Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 21d. 22:38

Konservatorių lyderio pozicijas išlaikė Andrius Kubilius, Irena Degutienė nesijaučia pralaimėjusi

Andrius Kubilius džiaugiasi pergale, jis liko vadovauti partijai
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / A.Kubilius išsaugojo TS-LKD pirmininko postą.

Šeštadienio vakarą paaiškėjo, kad valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderio rinkimuose pergalę šventė premjeras Andrius Kubilius. Už jį balsavo 5546 partijos nariai iš 10 174 dalyvavusių rinkimuose. Kitą kandidatę – Seimo pirmininkę Ireną Degutienę – palaikė 4628 balsavusieji.

Tuoj po rinkimų surengtoje spaudos konferencijoje A.Kubilius partijos lyderio rinkimus pavadino demokratijos švente. „Šiandien kaip geroj šventėj turėjome finalo dieną, o gero krepšinio finalo pagrindinis dalykas yra intriga iki pat galo. Svarbiausios yra paskutinės minutės ir paskutiniai metimai“, – krepšinio pavyzdį pateikė A.Kubilius.

I.Degutienė taip pat neišvengė krepšinio aktualijų – ji save palygino su „Lietuvos rytu“, o laimėjusį premjerą – su „Žalgiriu“, primindama šią savaitę Kauno ekipos pergale pasibaigusias Lietuvos krepšinio lygos kovas.

A.Kubilius dėkojo ne tik tiems partijos nariams, kurie balsavime palaikė jį, bet ir I.Degutienę nes ji, anot premjero, ne tik puiki moteris, kandidatė, bet ir valstybės veikėja. „Mūsų partijos nariai apsisprendė taip, kaip apsisprendė, suteikdami man garbę dar dvejus metus būti partijos pirmininku. Taip pat ši pergalė man svarbi kaip premjerui, nes tokioje sveikoje konkurencijoje gavau mandatą tęsti ekonomikos atsigavimo, energetikos, kovos su korupcija klausimų sprendimą“, – teigė A.Kubilius.

Premjeras įsitikinęs, kad toliau Vyriausybei pavyks sėkmingai dirbti su Seimu, o TS-LKD sėkmingai dalyvaus kitų metų rinkimuose ir juos laimės.

Pralaimėjusi nesijaučia

I.Degutienė tvirtino nesijaučianti pralaimėjusi, nes jos manymu, visų pirma nugalėjo partija. „Mes esame pioneriai, partijos viduje surengėme demokratiškus rinkimus, tai išdrįstu padaryti ne kiekviena partija. Laimėjo A.Kubilius, bet  jis turės įsiklausyti ir į tų pratijos narių nuomonę, kurie balsavo už mane“, – tvirtino I.Degutienė.

Paklausti, ar A.Kubiliaus pergalė neprivers iš partijos trauktis tautininkų, kurie grasino tai padaryti, jeigu I.Degutienė nelaimės rinkimų, abu TS-LKD lyderiai tvirtino, kad taip neturėtų atsitikti. „Svarbu įsiklausyti į visas nuomones, jas sujungti ir įgyvendinti kitų partijos narių pasiūlymus. Tikiu, kad tie partijos nariai, kurie atėjo iš tautininkų sąjungos, laikysis taisyklių. Diskutuoti ir tartis galime, bet dauguma partijos narių priėmė tokį sprendimą, tad jo teks laikytis“, – sakė A.Kubilius.

 

Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Andrius Kubilius džiaugiasi pergale, jis liko vadovauti partijai
Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Andrius Kubilius džiaugiasi pergale, jis liko vadovauti partijai

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min