Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 21, 06:28

Konstitucinis Teismas skelbs, ar NVSC gali nustatyti ribojimus darbuotojams

Konstitucinis Teismas (KT) antradienį skelbs nutarimą, ar Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) sprendimais gali būti nustatomi asmens teisių ribojimai.
Pirkėjai lankosi prekybos centre „Ozas“
Pandemijos laikotarpio ženklas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Dėl to į KT kreipėsi Seimo narių grupė. Opozicijai priklausantys parlamentarai prašė įvertinti Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nuostatas, pagal kurias, anot pareiškėjų, asmens teisių ribojimai nustatomi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimais.

Opozicijos atstovai klausia, ar toks reguliavimas neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintam principui, kad „kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą“.

Seimo nariai nurodo, kad įstatymas, kai yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ar karantinas dėl užkrečiamosios ligos ir nustatomas šios ligos protrūkis darbovietėje, suteikia NVSC teisę spręsti dėl darbuotojų galimybės dirbti.

Savo abejones parlamentarai grindė oficialiosios konstitucinės doktrinos nuostatomis, kad viskas, kas susiję su pagrindinėmis žmogaus teisėmis ir laisvėmis, turi būti reguliuojama įstatymais.

Anot jų, Konstitucijoje įtvirtinta žmogaus teisė laisvai pasirinkti darbą bei verslą gali būti ribojama tik įstatymu ir ribojimų nustatymas negali būti perduotas kitam subjektui, kaip antai Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Seimo nariai teigia, kad Seimas priimdamas įstatymo pataisas Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui pavedė nustatyti kitas privalomas užkrečiamosios ligos kontrolės priemones, kurių neįgyvendinus suvaržoma asmens teisė dirbti, tačiau įstatyme šių priemonių niekaip nedetalizavo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min