Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 26d. 16:23

Konservatorius išgąsdino socialdemokratų siūlomas susitarimas dėl žmogaus teisių

Jurgis Razma, Andrius Kubilius ir Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Jurgis Razma, Andrius Kubilius ir Algirdas Butkevičius

Opoziciniai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) nepasirašys socialdemokratų siūlomo partijų susitarimo dėl žmogaus teisių. Pasak konservatorių pranešimo, siūlomas dokumentas prieštarauja pamatinėms TS-LKD vertybėms, nes jame būtų pabrėžiama moters teisė į abortą, leidžiama eutanazija ir homoseksualios santuokos. Teisingumo ministras Juozas Bernatonis pareiškė, kad tokiu atveju susitarimas bus pasirašytas be konservatorių.

Seimo opozicijos lyderis, konservatorių seniūnas Andrius Kubilius sako, kad susitarimo projektas arba „verčia suabejoti socialdemokratų politine nuovoka, arba nuoširdžiai nusistebėti jų politiniu įžūlumu“.

Pasak A.Kubiliaus, siūlomas susitarimas remiasi klaidinga prielaida, kad partijos gali atsisakyti savo įsitikinimų, o jo tikslas yra dirbtinai sukurti naują viešosios erdvės diskusijų objektą, kuris „nukreiptų dėmesį nuo socialdemokratų vadovaujamos Vyriausybės klaidų bei ryškėjančių nerimą keliančių ekonominių tendencijų“.

„Labai gaila, kad konservatoriai nenori matyti problemų, kurios yra žmogaus teisių ir laisvių srityje. Užuot diskutavę ir ieškoję problemų sprendimų, Tėvynės sąjungos atstovai pasirinko politikavimo ir populizmo kelią. Matyt, kad konservatoriai jau pradėjo savo rinkimų kampaniją“, – savo ruožtu pareiškė teisingumo ministras.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Juozas Bernatonis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Juozas Bernatonis

Socialdemokratai pasiūlė didžiosioms šalies partijoms pasirašyti susitarimą dėl žmogaus teisių  ir laisvių apsaugos Lietuvoje, vienas susitarimo iniciatorių – teisingumo ministras J.Bernatonis. Pasak jo, skirtingų pažiūrų politikai gali rasti bendrą nuomonę dėl svarbių Lietuvai klausimų, kaip buvo susitarta dėl gynybos stiprinimo, o atsižvelgiant į geopolitinę padėtį reikia priimti bendrą sprendimą ir dėl žmogaus teisių apsaugos.

Siūlomo susitarimo nuostatos numato, kad „žmogaus teisė į kūno neliečiamybę apima moters teisę į nėštumo nutraukimą iki įstatymų nustatyto nėštumo laikotarpio“, o partijos įsipareigotų „į šią teisę nesikėsinti“. Taip pat rašoma, kad „kiekvienas asmuo turi teisę kurti šeimą Konstitucijos ir įstatymų nustatyta tvarka“, o visos Konstitucijai neprieštaraujančios šeimos formos turi būti pripažintos.

Be to, siūloma partijoms susitarti siekti, kad visi Lietuvos piliečiai turėtų teisę rašyti savo asmenvardžius originalo kalba lotyniškais rašmenimis, taip pat dėl dvigubos pilietybės įteisinimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min