Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 31d. 15:10 , Atnaujinta: 2020 kovo 31d. 18:29

Koronavirusas Klaipėdos ligoninėse: infekcija „praslydo“, KUL židiniai – dviejuose skyriuose

Klaipėdos universitetinė ligoninė
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Klaipėdos universitetinė ligoninė

Klaipėdoje koronavirusas mažina gydytojų gretas. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) židiniais tapo du skyriai – Akių ligų, kur ligą, kaip manoma, galėjo išplatinti sanitarė, kurios vyras grįžo iš Vokietijos, ir Neurochirurgijos skyriuje, kuriame galimai buvo atkeltas pacientas iš Infekcinių ligų korpuso. Daugiau ligos atvejų nustatyta ir kaimynystėje stovinčioje Jūrininkų ligoninėje. KUL vyr. gydytojas Vinsas Janušonis teigia, jog pasaulyje serga daug medikų ir KUL ne išimtis. Patys medikai viešai kalbėti neišdrįsta, tačiau socialiniuose tinkluose galima aptikti nuotraukų medikų, kurie prisidengę marlinėmis kaukėmis.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje koronavirusu serga 25 darbuotojai, 8 iš jų gydytojai. Vienas židinių – Akių ligų skyrius, kuriame, manoma, liga išplito nuo sanitarės, kurios vyras užsikrėtė Vokietijoje.

Virusas išplito plačiau, juo serga ir pacientai, mat į šį skyrių buvo atkelti ir slaugos bei kiti ligoniai. Senyvo amžiaus žmonėms virusas ypač pavojingas. Praėjusią savaitę vienas senolis mirė, tačiau ligoninės vadovas V.Janušonis tikino, jog virusas 94 metų senoliui nustatytas jau po mirties, o jo būklė buvusi sunki ir mirtis buvo neišvengiama dėl kitų ligų, kurių būta ne vienos. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija skelbė, jog tai koronaviruso auka.

Penktadienį apie tai, kad serga koronavirusu, sužinojo KUL neurochirurgas.

„Turime kitą židinį – neurochirurgijos skyrius. Be abejonės, kažkur praėjęs pacientas, kuriam reikėjo teikti skubią pagalbą“, – antradienį žiniasklaidai komentavo V.Janušonis, patikindamas, jog tai ne tas pacientas iš reanimacijos skyriaus, apie kurį imta spekuliuoti viešumoje. Jį lietę gydytojai reanimacijos skyriuje yra sveiki. Sirgo kitas, tačiau kuris, atsakymo neturima.

Patys medikai kalba, jog į neurochirurginį skyrių galimai iš Infekcinio korpuso buvo atkeltas pacientas, kuris buvo operuotas. Kad jis serga koronavirusu – nebūta informacijos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vinsas Janušonis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vinsas Janušonis

Kai susirgo pirmasis neurochirurgas, kuris, kaip teigiama, asistavo per operaciją, tik tuomet testas atliktas visiems skyriaus pacientams. Pasak nenorėjusių prisistatyti medikų, koronavirusu sergančių ligonių šiame skyriuje esama ir daugiau. Juo esą užsikrėtė ir dar du neurochirurgai, tačiau oficialios informacijos apie tai nėra.

V.Janušonis sekmadienį žiniasklaidai teigė, jog neurochirurgijos skyriuje koronavirusas nustatytas penkiems pacientams, trys yra sunkios būklės, tačiau ne dėl viruso, o dėl patirtų operacijų.

Marlinės kaukės – netiesa?

Socialiniuose tinkluose galima išvysti nuotraukų, kuriose matyti KUL medikai su marlinėmis kaukėmis. V.Janušonis teigia, jog tai netiesa.

„Neurochirurginiam skyriuj – netiesa, kad su marlinėm kaukėm dirbom. Patys siuvamės, kaupiam rezervus. Tiesa ta, kad dalis žmonių įprastines asmens saugos priemones, tai yra, kaukę arba respiratorių ir pirštines, nelaiko saugos priemonėmis, o laiko tik kombinezonus. Patys pokalby sako – neturėjom priemonių. Kaukė ir pirštinės esminės priemonės tuose skyriuose, kur nedirba su „Covid“ ar įtariamaisiais“, – sakė V.Janušonis.

Jo teigimu, yra nustatyta nemažai sergančių medikų ir kitose gydymo įstaigose, tad KUL nėra išimtis, taip esama visame pasaulyje. V.Janušonis citavo viešai skelbtą informaciją, jog Norvegijoje serga 15 proc. medikų.

„Mėginti padaryti, kad mūsų įstaiga išimtinė... Šiandien turime daugiausia, bet po savaitės bus panaši padėtis ir kitur, nes, deja, medikai serga“, – kalbėjo vyr. gydytojas.

Klaipėdoje šeši ligoniai, kaip skelbiama, pasveiko ir išleisti į namus. Ligoninėje pakartotiniai tyrimai koronavirusu sergantiems pacientams atliekami kas 7 dienas.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) ištirti apie 500 darbuotojų, tiesa, sulaukta dar ne visų atsakymų. Žadama, jog patikrinti bus visi.

Besibaimindamos dėl medikų saugumo, vos paskelbus karantiną didžiosios ligoninės iškart nutraukė ambulatorines konsultacijas, apie tai pranešta įstaigų internetinėse svetainėse. Patekti į ambulatorijas nebebuvo įmanoma. KUL ambulatorijos darbas atšauktas praėjusią savaitę, tokia žinutė svetainėje paskelbta kovo 27 dieną. V.Janušonis anksčiau spaudos konferencijoje teigė, jog konsultacijų reikia onkologiniams ligoniniams ir pan.

Uždarytas pilvo chirurgijos skyrius

Tuo metu antradienį Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje dėl pagalbinei darbuotojai patvirtinto koronaviruso laikinai sustabdyta Abdominalinės chirurgijos skyriaus veikla.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje - 5 užkrato atvejai

Antradienį laikinai uždarytame Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Abdominalinės chirurgijos skyriuje patvirtinti dar trys koronavirusu užsikrėtę darbuotojai, iš viso šiame skyriuje patvirtinti jau penki COVID-19 atvejai.

„Paskutines žinias gavom, kad konkrečiai dar dvi slaugytojos iš to paties skyriaus ir vienas gydytojas iš to skyriaus (užsikrėtė – BNS). Tai mes teisingai padarėme, kad mes juos izoliavome, čia iš tų izoliuotų žmonių ir yra“, – antradienį vakare BNS patvirtino J.Sąlyga.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga anksčiau antradienį BNS patvirtino, kad skyrius uždarytas, o skyriaus darbuotojai – izoliuoti.

„Kadangi buvo nustatyta koronavirusinė infekcija pagalbinei darbuotojai, kuri turėjo kontaktą su skyriaus darbuotojais, taip pat turėjo kontaktą su ūkio reikalų tvarkytoja, kuriai irgi nustatytas koronavirusas, pasitarę su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, nusprendėme stabdyti skyriaus veiklą“, – sakė J.Sąlyga.

„Visus karantinavom, jų maždaug 29. Skyrius laikinai stabdo veiklą ir po dviejų savaičių spręsime, kaip elgtis“, – teigė Jūrininkų ligoninės vadovas.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Klaipėdos Jūrininkų ligoninė
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Klaipėdos Jūrininkų ligoninė

Pasak J.Sąlygos, skyriuje gydyti pacientai perkeliami kitur, o skubius pacientus priims kita uostamiesčio ligoninė.

„Du pacientai buvo tame skyriuje, jie perkelti į kitą skyrių, o skubi pilvo chirurgijos pagalba bus teikiama Klaipėdos respublikinėje ligoninėje, sutariau su ligoninės direktoriumi. Dabar yra atliekama dezinfekcija ir vis tiek skyrius dabar 14 dienų nedirbs, negalime guldyti pacientų į tokį skyrių“, – sakė J.Sąlyga.

Klaipėdos respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kundrotas sakė, kad ligoninė yra pasiruošusi priimti daugiau pacientų.

„Mes ir taip teikiam skubią pagalbą chirurginių ligų, tai čia nieko naujo. Tiesiog gali padidėti pacientų srautas į mūsų ligoninę, bet mes esame visada pasiruošę, mes turime savo abdominalinės chirurgijos skyrių, kuriame teikiame tas paslaugas“, – patikino M.Kundrotas.

Pilvo chirurgijos skyrius yra jau antrasis Jūrininkų ligoninės skyrius, kurio veiklą tenka laikinai sustabdyti – dėl chirurgui diagnozuoto koronaviruso mažiau nei prieš dvi savaites buvo laikinai uždarytas Kraujagyslių chirurgijos skyrius, izoliuota 12 pacientų ir daugiau nei 50 ligoninės darbuotojų.

Ligoninės vadovas J.Sąlyga antradienį teigė, kad Kraujagyslių chirurgijos skyriaus veiklą planuojama atnaujinti šią savaitę.

Algirdo Venskaus nuotr./Jonas Sąlyga
Algirdo Venskaus nuotr./Jonas Sąlyga

„Jau šiuo metu atsigauname, jau beveik praėjo terminas 14 dienų, šiuo metu yra atliekami tyrimai tiems, kurie buvo karantinuoti ir jeigu viskas gerai, šią savaitę mes planuojame Kraujagyslių chirurgijos skyrių vėl atidaryti“, – vylėsi jis.

Lietuvoje iš viso patvirtinta 533 koronaviruso atvejų, septyni žmonės pasveiko, dar septyni – mirė. Tarp užsikrėtusiųjų – daugiau nei 60 medikų.

Palangoje – dar vienas atvejis

Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo paskyroje feisbuke paskelbė, kad Palangoje nustatytas naujas koronaviruso atvejis – užsikrėtė plungiškis. Jis kovo 23 d. po operacijos iš Klaipėdos universitetinės ligoninės pervežtas reabilitacijai į Palangos „Lino“ sanatoriją.

Koronaviruso infekcija jam diagnozuota jau parvykus į Plungę.

„Visi darbuotojai, turėję kontaktą su minėtu asmeniu (o tarp jų – ne tik palangiškiai), yra saviizoliacijoje. Jie jaučiasi gerai. „Line“ ligonių šiuo metu nėra. Patalpos vėdinamos, atliekama dezinfekcija“, – rašo meras.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenys rodo, kad šis asmuo kovo 2-17 d. gydėsi VšĮ KUL (neurologijos skyriuje). 2. Nuo 2020 m. kovo 17 – 31 d. atliko reabilitaciją UAB „Palangos linas“. 3. 2020 m. kovo 30 d. paimtas tyrimas dėl COVID-19 ir kovo 31 d. patvirtintas teigiamas atvejis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min