Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatorius apskundė Bronių Bradauską prokurorams už tremtinių niekinimą

Jaunieji konservatoriai prie Seimo reikalavo versti Bronių Bradauską.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jaunieji konservatoriai prie Seimo reikalavo versti Bronių Bradauską.
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvęs premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Jonas Survila prašo prokurorų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl socialdemokrato Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Broniaus Bradausko viešų svarstymų apie sovietinių okupantų vykdytus trėmimus.

Rašte generaliniam prokurorui Dariui Valiui J.Survila nurodo, kad B.Bradauskas viešai kalbėdamas šiurkščiai menkino Lietuvos gyventojus, patyrusius sovietų okupacijos metu įvykdytus nusikaltimus žmogiškumui.

Konservatorius prašo pradėti tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą.

Svarstydamas apie galimus pensijų kompensavimo finansinius šaltinius B.Bradauskas teigė, jog tremtyje Sibire sovietmečiu gimę vaikai nepatyrė jokio streso, todėl valstybė neturėtų jiems mokėti papildomų išmokų

Svarstydamas apie galimus pensijų kompensavimo finansinius šaltinius B.Bradauskas teigė, jog tremtyje Sibire sovietmečiu gimę vaikai nepatyrė jokio streso, todėl valstybė neturėtų jiems mokėti papildomų išmokų.

„Susirinko chebra, paliudijo, kad partizanams nešė duoną ir jau mokame. Tokios netvarkos yra labai daug. Reikia mokėti tik tiems, kurie iš tikrųjų patyrė stresą, kurie buvo išvežti į Sibirą. O dabar vaikai, gimę Sibire. Koks skirtumas vaikui, kur jam gimti? Aš pasikalbu su draugais, kurie gimė Sibire: ką tu, sako, mes ten geriau gyvenome negu Lietuvoj, nei mums ten svarbu, kur ten tie tėvai Lietuvoje gyveno, nei ką.“ – kalbėjo B.Bradauskas.  

Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Bronius Bradauskas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr./Bronius Bradauskas

J.Survila skunde prokurorams nurodo, jog pagal Asmenų, nukentėjusių nuo 1939-1990 metų okupacijų, teisinio statuso įstatymą, tremtiniais, be kita ko, pripažįstami ir asmenys, gimę tremtinių šeimose trėmimo metu ir tremtyje, jeigu bent vienas iš tėvų buvo tremtinys ir jeigu bent vienam iš tėvų buvo taikomos specialios įskaitos sąlygos arba buvo apribota gyvenamosios vietos pasirinkimo teisė (uždrausta grįžti ir gyventi Lietuvoje).

„Susirinko chebra, paliudijo, kad partizanams nešė duoną ir jau mokame. Reikia mokėti tik tiems, kurie iš tikrųjų patyrė stresą, kurie buvo išvežti į Sibirą“, – kalbėjo B.Bradauskas.  

„Todėl Seimo narys B.Bradauskas viešai ir užgauliu būdu teigdamas, kad nėra skirtumo tarp paprastų sovietmečiu Lietuvoje gimusių vaikų ir vaikų, dėl SSRS okupacijos ir vykdytų nusikaltimų žmoniškumui gimusių tremtyje (t.y. tremtinių) šiurkščiai įžeidžia ir menkina pastaruosius Lietuvos gyventojus bei pačius nusikaltimus žmoniškumui. Didelė gausa viešai prieinamų Lietuvos istorikų darbų ir istorinės medžiagos aiškiai liudija kokiomis kankinančiomis, sveikatai ir žmogaus orumui ypatingai žalingomis ir ilgalaikius neigiamus padarinius paliekančiomis prievartinėmis nelaisvės sąlygomis teko gyventi tremtiniams. Dar daugiau, apibendrinantis ir tremtiniams priskiriamas B. Bradausko teiginys “mes ten žymiai geriau gyvenome nei Lietuvoje„ yra klaidinantis, iškreipiantis istorinius faktus ir skleidžiantis melagingą informaciją, šiurkščiai menkinantis Lietuvos tremtinius ir patį prievartinį trėmimą, kuris laikomas nusikaltimu žmoniškumui“, – teigia J.Survila.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Jonas Survila
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Jonas Survila

Valdančioji Socialdemokratų partija kol kas nereagavo į viešus savo nario B.Bradausko svarstymus apie tremtyje gimusius asmenis.

B.Bradauskas taip pat sulaukė daug kritikos, kai pernai per tarptautinę konferenciją Seime uždraudė rodyti kadrus apie sovietų agresiją Sausio 13-ąją

B.Bradauskas pernai per tarptautinę konferenciją Seime buvo uždraudęs rodyti kadrus apie sovietų agresiją Sausio 13-ąją, kad nepatogiai nepasijustų kviesti Rusijos diplomatai.

Per sovietų okupaciją 1940-1952 metais į lagerius ir tremtį išvežta 275 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Seimo opozicijos lyderis A.Kubilius B.Bradausko mintis vadina nauja Lietuvos kančių istorijos niekinimo viršūne.

„Vieno iš socialdemokratų lyderio Broniaus Bradausko eilinis išpuolis prieš tremtinius turėtų jau nieko nebestebinti. Bet vis tiek nustebina – savo cinizmu, aiškinant, kad Sibire gimę tremties vaikai nepatyrė jokių kančių. Tai yra nauja Lietuvos kančių istorijos niekinimo viršūnė“, – penktadienį viešai paskelbtame pareiškime teigia A.Kubilius.

„B.Bradauskas vien per pastarąjį pusmetį spėjo paniekinti Sausio 13-osios atminimą, lietuvius, nuo Holokausto gelbėjusius žydus, o dabar dar ir tremtinius bei tremtyje gimusius. Tenka apgailestauti, kad socialdemokratų vadovybė pro pirštus abejingai žiūri į tokią savo vieno iš lyderių veiklą, kuri, naudojant kriminalinės teisės terminologiją, turėtų būti laikoma istorijos niekinimo recidyvisto veikla. Jeigu tokia recidyvistinė veikla nėra sustabdoma politinėmis priemonėmis, ji turi būti stabdoma teisinėmis priemonėmis“, – pažymi opozicijos lyderis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min