau, jeigu būtų tokia situacija“, – sakė ji. 

Liberalcentristai pirmadienį pakartojo, kad nunešdamas prezidentei teikimą atleisti R.Palaitį iš pareigų, A.Kubilius padarė politinę klaidą. „Premjeras stovi teisingumo pusėje“, – paklausta apie tai aiškino R.Juknevičienė. Ji pridūrė, kad A.Kubiliaus elgesys buvo teisingas, ir būtų labai neteisinga, jeigu jis būtų pasielgęs kitaip.

„Tai nėra kova tarp politinių jėgų. Dabar kilo klausimas, ar nugalės teisingumas, ar tie, kurie nenori teisingumo“, – aiškino ji.

R.Juknevičienė neatsakė į klausimą, kas bus su valdančiąja koalicija. Ji pridūrė, kad artimiausiu metu susidariusią padėtį svarstys TS-LKD prezidiumas.

Pasiūlė pirmalaikius rinkimus

Valstybės vadovė pirmadienį paskelbė nusprendusi netenkinti premjero A.Kubiliaus teikimo iš pareigų atleisti vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė pareiškė, kad neatleisdama ministro D.Grybauskaitė padidino politinę įtampą. „Esu sakiusi ir pakartosiu: iš esmės keisti Vyriausybę likus pusei metų iki rinkimų yra žalinga valstybei, todėl nematau kitos išeities, kaip rengti vasarą pirmalaikius Seimo rinkimus“, – pabrėžė ji.

R.Juknevičienės teigimu, pirmalaikių rinkimų idėja yra tik vienas iš problemos sprendimo būdų. „Nemanyčiau, kad tai būtų pats skubiausias klausimas, kurį turėtumėme svarstyti“, – pabrėžė ji.

Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma tokią idėją vertina atsargiai. „Nemanau, kad jau reiktų pirmalaikių rinkimų ir negalima rasti kitų išeičių“, – 15min.lt sakė jis ir pridūrė nemanantis, jog I.Degutienės siūlymas sulauktų palaikymo Seime.

Atokiau nuo konflikto besilaikančio Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis pareiškė, kad valdančiosios koalicijos partneriai pirmiausia turi išsiaiškinti, ar gali dirbti kartu, o jei tokios galimybės nėra, tuomet derėtų svarstyti apie naujo formato valdančiąją koaliciją arba mažumos Vyriausybę. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min