Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 6d. 17:13 , Atnaujinta: 2018 kovo 6d. 18:26

Seimo konservatorius M.Majauskas kaltinamas seksualiniu priekabiavimu, G.Landsbergis kreipiasi į prokurorus

Mykolas Majauskas ir Gabrielius Landsbergis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Mykolas Majauskas ir Gabrielius Landsbergis

Seksualiniu priekabiavimu apkaltintas Seimo narys Mykolas Majauskas pranešė stabdantis narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijoje. Tiesa, jis kol kas nesitraukia iš Seimo. Iki šiol M.Majauskas kūrė pavyzdingo šeimos vyro ir kovotojo prieš bet kokį smurtą įvaizdį.

Liudijimas: pilnametę moksleivę bandė nusitempti į lovą

Antradienį M.Majauską savo tapatybės nenorėjusi atskleisti mergina apkaltino nederamu elgesiu.

„Info TV“ laidai „Info diena“ ji pasakojo su tuometiniu premjero Andriaus Kubiliaus patarėju finansų klausimais susipažinusi, kai buvo dar moksleivė, bet jau buvo sulaukusi pilnametystės. Ji sakė, kad tai vyko maždaug prieš 5 metus. Jei tai buvo 2013-ieji, M.Majauskas jau nebebuvo premjero patarėjas. Nuo 2012 m. pabaigos iki 2016 m., kai buvo išrinktas į Seimą, jis buvo nepriklausomas finansų ir užsienio investicijų konsultantas. Premjero patarėju finansų ir ekonomikos klausimais jis buvo iki 2012 m. pabaigos.

M.Majauskas, anot merginos, buvo savotiškas politika besidominčių jaunuolių mentorius, kalbėdavo jiems apie politiką, o pokalbiai dažnai baigdavosi baruose. Pasak merginos, būsimasis Seimo narys su jaunuoliais gausiai vartodavo alkoholį ir ypatingą dėmesį skirdavo jam patikusioms merginoms.

Jis jau buvo nusirengęs ir bandė temptis į lovą, bet aš buvau suakmenėjusi. Ir nesugebėjau nieko normaliai ištarti. Ir jis tada, lyg ir supratęs, kad neišeis nieko čia padaryti, sako: gerai, gal tu man per tyra.

„Galutinis [M.Majausko] tikslas – parsivesti pas save į butą, ir, nežinau, patenkinti savo poreikius“, – „Info dienai“ kalbėjo mergina.

„Užmetinėdavo kokias nors replikas apie kūną, seksualumą“, – pridūrė ji.

Mergina pasakojo, kad kartą M.Majauskas ją iš kavinės parsivedė į namus Vokiečių gatvėje, esą jam reikia kažką iš namų pasiimti.

„Jis tyliai grįžo iš kito kambario. Apsikabino per liemenį ir pradėjo bučiuoti kaklą, pradėjo atseginėti mano suknelę, pradėjo sakyti, kad manęs nori, kad trokšta, koks gražus kūnas. Mane sukaustė didžiulė baimė ir išgąstis, beprotiškai drebėjau, nieko negalėjau padaryti. Jis turbūt suprato, kad aš baisiai drebu ir jam niekas nepavyks. Jis jau buvo nusirengęs ir bandė temptis į lovą, bet aš buvau suakmenėjusi. Ir nesugebėjau nieko normaliai ištarti. Ir jis tada, lyg ir supratęs, kad neišeis nieko čia padaryti, sako: gerai, gal tu man per tyra“, – kalba mergina.

Pasak jos, politikas jai siūlė pernakvoti, tik prašė vonios kambaryje susirinkti plaukus, nes jo žmonai tai esą nepatinka. Mergina tikina bute nelikusi ir naktį praleidusi pas draugę. Mergina tvirtina, kad galėjo būti ne vienintelė, prie kurios priekabiavo dabartinis Seimo narys. Ji tikina žinanti dar bent kelias merginas, kurios patyrė nederamą politiko elgesį.

M.Majauskas trečiadienį apsilankys 15min studijoje ir tiesiogiai atsakys į klausimus. Čia galite juos užduoti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mykolas Majauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mykolas Majauskas

Seimo narys paskleistą informaciją neigia

M.Majauskas anonimės paskelbtą informaciją neigia.

„Neigiu netrukus pasirodysiančią informaciją apie mano nederamą elgesį. Tačiau noriu pabrėžti, kad kiekvienas šauksmas turi būti išklausytas ir vertinamas labai rimtai. Tai yra geriausia prevencijos priemonė, kad smurtas nebūtų natūralizuojamas ir jo mūsų aplinkoje mažėtų“, – tokį sprogusios bombos įspūdį sukėlė M.Majausko pranešimas spaudai. Seimo narys kelioms minutėms užbėgo už akių pranešimams apie tai, jog jis kaltinamas seksualiniu priekabiavimu.

Jis tikina visuomet stengęsis vadovautis aukščiausiais standartais, tačiau, anot jo, jo vadovaujamai Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko veiklai būtinas visuomeninis pasitikėjimas, todėl pasitrauks iš šio posto.

„Paskleidus tokią informaciją tęsti šias pareigas man bus sunku, todėl artimiausio posėdžio metu pasitrauksiu“, – nurodo jis.

M.Majauskas narystę partijoje sustabdė, kaip pats teigė, „kol bus išsklaidytos visos abejonės“. Tačiau iš Seimo trauktis nesvarsto.

„Kol kas tokio dalyko (trauktis iš Seimo – BNS) nesvarsčiau, vertinu rinkėjų išreikštą pasitikėjimą, darbus, kuriuos dariau iki šiol, ketinu tęsti. Taip lengvai rinkėjų pasitikėjimu nesišvaistysiu“ , – BNS sakė politikas.

15min antradienį vakare M.Majauskas teigė nežinantis, kokia mergina galėjo jį apkaltinti priekabiavimu ir nesuprantantis, apie ką ji kalba.

„Neigiu. Sunku komentuoti dalykus, kurių nebuvo“, – teigė M.Majauskas.

„Info TV“ jis atsiprašė savo žmonos, kuriai teks patirti ir išgyventi tai, kas laukia išgirdus šiuos kaltinimus.

Jis teigė niekada su jokia mergina nesielgęs netinkamai.

Vis dėlto M.Majauskas kartojo, kad ši situacija nekeičia jo pozicijos palaikyti prabilti išdrįstančias merginas.

Nėra tikras, ar nebus daugiau liudijimų

Seimo narys tikino, kad kol kas jam atrodo, kad jis yra kaltinamas ne seksualiniu priekabiavimu, o nederamu elgesiu. Pasak jo, merginos pasakojime nesutampa ir kai kurios detalės. M.Majausko teigimu, prieš penkerius metus jis jau nebebuvo premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas ir dirbo privačiame versle.

Kol dar buvo premjero patarėjas, M.Majauskas pripažino vykdęs projektus moksleiviams. Vienas iš jų esą buvo „Moksleiviai į Vyriausybę", tačiau su jo dalyvėmis neigia bendravęs netinkamai.

„Labai sunku komentuoti dalykus, kurių nebuvo. Premjero patarėju aš dirbau iki 2012 m., o čia kalbama apie neva įvykusį prieš penkerius metus įvykį. 2013-aisiais aš dirbau privačiame sektoriuje“, – kartojo Seimo narys.

Ir nebedirbdamas premjero patarėju, M.Majauskas sako turėjęs visuomeninės veiklos. 2013 m. viduryje įsteigęs Davoso forumo jaunimo atstovybę Lietuvoje. Tačiau jis akcentavo niekada nepriekabiavęs prie merginų.

Klausiamas, kodėl tuomet viešai buvo paskelbta ši istorija, M.Majauskas stengėsi save laikyti už liežuvio.

„Suprantu, kad bet koks mano vertinimas ir interpretacija gali sustabdyti kitas moteris nuo kalbėjimo. Aš visuomet skatinau jas kalbėti, todėl nenorėčiau vertinti, nes tai galėtų stabdyti kitas moteris nuo savo išgyvenimų atskleidimo“, – teigė Seimo narys.

Pasak jo, visa situacija labai netikėta. Klausiamas, ar visa jo veikla po merginos pasakojimo neatrodys dviveidiška, M.Majauskas sakė, kad tai paliks vertinti visuomenei.

Klausiamas, ar po vienos merginos neatsiras ir daugiau liudijančių apie Seimo nario galimai nederamą elgesį, M.Majauskas nebuvo tuo tikras.

„Aš nebuvau tikras dėl to, kas dabar vyksta, todėl man labai sunku vertinti, kas dar gali įvykti. Nei šitų dalykų, apie kuriuos kalbama, nebuvo, nei aš žinau, ką dar gali kažkas kalbėti“, – kalbėjo jis.

G.Landsbergis kreipiasi į prokurorus

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis 15min antradienį teigė, kad tai jis M.Majauskui pasiūlė stabdyti narystę partijoje.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

„Pasakiau jam, kokių veiksmų ketinu imtis ir paraginau nedelsiant spenduoti narystę partijoje. Jis, atsižvelgęs į mano nuomonę, spendavo“, – pridūrė jis.

G.Landsbergis teigė rengiantis kreipimąsi į prokurorus, kad šie įvertintų paskleistą informaciją.

„Kai kurie viešumoje nuskambėję faktai, ar galbūt tie žodžiai, kurie nuskambėjo, jie gali kelti pagrįstų įtarimų, kad ta situacija reikalauja prokuratūros įvertinimo“, – sakė jis.

Paklaustas, ką jam paaiškino pats M.Majauskas, partijos pirmininkas tikino nenorintis jo cituoti, esą geriausia, jei visa tai komentuos pats M.Majauskas.

„Mano pozicija yra labai paprasta – taisyklės turi būti taikomos lygiai tokios pačios visiems. Ir jis pats, ir kiti partijos nariai, vertiname viešumoje pasirodžiusius atvejus mokslo institucijose, kiti viešumoje nuskambėję atvejai. Tokios pat taisyklės turi būti taikomos ir savo bendruomenei. Negali būti jokių dvigubų standartų“, – tvirtino partijos pirmininkas.

M.Majauskas ragino prabilti seksualinio priekabiavimo aukas

Prasidėjus #metoo akcijai ir merginoms prabilus apie iš dėstytojų patirtą priekabiavimą aukštosiose mokyklose būtent M.Majausko vadovaujama Seimo komisija ėmėsi gilintis į tas istorijas.

Tuomet M.Majauskas kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę atkreipdamas dėmesį, kad krizinėse situacijose atsidūrusiems studentams Lietuvos aukštosiose mokyklose pagalba nėra prieinama.

Tuomet jis akcentavo, kad į paviršių kylantys seksualinio priekabiavimo skandalai ir sukrečiančios savižudybės parodo, kad apie socialinę universitetų pusę ir pačių studentų emocinę savijautą nebuvo kalbama labai ilgai.

„Gėda kalbėti apie sunkumus verčia studentus užsiverti tyloje. Galime tik įsivaizduoti, kiek dar skaudžių atvejų lieka nutylėta. Tuo tarpu aukštųjų mokyklų požiūris ir toliau nesikeičia, kaip ir jų geležiniai argumentai „pati kalta“ arba „turėjo problemų šeimoje“, – tuomet aiškino M.Majauskas.

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose visame pasaulyje kilus judėjimui #metoo, kai moterys prisipažįsta patyrusios seksualinį priekabiavimą ar išnaudojimą, kaltinimų Lietuvoje sulaukė Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovas Linas Marijus Zaikauskas, kino režisierius Šarūnas Bartas, teatro režisierius Jonas Vaitkus, buvę VDA dėstytojai Jonas Gasiūnas, Arvydas Liepuonius, Gintautas Trimakas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min