Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatoriai susitarimą su valstiečiais liaudininkais tikisi pasirašyti prieš Seimo pavasario sesiją

TS-LKD prezidiumo narys Jurgis Razma
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jurgis Razma
Šaltinis: BNS
0
A A

Valdančioji koalicija susitarimą su opozicijoje esančiais valstiečiais liaudininkais dėl politinės paramos gali pasirašyti prieš Seimo pavasario sesiją, trečiadienį sakė Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

„Aš manau, kad pasirašoma gal bus vėliau, galbūt kovo 9–ą ar 10–ą, nes jiems reikia sugrįžti į savo valdybą ir gauti jau konkretų pritarimą tam konkrečiam susitarimo projektui, nes jie tik dabar abstrakčiai yra gavę, kaip suprantu, leidimą derėtis, bet jiems reikia dar gauti antrą žingsnį“, – po tradicinių koalicijos partnerių pusryčių kalbėjo J.Razma.

Pasak konservatoriaus, susitarimo tekstą tikimasi suderinti dar šią savaitę. Seimo pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną.

J.Razma teigė, kad šiuo metu valstiečiai liaudininkai pabrėžia siūlymus kompensuoti savivaldybėms negautas pajamas, mažinti kai kuriuos mokesčius ir susitarti dėl didesnių tiesioginių išmokų žemdirbiams.
 
„Valstiečiai (...) nori matyti aiškius ir pakankamai apibrėžtus koalicijos įsipareigojimus – tai yra negautų biudžetų 2009–ųjų metų pajamų savivaldybėms kompensavimas, mažesnis pelno mokestis ūkininkams, diskutuojame, ar palikti 5 proc. kaip smulkioms įmonėms dabar yra Pelno mokesčio įstatyme ar kitokį kokį žingsnį, įšaldymą daryti“, – sakė konservatorių frakcijos vadovas.

Valstiečiai (...) nori matyti aiškius ir pakankamai apibrėžtus koalicijos įsipareigojimus – tai yra negautų biudžetų 2009–ųjų metų pajamų savivaldybėms kompensavimas, mažesnis pelno mokestis ūkininkams.

„Trečias punktas yra tiesioginių išmokų apimtis. Jie nori pasiekti, kad būtų nacionalinė dalis maksimaliai įmanoma, tam reiktų 377 mln. litų. Aš tikiuosi, kad gal pavyks sutarti, gal užtektų šiek tiek mažesnės sumos“, – tvirtino TS–LKD atstovas.

Dėl likusių punktų, konservatoriaus teigimu, galėtų būti sudarytos bendros darbo grupės, pasitelkiami ekspertai ir aiškinamasi, ką galima daryti.

J.Razma sakė, kad valstiečių liaudininkų susitarimas su koalicija būtų panašus į susitarimą, kurį sudarė socialdemokrato Gedimino Kirkilo vadovaujama mažumos Vyriausybė su konservatorių frakcija.
 
„Kol kas projekte yra tik siekis susitarti, kad jie nebalsuotų už tuos projektus, dėl kurių būtų grėsmė išbalansuoti viešuosius finansus, gal šiek tiek prisidėtų ar netrukdytų 2001–ųjų metų biudžeto tvirtinimui ir nepalaikytų nepagrįstų, politiniais motyvais paremtų interpeliacijų ar nepasitikėjimų Vyriausybe“, – tvirtino konservatorius.

TS–LKD atstovo teigimu, valstiečiai liaudininkai išliktų opozicinė partija, neįsipareigotų balsuoti dėl „politinių projektų“. J.Razma sakė, kad tikimasi, jog susitarimas galiotų iki 2011–ųjų metų biudžeto patvirtinimo su galimybe pratęsti.

Tris atstovus Seime turintys valstiečiai liaudininkai sako galintys paremti valdančiuosius per balsavimus dėl nepasitikėjimo, tačiau teigia neketinantys oficialiai prisijungti prie valdančiosios daugumos.

Dabartinė valdančioji koalicija turi minimalią – 71 balso – daugumą 141 narių parlamente. Valdančiajai Permainų koalicijai šiuo metu priklauso Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD), Liberalų ir centro sąjungos, Tautos prisikėlimo partijos ir Liberalų sąjūdžio frakcijos.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min