2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
05 12 /17:58

Konservatorių frakcijos vadovė: partija palaikymą J.Šiugždinienei išsakė remiantis vieša informacija

Konservatorių partijos prezidiumas palaikymą švietimo ministrei Jurgitai Šiugždinienei išreiškė remdamasis vieša informacija bei pasikliaudamas jos pačios pateiktais paaiškinimais, sako frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Mes pasitikime ministrės žodžiu, aš tikiuosi, kad tos ataskaitos parodys, kokiems dalykams buvo leidžiami tie pinigai“, – BNS penktadienį R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas penktadienį pareiškė, kad eidama Kauno tarybos narės pareigas J.Šiugždinienė veikė „pagal savivaldybės reglamentą, nepadarė jokių nusižengimų“. Dėl tokios pozicijos vienbalsiai pasisakė visi 21 balsavę prezidiumo nariai, nedalyvaujant pačiai J.Šiugždinienei ir premjerei Ingridai Šimonytei. Iš viso partijos prezidiume yra 31 narys.

Pareiškimas tarp partiečių buvo suderintas raštu.

Visuomenininkas Andrius Tapinas šią savaitę pranešė, kad prieš tapdama švietimo ministre ir dirbdama Kauno miesto savivaldybėje, J.Šiugždinienė 2019-2020 metais paėmė 13,8 tūkst. eurų išmoką ir turbūt negalės pagrįsti, jog išleisti pinigai susiję su darbu.

Priimdama sprendimą dėl J.Šiugždinienės partija nematė politikės išlaidų ataskaitos. R.Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, jog buvo pasitikėta viešai prieinama informacija, nes priešingu atveju J.Šiugždinienė nebūtų gavusi išmokų.

Paklausta, ar ne per anksti partijos prezidiumas apgynė ministrę, nors dar neturima visų duomenų, frakcijos vadovė tikino mananti, kad tai yra „savalaikis sprendimas“.

„Jei kažkokios kitokios aplinkybės paaiškės, tai bus kažkokie kiti dalykai“, – sakė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Premjerė ketvirtadienį teigė išklausiusi J.Šiugždinienės paaiškinimų dėl jos išlaidų ir žada situaciją aiškintis detaliau, susipažinusi su kanceliarinių lėšų panaudojimo tvarka Kauno savivaldybėje.

Viešojoje erdvėje pastaruoju metu nuskambėjo keli atvejai dėl galimo savivaldybių tarybų narių piktnaudžiavimo išmokomis už darbą, susijusį su tarybos nario veikla.

Teisėsauga šiuo metu aiškinasi aplinkybes dėl kelių savivaldybių tarybų narių išmokų. Tarp jų – Pagėgių, Šilutės, Neringos, Šiaulių, Mažeikių, Kauno miesto bei rajono savivaldybės.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, savivaldybių tarybų nariai atlyginimo negauna, tačiau jiems atlyginama už darbo laiką, kai jie eina savivaldybės tarybos nario pareigas.

Taip pat savivaldybės tarybos nariui gali būti skiriama išmoka apmokėti su veikla susijusioms kanceliarinėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos ir kitoms išlaidoms Ji gali būti skiriama kas mėnesį ir už ją turi būti atsiskaitoma ne rečiau kaip vieną kartą per tris mėnesius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min