Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 14d. 17:41

Konstitucinis Teismas nespręs, ar skirti rentą Kristinai Brazauskienei (papildyta 18 val.)

Kristina Brazauskienė
BFL/Ričardo Grigo nuotr. / Kristina Brazauskienė

Seimas atmetė siūlymą kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymu patikslinti kai kurias įstatymo nuostatas, dėl valstybinės rentos skyrimo mirusio prezidento sutuoktiniams.

Kreipimosi nutarimo projektą pristatęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras tvirtino, jog norima apskritai išsiaiškinti  Lietuvos Respublikos Prezidento valstybinės rentos įstatymo nuostatos. Tačiau nutarimo oponentai ragino viešai pripažinti, kad šis nutarimas esą konkrečiai susijęs su šiemet mirusio prezidento Algirdo Brazausko žmonos Kristinos Brazauskienės prašymu skirti jai rentą.

(Papildyta 18 val.) „Išanalizavus Konstitucijos, Prezidento įstatymo ir Prezidento valstybinės rentos įstatymo kai kurias nuostatas kyla teisiškai pagrįsta abejonė, kad kai kurios pastarojo įstatymo nuostatos gali prieštarauti Konstitucijai“, – tvirtino S.Šedbaras. Nutarimo projekte KT klausiama, ar Konstitucijai neprieštarauja tai, jog renta prezidento sutuoktiniui ar sutuoktinei skiriama neatsižvelgiant į asmens turimą turtą, santuokos trukmę, asmens nuopelnus valstybei ir kitas sąlygas. Taip pat siekiama išsiaiškinti, ar Konstitucijai neprieštarauja tai, kad į rentą pretenduoja sutuoktinis, kuris nebuvo susituokęs su prezidentu jo valdymo metais ir neatliko pagal įstatymus ir prokolą priklausančių pareigų.

„Gerbdamas savo valstybę ir jos vadovus nuo pat karaliaus Mindaugo, kurių protretus turiu savo kabinete ant sienos, aš manau, kad šitas išaiškinimas kaip tik užkirstų kelią pokalbiams, diskusijoms, rašymui, padėtų tašką vienip arba kitaip ir tikrai apsaugotų Lietuvos Respulbikos prezidento Algirdo Brazausko vardą“, – tvirtino S.Šedbaras.S.Šedbaras tvirtino nenorįs sieti klausimo su konkrečiomis pavardėmis, nors „jis ir kilo iš tam tikros konkrečios gyvenimiškos situacijos“. „Valstietė liaudininkė“ Rima Baškienė klausė, ar „yra bent mažiausia prielaida“, kad iniciatyva kreiptis į KT yra bandymas kompromituoti A.Brazausko vardą.

„Gerbdamas savo valstybę ir jos vadovus nuo pat karaliaus Mindaugo, kurių protretus turiu savo kabinete ant sienos, aš manau, kad šitas išaiškinimas kaip tik užkirstų kelią pokalbiams, diskusijoms, rašymui, padėtų tašką vienaip arba kitaip ir tikrai apsaugotų Lietuvos Respulbikos prezidento Algirdo Brazausko vardą“, – tvirtino S.Šedbaras.

Tačiau Liberalų Sąjūdžio atstovė Dalia Kuodytė nusprendė, jog „situacija pakankamai aiški“ – esą K.Brazauskienei reiktų skirti rentą pagal dabar galiojančią tvarką, o tada jau galima aiškintis, kokia tvarka turėtų būti taikoma ateityje. „Tai, ką mes čia darome, yra niekas kitas, tik bandymas išvengti atsakomybės už vienokį ar kitokį sprendimą“, – pareiškė ji. 

Galiausiai už nutarimo projektą po pateikimo balsavo 35 Seimo nariai, prieš buvo 14, 23 susilaikė. Už nutarimą vieningai balsavo vieninteliai konservatoriai-krikdemai , taip pat du „tvarkiečiai“ bei vienas Jungtinės frakcijos atstovas.  Be to, Seimas apsisprendė negrąžinti nutarimo projekto tobulinti ir atmesti visiškai.

Didelės vertės turtą valdanti K.Brazauskienė dar vasarą parašė prašymą jai skirti rentą, kuri siekia apie 6 tūkst. litų.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min