Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Korėja atvyksta į Kauną

VDU
VDU
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centras organizuoja Korėjos kultūros dieną, pavadintą „Korėja atvyksta į Kauną“.

Kauno įvairių tautų kultūrų centre ir M.Žilinsko dailės galerijoje vyksiantys renginiai skirti visiems kauniečiams, kuriems įdomi pažintis su lietuviams dar egzotika dvelkiančia Korėjos kultūra.

„Pernai vykęs korėjiečių muzikos ir šokių koncertas sulaukė didžiulio populiarumo. Tikimės, kad Korėjos diena bus toks pat sėkminga“, – vylėsi VDU Azijos studijų centro darbuotojas Jinseok Seo. Pasak jo, atėjusieji į renginį galės pasimokyti korėjietiškų liaudies žaidimų, tradicinio kovos meno – taekwondo, bus galima pasigaminti popierinių rankdarbių, mėgstamų Korėjoje, pasimatuoti puošnų tradicinį rūbą – hanbok, užrašyti savo vardą tradiciniu raidynu Hangeul (tariama hangul).

M.Žilinsko dailės galerijoje bus galima išvysti pernai režisieriaus Joon-ho Bong pastatytą filmą „Motina“. Kino kritikų teigimu, tai – vienas įspūdingiausių pastarojo meto Korėjos filmų. Detektyvinės juostos veiksmas įsižiebia, kai vieną vakarą 28 metų sūnus namo grįžta visiškai girtas, o iš ryto mieste randama nužudyta moksleivė ir visi netiesioginiai įrodymai krypsta į neįgalų vaikiną. Motina netiki, kad jos sūnus galėjo taip žiauriai pasielgti. Ji pati pradeda tyrimą.

„Iki šiol lietuviai labiausiai domėjosi Japonija, pastaraisiais metais juos ėmė dominti ir Kinija. Džiaugiamės, kad turime galimybių pristatyti ir kitas Azijos šalis, kurių kultūra, istorija yra ne mažiau senos ir įdomios. Tuo labiau, kad ir pasaulis vis dažniau įvertina Korėjos, dar vadinamos Rytmečio gaivos šalimi, tradicijas ir sėkmingą modernizaciją,“ – sakė Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas.

Korėjiečių diena organizuojama minint Korėjoje spalio mėnesį švenčiamą valstybinę Hangeul dieną. Šią dieną prisimenamas istorinis 1446 metų spalio 9-osios įvykis, kuomet karaliaus Sedzong oficialiai paskelbė korėjiečių raidyną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min