Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 09 21 /13:23

Per parą šalyje 1155 nauji susirgimai, 18 žmonių mirė, Lietuva –„juodojoje“ zonoje

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 1155 nauji koronaviruso atvejai, 18 žmonių mirė, antradienį informavo Statistikos departamentas. 15 mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.
Lietus
Lietus / Luko Balandžio / 15min nuotr.

15 mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

Lietuva antradienį įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną. Iki šiol šalis buvo priskiriama „raudonajai“ zonai.

2746 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 7866 žmonės.

Ligoninėse nuo COVID-19 šiuo metu gydomi 997 žmonės, 106 iš jų – reanimacijoje. Žmonių ligoninėse, palyginti su ankstesne para, padaugėjo 15.

Ligoninės ir mirtys

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 96 žmonės, kai ankstesnę parą jų buvo 70-imt.

69 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija – trimis daugiau nei para anksčiau. Deguonis papildomai tiekiamas 828 žmogui – septyniais daugiau.

Pandemijos piko metu šių metų sausį pacientų skaičiai ligoninėse buvo pasiekę 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.

Praėjusią parą mirė šeši vyresni nei 80-ies metų žmonės, po keturis žmones virš 60, 70 ir 90 metų.

Pilnai paskiepyti buvo trys iš jų – po vieną 60, 80 ir 90 metų amžiaus grupėse.

Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 4837 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 84. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9636 mirtys.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta 1 mln. 720 tūkst. 351 žmogus, pilnai vakcinuoti 1 mln. 586 tūkst. 615 žmonės.

Statistikos departamentas antradienį pradėjo skelbti duomenis apie trečiąją vakcinos dozę, dėl to, kaip BNS informavo jo atstovai, šiek tiek pakoreguota bendra skiepijimo statistika, į ją šios dozės anksčiau būdavo įtraukiamos.

Trečia skiepo doze per parą vakcinuota 1130 žmonių, iš viso iki šiol – 16 tūkst. 23.

Iš viso Lietuvoje iki šiol skiepijimui sunaudota 3 mln. 153 tūkst. 622 vakcinos dozės.

Dėl atnaujinimo darbų antradienį neprieinama dalis viešai skelbiamos Statistikos departamento informacijos apie vakcinuotų gyventojų dalį, pristatytų vakcinų dalį ir kitos.

Epidemiologinė situacija

Šalyje praėjusią parą atlikta 12,6 tūkst. molekulinių (PGR) ir 12 tūkst. 486 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 317 tūkst. 852 žmonės, iš jų tebeserga 11 tūkst. 904 – mažiau nei ankstesnę parą.

Prastėjant epidemiologinei situacijai, Lietuva įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną.

Spalvinės epidemiologinės situacijos zonos apibrėžiamos pagal naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklį bei teigiamų diagnostinių testų dalį. Lietuvoje jie šiuo metu atitinkamai siekia 504,5 atvejo ir 6,1 proc., per parą pakilo abu šie rodikliai.

Anksčiau su spalvinėmis zonomis buvo siejami pandemijos valdymo sprendimai, tačiau šiuo metu Vyriausybė akcentuoja ligoninių užimtumo svarbą sprendžiant dėl pandeminių griežtinimų.

Pirmadienį šalyje nustatyti 745 nauji koronaviruso atvejai, 15 žmonių mirė. 11 mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

Nuo spalio Vilniuje nuo koronaviruso bus skiepijima ir poliklinikose, pirmadienį pranešė sostinės savivaldybė. Anot jos, kaip ir iki šiol, pasiskiepyti bus galima ir vaistinėse bei „Litexpo“ vakcinacijos centre. Pastarasis turėtų veikti mažiausiai iki žiemos.

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė žada, kad jau šią savaitę gali būti įvesti sugriežtinimai patalpose vykstantiems renginiams, pavyzdžiui, reikalavimai dėl apsaugos priemonių privalomo dėvėjimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius