Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konstitucinio Teismo verdiktas nepriklausomiems kandidatams į Kauno tarybą įžiebė viltį

E.Dzežulskis-Duonys tikisi patekti į tarybą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / E.Dzežulskis-Duonys tikisi patekti į tarybą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Savivaldos rinkimų metu už Kauno tarybos borto likę, tačiau pasinaudoti galima įstatymo spraga vėliau nutarę penki nepriklausomi kandidatai nenuleidžia rankų. Sulaukę jiems palankaus Konstitucinio Teismo (KT) verdikto, kauniečiai viliasi, jog durys į miesto valdžią jiems bus atvertos artimiausiu metu.

Šių metų vasario mėnesio pabaigoje vykusių savivaldybių tarybų rinkimų metu į Kauno tarybą nepatekę Eligijus Dzežulskis-Duonys, Jonas Viesulas, Jonas Guzavičius, Povilas Dievaitis ir Donatas Pilinkus rinkimų rezultatus apskundė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

Nepriklausomi kandidatai tvirtino, jog Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostatos diskriminuoja save išsikėlusius kandidatus. Pasak skundą pateikusių kauniečių, 8 iš 41 tarybos mandato dalinant liekanų metodu, nepriklausomi kandidatai buvo neteisėtai ignoruojami.

VRK kauniečių skundą atmetė, tad šie kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT). Įsigilinęs į kandidatų argumentus, LVAT sustabdė bylos nagrinėjimą ir kreipėsi į KT. Šis galiausiai pripažino, jog kauniečių ginčijamos įstatymo nuostatos prieštarauja Konstitucijai.

„Mes įrodėme tai, kas ir taip buvo aišku žiūrint sveiko proto požiūriu. Rinkimai vyko remiantis Savivaldybių tarybų įstatymo nuostatomis, kurios buvo aiškiai antikonstitucinės. Pavieniai asmenys turėjo varžytis su sąrašais. Tai lyg futbolo rungtynės, kuriose vienas žmogus varžosi su 11 varžovų“, – tvirtino vienas iš skundą pateikusių kandidatų Eligijus Dzežulskis-Duonys.

Gavęs KT išvadas, LVAT kitą savaitę turėtų paskelbti savo verdiktą. Neatmetama tikimybė, jog teismas nuspręs pakeisti rinkimų rezultatus ir penki nepriklausomi kandidatai gaus Kauno tarybos mandatus. Tokiu atveju, po vieną tarybos kėdę prarastų valdančiąją koaliciją sudarančios Darbo partija, „Jaunoji Lietuva“ ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis bei į valdančiųjų gretas nepatenkančios Tėvynės sąjunga bei „Tvarka ir teisingumas“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min