Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatoriai vengia vertinti kandidatą į VSD vadovus

Gediminas Grina
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gediminas Grina
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentei Daliai Grybauskaitei antradienį pasirašius dekretą, kuriuo į Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovus teikia karinės žvalgybos karininką Gediminą Griną, valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių lyderiai vengia šį sprendimą komentuoti.

Žurnalistų apie G.Griną paklaustas partijos lyderis Andrius Kubilius išsisuko su šypsena pareiškęs, jog težino, kad jis fizikas. Iš tiesų 1990 metais G.Grina baigė fizikos mokslus Vilniaus Universitete.

Krašto apsaugos ministrė, taip pat Tėvynės Sąjungos atstovė Rasa Juknevičienė taip pat atsisakė komentuoti šį klausimą. Esą žiniasklaidoje ir taip jau sklando gandai, jog G.Grina – jos statytinis.

VSD veiklos parlamentinę kontrolę vykdančios Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, konservatorių-krikdemų frakcijos narys Arvydas Anušauskas tvirtino, jog apie VSD kandidatą kalbės po to, kai jo kandidatūrą įvertins visas komitetas.

Tuo tarpu opozicijos atstovai buvo kalbesni. Krašto apsaugos ministru 2004–2006 metais dirbęs socialdemokratas Gediminas Kirkilas panašiu metu šios ministerijos Antrajame operatyvinių tarnybų departamentu pradėjusį dirbti G.Griną įvertino teigiamai. 2005 metais jis tapo departamento direktoriaus pavaduotoju, o nuo 2009-ųjų rudens dirba laikinuoju jo vadovu.

„Tai buvo vienas iš geriausių mūsų kariškių. Turi gerą išsilavinimą, gerą patirtį, taip pat ir tarptautinę. Labai buvo vertinamas NATO, ne kartą pats tai girdėjau, buvo apdovanotas tarptautiniais apdovanojimais“, – kalbėjo G.Kirkilas. 

Tai buvo vienas iš geriausių mūsų kariškių. Socialdemokratas pridūrė, jog G.Grino kandidatūra iš esmės atitinka prezidentės išdėstytus reikalavimus renkantis VSD vadovą: kad jis nebūtų šios sistemos dalis, depolizuotas. G.Kirkilas linkęs manyti, kad kandidatui į saugumo šefus pavyktų susidoroti su iššūkiu normalizuoti VSD darbą

„ Aš tikiuosi, kad sugebės, patirtis pakankama. Skirtumas tas, kad 2-asis departamentas yra vyriausybinė struktūra ir iš esmės turi dvigubą pavaldumą – ministro ir kariuomenės vado. VSD kiek kitokia situacija. Ten darbas labiau savarankiškas“,  – pastebėjo G.Kirkilas. Poltikas taip pridūrė netikįs, kai „kai kas rašo, kad jis labai artimas ministrei“.

VSD generalinio direktoriaus postas liko laisvas pernai gruodį, kai iš šių pareigų atsistatydino Povilas Malakauskas. Laikinai vadovauti VSD šiuo metu yra pavesta saugumo vadovo pavaduotojui Romualdui Vaišnorui.

VSD direktorių skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min