Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatoriai suabejojo kandidatės į žurnalistų etikos inspektores nešališkumu

Valentinas Stundys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valentinas Stundys
Šaltinis: 15min
0
A A

Seime antradienį sprendžiant klausimą dėl naujo žurnalistų etikos inspektoriaus skyrimo, opoziciniai konservatoriai sakė nepalaikysiantys naujienų agentūros ELTA generalinės direktorės Gražinos Ramanauskaitės-Tiumenevienės kandidatūros, valdančioji Darbo partija deklaruoja paramą.

„Frakcija išsako savo abejones dėl kandidatės tinkamumo eiti šias pareigas. Pirma, jos veiklos galimo nepriklausomumo ir objektyvumo abejonės. Kandidatė savo veikloje būdama ELTOS direktorė yra neišvengiamai susisaisčiusi arba visada bus siejama su „Respublikos“ leidinių grupe, kaip ELTOS akcininke. (...) Antra, abejonė dėl tinkamos kompetencijos.

Kandidatė nėra dirbusi žurnalistinio darbo, nėra teisininkė, ji – filologė, administratorė, vadybininkė. Visuomenės informavimo priemonių etiškumo vertinimas, nepaisant to, kad padeda komanda, ekspertų grupės, reikalauja visapusiškesnės kompetencijos bei atitinkamos kvalifikacijos ir patirties“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas Valentinas Stundys.

„TS-LKD frakcija nepritars svarstomai kandidatūrai į žurnalistų etikos inspektorius“, – frakcijos sprendimą pristatė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys.

„Darbiečiai“ palaiko

Tuo metu Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys sakė, kad frakcija palaikys kandidatę.

„Kandidatė paliko mums gerą įspūdį ir balsuosime už, (...) kai kurios mūsų kolegų šnekos man primena komjaunimo susirinkimus kokiais 50-tais metais. Tai gal baikime klijuoti etiketes ir išaukime iš to tarybinio-komunistinio gyvenimo būdo“, – tvirtino K.Daukšys.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kęstutis Daukšys
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kęstutis Daukšys

Taip pat nuomones „už“ ar „prieš“ kandidatę išsakė atskiri Seimo nariai, frakcijų vardu daugiau išsakytų pozicijų nebuvo. Pasibaigus rytiniam posėdžiui vyks slaptas balsavimas dėl kandidatės skyrimo.

Klausimų dėl darbo naujienų agentūroje ELTA kandidatė sulaukė ir anksčiau prisistatydama Seime. Parlamentarė konservatorė Rasa Juknevičienė klausė, ar dirbdama grupėje, kurios leidinys „Respublika“ buvo pripažintas neetiška, kandidatė jaučiasi galinti vertinti žurnalistų etiką. G.Ramanauskaitė-Tiumenevienė tuomet atsakydama pabrėžė esanti samdoma darbuotoja, ne akcininkė ir dienraščio turiniui įtakos neturinti.

Pakeis Z.Zamčkienę?

G.Ramanauskaitė-Tiumenevienė siūloma pakeisti kadenciją baigusią Zitą Zamžickienę, ji žurnalistų etikos inspektorės pareigas ėjo nuo 2009 metų. Seimas antradienį Z.Zamžickienę atleido iš pareigų pasibaigus kadencijai.

Pagal naująją tvarką, žurnalistų etikos inspektorių penkeriems metams skiria Seimas iš kandidatų, kuriuos pasiūlo viešosios informacijos rengėjus, skleidėjus ir žurnalistus vienijančios organizacijos.

G.Ramanauskaitė-Tiumenevienė Vilniaus universitete yra įgijusi lituanistikos magistro laipsnį, po studijų 1998 metais pradėjo dirbti naujienų agentūros ELTA referente personalui, o nuo 2007 metų buvo paskirta generaline direktore. Tai vienintelės jos darbovietė.

Kandidatę į naujas inspektores pasiūlė naujai suformuota Visuomenės informavimo etikos asociacija, kuri buvo įsteigta sausį Seimui pakeitus žiniasklaidos savireguliacijos sistemą. Pagal naująją tvarką, žurnalistų etikos inspektorių penkeriems metams skiria Seimas iš kandidatų, kuriuos pasiūlo viešosios informacijos rengėjus, skleidėjus ir žurnalistus vienijančios organizacijos.

Asociaciją įsteigė Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos kabelinės televizijos asociacija  ir Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min