Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatoriams nebepavyko pašokdinti Seimo – žurnalistų etikos vyskupai neprižiūrės

Rožančius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rožančius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas pagaliau priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas dėl naujos žurnalistų etiką prižiūrėsiančios asociacijos suformavimo. Vyskupus ir psichiatrus į šią asociaciją stūmusiems konservatoriams teko nusileisti: Seimas nusprendė, kad žurnalistų etika – pačių žurnalistų reikalas.

Antradienį Visuomenės informavimo įstatymo pataisas palaikė 65 Seimo nariai, 1 balsavo prieš, 6 susilaikė.

Anksčiau kelis kartus nepavyko priimti šių pataisų, nes balsavimą dėl jų blokuodavo ne tik konservatoriai, bet ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) ir partija „Tvarka ir teisingumas“. Šios frakcijos paprasčiausiai nesiregistruodavo balsavimui, todėl salėje pritrūkdavo Seimo narių. Norint priimti įstatymą, reikia, kad jų būtų bent 71.

Antradienį pataisas pavyko priimti, nes „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija apsigalvojo.

Antradienį pataisas pavyko priimti, nes „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija apsigalvojo – 6 jos atstovai balsavo už jas, 2 susilaikė.

Prieš jas balsavo vienintelis „darbietis“ Gediminas Jakavonis.

Konservatoriai ir LLRA elgėsi kaip ir praėjusiais kartais – balsavime nedalyvavo.

Konservatoriai taip elgėsi dėl to, kad Seimas anksčiau vieną po kito atmetė jų pasiūlymus į žurnalistų etiką prižiūrėsiančią asociaciją įtraukti ir Lietuvos katalikų bažnyčios vyskupų konferencijos, Lietuvos žmogaus teisių centro, Lietuvos psichiatrų asociacijos atstovus.

Seimas pritarė, kad Visuomenės informacimo etikos asociaciją steigtų Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Interneto žiniasklaidos asociacija, Lietuvos radijo ir televizijos asociacija, Regioninių televizijų asociacija, Lietuvos kabelinės televizijos asociacija, Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min