Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 25d. 15:16

Konstitucijos taurė – už drąsą ginti savo teises

Konstitucijos dieną, Vilniaus universiteto Teisės fakultete buvo įteikta Konstitucijos taurė.
Organizatorių nuotr. / Konstitucijos dieną, Vilniaus universiteto Teisės fakultete buvo įteikta Konstitucijos taurė.

Pirmadienį minint Konstitucijos dieną, Vilniaus universiteto Teisės fakultete įteikta jau šeštoji Konstitucijos Taurė – vardinė Konstitucija. Šio fakulteto Studentų atstovybės organizuojamos konferencijos metu apdovanojimas skirtas buvusiam policininkui, tauragiškiui Alfonsui Kunickiui už tai, kad įrodė savo konstitucinę teisę į teisingą apmokėjimą.

„Konstitucijos Taurė visus penkerius metus buvo teikiama išskirtinai už drąsą. Už drąsą ginti savo ir kitų teises. Ši Konstitucijos Taurė – ne išimtis. Todėl ją mes teikiame žmogui, išdrįsusiam garsiai pasakyti, kad įstatymo nuostata, prieštaraujanti konstitucinei teisei į teisingą apmokėjimą, yra negalima. Žmogui, kuris kiekvienam piliečiui priminė mažą, bet svarbią žinutę – valstybė, kurioje gyvename, yra mūsų valstybė. Todėl ir tvarką joje kuriame patys, kiekvienas iš mūsų,“ – teikdama apdovanojimą sakė Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Teisės fakultete pirmininkė Jelena Larionova.

Organizatorių nuotr./Konstitucijos dieną, Vilniaus universiteto Teisės fakultete buvo įteikta Konstitucijos taurė.
Vilniaus universiteto Teisės fakultete buvo įteikta Konstitucijos taurė.

Nuo 2005 metų gyvuojantį apdovanojimą jau pelnė vilnietė Marija Simonova, kaunietės Aldona Gramauskienė su dukra Renata, profesoriai Viktorija Daujotytė–Pakerienė ir Edvardas Gudavičius, teisininkas Darius Jušinskas bei prezidentas Valdas Adamkus.

Šiemet Konstitucijos Taurė buvo įteikta Teisės fakultete vykusioje konferencijoje–diskusijoje „Krizės ir jų iššūkiai Konstitucijos ginamoms žmogaus teisėms“. Pasak fakulteto dekano prof. Vytauto Nekrošiaus, gali būti dvi vienodos konstitucijos, bet žmonės pagal jas gyventi gali labai skirtingai. Todėl kaip gyvename ir sprendžiame šiandienos iššūkius mūsų šaliai ir jos Konstitucijai – priklauso nuo kiekvieno iš mūsų pilietiškumo ir pagarbos įstatymui.

Konferencija–diskusija – tik viena Konstitucijos dienoms 2010 skirtų šventinių renginių dalis. Taip pat dar pirmadienį visiems vilniečiams ir sostinės svečiams Katedros aikštėje bus dalijamos Konstitucijos, o vakare susirinkusiuosius į Šv.Jonų bažnyčią savo atliekamomis dainomis gyvo garso koncerte šildys Justė Arlauskaitė (Jazzu). Vakarinėje dalyje taip pat bus įteikta VU TF studentų ambasadoriaus dr. Vytauto A.Dambravos stipendija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min