TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Konstituciniame Teisme – byla dėl Konstitucijoje garantuojamo nemokamo aukštojo mokslo

Konstitucinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Konstitucinis Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Konstitucinis Teismas (KT) priėmė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) prašymą ištirti, ar Mokslo ir studijų įstatymas neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintai aukštųjų mokyklų autonomijai ir teisei gerai besimokantiesiems nemokamai įgyti aukštąjį išsilavinimą.

Kaip teigiama LVAT pranešime, Mokslo ir studijų įstatymu Švietimo ir mokslo ministerijai suteikiami įgaliojimai nustatyti geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės tvarką, tačiau tai esąs tik pavyzdinis, o ne baigtinis kriterijus, į kurį atsižvelgiama nustatant pirmenybės teisę į valstybės finansuojamas studijų vietas pagal pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programas.

Anot LVAT, toks reglamentavimas, kai įstatyme nėra nustatytos esminės Konstitucijoje garantuojamos teisės į nemokamą mokslą įgyvendinimo sąlygos, prieštarauja Konstitucijai. Dėl to galima situacija, kai geriausiais (geresniais) rezultatais įstoję asmenys gali nepatekti į valstybės biudžeto lėšomis finansuojamas studijų vietas.

LVAT nagrinėjama administracinė byla, kurioje Seimo narys yra apskundęs Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2009 metais tvarkos aprašą, patvirtintas švietimo ir mokslo ministro įsakymu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min