Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konservatorius etikos sargams apskundė Panevėžio merą Povilą Vadopolą

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas Vitas Matuzas kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų bei Vyriausiąją tarnybinės etikos komisijas prašydamas ištirti, ar Panevėžio miesto meras, vietos socialdemokratų lyderis Povilas Vadopolas teisėtai priėmė ir išleido stambią pinigų sumą.

Antradienio „Lietuvos žiniose“ publikuotame straipsnyje teigiama: „Teismo metu paaiškėjo viena pikantiška detalė. Miesto socialdemokratų lyderis, tuometinis Panevėžio vicemeras Povilas Vadopolas gavo iš A.Vavilovo (advokato Andrejaus Vavilovo) 100 tūkst. litų. Jo aiškinimu – kaip kompensaciją už užmūrytą langą socialdemokratų būstinėje <...>. Nors langas sustabdžius statybas taip ir liko neužmūrytas, pinigus socialdemokratai ne tik gavo, bet ir sėkmingai išleido.“

V.Matuzo teigimu, kompetentingos institucijos turėtų nustatyti, ar straipsnyje minimi faktai atitinka tikrovę. Jeigu taip, tuomet turėtų būti išaiškinta, ar politikai bei partijos turi teisę gauti lėšas kaip „kompensacijas“ už kokius nors neatliktus darbus ar veiksmus.

„Manau, visiems rinkėjams ir pačiai partijai pravartu žinoti, ar tokie sandoriai yra teisėti, neprieštarauja galiojantiems įstatymams, ar juos vykdant nepažeidžiami viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo reikalavimai“, – sakė V.Matuzas.

Jis visiškai pritaria Prezidentės bei Vyriausybės pozicijai, kad kova su korupcija viešojoje tarnyboje yra prioritetinis uždavinys. Tad ir šiuo atveju turėtų būti išsklaidytos abejonės dėl publikacijoje pateiktų faktų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min