Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 22d. 10:59 , Atnaujinta: 2020 gegužės 22d. 19:59

Koronavirusas Lietuvoje: patvirtinti 1604 infekcijos atvejai, 11 naujų užsikrėtimų, mirė 1 žmogus

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / VU Gyvybės mokslų centro laboratorija

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Jos duomenimis, šiuo metu serga 424 žmonės, mirė 62, o pasveiko 1111 pacientų. Iš viso šalyje patvirtinti 1604 užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 22 d. duomenimis:

  • Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 1604
  • Sergančių žmonių skaičius: 424
  • Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID 19 susirgusių žmonių skaičius: 11
  • Mirusių nuo COVID 19 žmonių skaičius: 61
  • Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 8
  • Pasveikusių žmonių skaičius: 1111
  • Izoliacijoje esančių žmonių skaičius: 398

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 6039

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 259 043 (iš jų – 85 878 iš mobilių punktų).

Trečiadienį buvo patvirtinta 16 naujų koronaviruso atvejų, tarp užsikrėtusiųjų – ligoninių pacientai ir darbuotojai, apsaugos darbuotojas, tolimųjų reisų vairuotojas bei moksleiviai.

SAM pranešė, kad nebebus ribojimų įsigyjant apsaugos priemones ir dezinfekcinį skystį. Taip pat mobiliuose punktuose tirtis dėl viruso bus galima tik esant būtinybei.

Visas penktadienio naujienas apie koronaviruso plitimą Lietuvoje sekite žemiau:

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Rumunijos atsiųsta respiratorių siunta papildys medicinos rezervą

19:59

Rumunijos penktadienį atsiųsta 20 tūkst. respiratorių siunta papildys medicinos rezervą, kuris kaupiamas rengiantis galimai naujai koronaviruso bangai, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Dėkojame Rumunijai už suteiktą pagalbą – tai labai vertiname. Jau ne kartą sakiau, tik būdami vieningi, palaikydami vieni kitus, dalindamiesi patirtimi ir veikdami išvien su kitomis šalimis įveiksime visam pasauliui tekusį iššūkį“, – pranešime teigė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Lietuva, savo ruožtu, irgi teikia pagalbą labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms valstybėms. Galbūt laimėjome pirmuosius mūšius, tačiau karas, tikėtina, dar nesibaigė“, – sakė jis.

SAM teigimu, pandemijos pradžioje Lietuva kreipėsi tarptautinės pagalbos dėl asmens apsaugos priemonių, prašymas buvo patalpintas į Bendrąją ekstremaliųjų situacijų ryšių ir informavimo sistemą.

„Tuomet į mūsų pagalbos prašymą ir sureagavo Rumunija. Respiratorių siunta sėkmingai atgabenta kelių transportu per Budzisko-Kalvarijos pasienio punktą“, – rašoma pranešime.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad nuo birželio pirmos keičiasi medikams skirtų apsaugos priemonių skirstymo tvarka – apsaugos priemonės iš medicinos rezervo bus skiriamos tik karščiavimo klinikoms, mobiliesiems punktams ir gydymo įstaigoms, kuriose įvyktų staigus koronaviruso protrūkis.

Kitos šalies gydymo įstaigos apsaugos priemones medikams turės įsigyti pačios arba padedant šių įstaigų steigėjoms – savivaldybėms.

A.Veryga ketina keisti tyrimų dėl koronaviruso tvarką

15:26

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikino, kad dabar norima peržiūrėti visą tyrimų dėl koronaviruso sistemą peržiūrėti, nes šiuo metu esą nepagrįstai norintys išsitirti užima linijas ir galimybės išsitirti netenka tie, kam tyrimas būtinas.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Pranešta apie dar vieną mirtį nuo koronaviruso – Santaros klinikose

14:41

Penktadienį pranešta apie dar vieną mirtį nuo koronaviruso – Santaros klinikose.

„Šiandien gauta informacija apie vieno iš pacientų mirtį nuo COVID-19 ligos, šis pacientas buvo hospitalizuotas Krūtinės chirurgijos skyriuje, priklausė 71–80  metų amžiaus grupei bei turėjo gretutinių onkologinių ligų“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Ginreta  Megelinskienė.

Pasak jos, į oficialią mirčių statistiką šis atvejis bus įtrauktas šeštadienį. Penktadienio oficialiais duomenimis, dėl koronaviruso yra miręs 61 asmuo, dar aštuoni užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių. 

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų koronaviruso atvejų, bendras nustatytų atvejų skaičius siekia 1604, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Tebeserga 424 užsikrėtusieji, 1111 asmenų pasveiko.

Nauji koronaviruso atvejai daugiausiai užfiksuoti Vilniuje, pranešė NVSC

14:34 Atnaujinta: 15:49

Iš 11 naujų per praėjusią parą užfiksuotų koronaviruso atvejų dešimt nustatyta Vilniuje, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Per vakar dieną patvirtinta vienuolika naujų atvejų, iš jų vienas Kauno apskrityje, dešimt – Vilniaus apskrityje, kol kas didžiausias plitimas yra Vilniaus apskrityje“, – per spaudos konferenciją penktadienį pranešė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Trys atvejai nustatyti Santaros klinikose, vienas – Respublikinėje Vilniaus universiteto ligoninėje, dar vienas atvejis susijęs su židiniu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, užsikrėtė darbuotojo šeimos narys.

Taip pat koronavirusas nustatytas bendrabučio Pergalės gatvėje gyventojui bei „Rimi Lietuva“ darbuotojui, apie šiuos atvejus jau buvo pranešta ketvirtadienį. Trijų atvejų užsikrėtimo kelias nežinomas, informavo NVSC atstovė.

Vienas atvejis nustatytas Kaune, susijęs su Kauno klinikine ligonine, užsikrėtė ten dirbančio asmens šeimos narys.

Pristatydama situaciją koronaviruso židiniuose G.Megelinskienė informavo, kad reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ iš viso registruota 14 atvejų, iš jų serga slaugytojo padėjėjas, masažuotojas ir pagalbinis darbuotojas, taip pat reabilitacijos centre laikinai dirbę du Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės darbuotojai bei devyni pacientai. „Pacientų susirgimų pastaruoju metu papildomų nustatyta nebuvo“, – sakė G.Megelinskienė.

Santaros klinikose yra registruoti 16 darbuotojų ir pacientų susirgimai  COVID-19 liga, iš jų penki asmenys dirba Infekcinių ligų centre, vienas – III reanimacijos skyriuje. „Septyni atvejai galimai tarpusavyje sietini, t. y. du asmenys, dirbantys II reanimacijos skyriuje, penki – Krūtinės chirurgijos skyrius darbuotojai, ir su šiais atvejais galimai susiję trijų pacientų susirgimai“, – informavo NVSC atstovė.

Antavilių pensionate iš viso registruoti 43  atvejai, iš jų 27 atvejai – gyventojams. 20 gyventojų buvo perkelti į Vilniaus miesto klinikinės ligoninės padalinį Antakalnyje, septyni – į Ukmergės ligoninę. Pensionate susirgo 16 darbuotojų – 13 slaugytojų padėjėjų, dvi slaugytojos ir psichologas.

„Vakar įstaigoje buvo vykdytas infekcijų reikalavimo užtikrinimo vertinimas ir teiktos rekomendacijos dėl personalo srautų atskyrimo, esminių trūkumų pastebėta nebuvo“, – teigė G.Megelinskienė.

Su „Rimi Lietuva“ yra siejami penki COVID-19 atvejai, jie nustatyti darbuotojams. Cechai, kuriuose buvo pastebėtas ligos plitimas, uždaryti, jų darbuotojai izoliuoti.

NVSC atstovės teigimu, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iki šiol buvo pranešta apie 41 atvejį, vienas naujas atvejis registruotas ketvirtadienį ir du – penktadienį, pastarieji bus įtraukti jau į šeštadienį skelbiamą oficialią statistiką.

Ketvirtadienį COVID-19 infekcija buvo nustatyta pacientui, atvykusiam dializės procedūrai, o penktadienį gauta informacija apie du naujus atvejus vidaus ligų skyriuje, susirgo darbuotojas ir pacientas.

Koronavirusas taip pat nustatytas Nacionalinio vėžio instituto darbuotojui, šis atvejis irgi galimai siejamas su Vilniaus klinikine ligonine. 

„Šiandien gavome informaciją apie galimai su Vilniaus miesto klinikine ligonine susijusį atvejį, t. y. Nacionaliniame vėžio institute dirbantis asmuo. Asmens teigimu, darbuotojas, dirbantis Nacionaliniame vėžio institute, su pacientais nedirbo, ir Vėžio instituto Išorinis spindulinės terapijos skyrius, kuriame dirbo šis asmuo, šiuo metu uždarytas, jame dirba ir aplinkybes aiškinasi NVSC specialistai. Asmuo paskutinį kartą darbe buvo gegužės 19 dieną“, – sakė NVSC atstovė.

Anot jos, galima sąsaja su Vilniaus miesto klinikine ligonine – per mirusį artimąjį, nors jam COVID-19 ir nebuvo nustatyta.

„Asmens artimas asmuo buvo išrašytas iš Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, šiam asmeniui nebuvo diagnozuota COVID-19 liga, jis buvo hospitalizuotas vidaus ligų skyriuje, vėliau po išrašymo slaugomas šeimoje ir mirė gegužės 15 dieną, bet, kaip minėta, šiam asmeniui COVID-19 liga nebuvo nustatyta“, – informavo G.Megelinskienė.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų koronaviruso atvejų, bendras nustatytų atvejų skaičius siekia 1604, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Patvirtinti koronaviruso atvejai: Lietuva – 1604, Latvija –1030, Estija – 1807

12:06

Baltijos šalyse iki penktadienio vidurdienio iš viso patvirtintas 4441 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys.

Lietuva: patvirtinti 1604 atvejai, atlikti 250 tūkst. 43 tyrimai, mirė 61 žmogus.

Latvija: patvirtinta 1030 atvejų, atlikti 96 tūkst. 366 tyrimai, mirė 22 žmonės.

Estija: patvirtinti 1807 atvejai, atlikti 74 tūkst. 604 tyrimai, mirė 64 žmonės.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-05-22 12:06
Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:51
02:01
00:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min