Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 26d. 11:32

Konservatorių strategija: svarsto keisti pavadinimą ir bandys tapti „žmonių partija“

Gabrielius Landsbergis ir Andrius Kubilius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gabrielius Landsbergis ir Andrius Kubilius

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) vis aktyviau rengiasi rinkimų sezonui. Į valdančiųjų poziciją parlamente norintys sugrįžti konservatoriai jau patvirtino savo strategines gaires, kuriose skelbiamas ambicingas tikslas tapti „žmonių partija“.

15min gautame TS-LKD strateginių gairių projekte kalbama apie šešias priemones, kurių ketinama imtis jau šį rudenį. Jos turėtų padėti įtvirtinti socialiai jautrios partijos naratyvą.

Jau rugsėjo 29 d. bus pradėta ruošti naujoji vyriausybės programa. Ši programa bus rengiama kartu su „vidinio, ekspertinio partijos think-tanko (Naujojo dešinės politikos centro) įkūrimu“.

Numatė dvi kampanijas

Konservatoriai ketina naujosios vyriausybės programą derinti kartu su viešų konsultacijų ciklu. Šį ciklą sudarys susitikimai visoje Lietuvoje su įvairių sričių ekspertais ir TS-LKD Seimo nariais.

Kuriamam Naujosios dešinės politikos centrui teks atsakomybė ir už alternatyvaus kitų metų biudžeto bei tam reikalingų įstatymų projektų pateikimą. Į dalykines grupes, kuriose bus svarstomi siūlymai, detalizuojama programa, bus įtraukti ir Seimo nariai.

Partijos krypties keitimą konservatoriai ketina įtvirtinti dviem plačiomis komunikacinėmis kampanijomis. Pirmoji – „Socialinio standarto“ idėjos pristatymas. Šioje kampanijoje, kurioje TS-LKD platins alternatyvaus biudžeto idėją, bus naudojamas šūkis: „Mes jūsų pusėje“.

Viešiesiems ryšiams bus bandoma panaudoti ir atvirus partijos kandidato į prezidentus rinkimus. Tikimasi, kad kova tarp Vygaudo Ušacko ir Ingridos Šimonytės padidins partijos matomumą ir fiksuos esmines skirtis nuo „valstiečių“. Konservatoriai šiais rinkimais nori pabrėžti savo demokratiškumą ir atvirumą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė

Bandys nugvelbti rinkėjus iš „valstiečių“ ir socdemų

Konservatorių planuose – siekis tapti „visaverte žmonių partija“. Pagrindas tam padėtas sekant vakarietiškų partijų, tokių kaip Vokietijos krikščionys demokratai, kurie sukūrė liaudies partijos įvaizdį, modeliu.

„Mes atstovaujame ne tik miesto, bet ir kaimo žmonėms. Ne tik senjorams, bet ir jaunimui“, – skelbiama TS-LKD strateginėse gairėse.

Kad pasiektų šį tikslą, konservatoriai ketina „judėti link centro“. Norima atsisakyti technokratiško politinio įvaizdžio ir judėti link didesnio socialinio jautrumo demonstravimo.

„Tai leistų atidaryti duris apeliacijai į tuos Lietuvos žmones, kurie dabartinėje situacijoje yra pažeidžiami LVŽS politikos. LVŽS vykdo ultraliberalią politiką, kuri yra nukreipta prieš viešojo sektoriaus darbuotojus, ypač tuos, kurie gyvena regionuose“, – teigiama konservatorių strateginiame projekte.

Silpnosiomis „valstiečių“ vietomis įvardinami mokytojų algų, nepamatuotos optimizacijos, ligoninių uždarymo, šildymo kainų klausimai.

Konservatorių strategijoje numatoma, kad išnaudojus šiuos klausimus ir pateikus alternatyvius jų sprendimus galima susigrąžinti ne tik pas „valstiečius“ nuėjusius rinkėjus, bet ir užkabinti socialdemokratus palaikančias grupes.

Gali pakeisti pavadinimą

Vienas iš įdomiausių siūlymų strategijoje – partijos vardo keitimas. Siūloma įtvirtinti „žmonių partijos“ įvaizdį keičiant pavadinimą į TS-LKD-Žmonių partija. Taip pat raginama brėžti skirtį tarp „valstiečių“ ir konservatorių, pirmuosius vadinant „valdžios partija“.

„Turėtume siekti Lietuvos politikoje išlaikyti politinį nuosaikumą, kuri yra ne kas kita, kaip gynyba to, kas normalu, civilizuota, racionaliai pagrįsta. Paprastai tariant, nuosaikumas politikoje reiškia mažiau apsimestinio, rėksmingo teisuoliškumo ir daugiau įsiklausymo bei pagarbos žmonėms, vardan kurių dirbama“, – keliamas uždavinys partijos strategijoje.

Planuojama, kad savivaldos, Europos Parlamento rinkimų kampanijos bus integruotos į bendrą naratyvą ir leis plėsti „žmonių partijos“ įvaizdį.

Šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ paskelbta apklausa parodė, kad už „valstiečius“ Seimo rinkimuose savo balsą atiduotų 14,9 proc. gyventojų (15 proc. liepą), o konservatorių populiarumas sumažėjo nuo 16,7 iki 14,5 procentų.

Kitos partijos smarkiai atsilikusios nuo lyderių: Darbo partijai savo balsą žada 6,4 proc. apklaustųjų (6,1 proc. liepą), „Tvarkai ir teisingumui“ – 6,3 proc. (6,8 proc.) apklaustųjų.

Lietuvos socialdemokratų ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijų reitingas identiškas – 4,5 procento. Liberalų sąjūdis sulauktų 3,4 proc. (2,2 proc. liepą) gyventojų paramos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
05:05
01:46

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min