Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 27d. 09:24 , Atnaujinta: 2021 vasario 27d. 11:11

Koronavirusas Lietuvoje: 626 nauji susirgimai, 8 mirtys, COVID-19 toliau plinta ligoninėse, įmonėse, ugdymo įstaigose

Vakcina nuo COVID-19
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vakcina nuo COVID-19

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 626 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 8 žmonės, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas. Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 249,7 atvejo. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 197 tūkst. 343 žmonės.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 183 tūkst. 324 žmonės, deklaruota – 136 tūkst. 212 pasveikusiųjų. Statistiškai šiuo metu serga 7262 žmonės, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 54 tūkst. 374.

Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis ir ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.

Praėjusią parą šalyje atlikti 7363 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 2 mln. 82 tūkst. 475.

Be to, per parą atlikta 637 antigeno tyrimų. Iš viso jų atlikta 32 tūkst. 644.

Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 8 procentus.

Pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze penktadienį paskiepyti 8248 žmonės, antrąja – 1061 gyventojas. Iš viso šalyje paskiepyta 162 tūkst. 148 žmonės, abiem dozėmis – 72 tūkst. 811 žmonių.

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 60 – 99 metų žmonės

Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė aštuoni žmonės, jiems buvo nuo 60 iki 99-erių metų, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Vienas mirusysis priklausė 90–99 metų amžiaus grupei, po du – 70–79 metų ir 80–89 metų amžiaus grupėms, trys mirusieji – 60–69 metų grupei.

Visi šie žmonės mirė ligoninėse.

Statistikos departamentas atkreipia dėmesį, kad mirusiųjų skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3234 žmonės. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 6308 mirtys.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad per praėjusią parą izoliuoti 1177 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 57 924 asmenys.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t.y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 43. Atkreiptinas dėmesys, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t.y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Naujas protrūkis užfiksuotas Šakių vaikų darželyje ,,Klevelis“. Iš viso patvirtinti 2 atvejai. Per vakar dieną susirgo 1 asmuo, kuris buvo saviizoliacijoje dėl turėto sąlyčio.

Tęsiasi protrūkiai Marijampolės ligoninės Chirurgijos skyriuje. Iš viso nustatyta 13 atvejų, iš kurių 1 antrinis. Taip pat tebesitęsia protrūkis Vilkaviškio ligoninės Vidaus ligų skyriuje. Iš viso protrūkyje patvirtinta 30 atvejų.

Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Susirgo 4 pacientai. Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. COVID-19 liga patvirtinta 4 darbuotojams. Naujas protrūkis nustatytas Klaipėdos Saulėtekio progimnazijoje. Registruoti du tarpusavyje susiję susirgimai. Susirgo 1 darbuotojas ir 1 moksleivis.

Nustatyti trys antriniai atvejai, susiję su protrūkiu Šilutės lopšelyje-darželyje „Pušelė“. Su protrūkiu siejama 15 atvejų. Susirgo 4 ugdytiniai, 4 darbuotojas ir 7 antriniai atvejai.

Nustatytas atvejis, siejamas su protrūkiu Klaipėdoje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje laivų konstrukcijų gamyba. Iš viso su protrūkiu siejama 30 susirgimų.

Vilniaus miesto ugdymo įstaigoje UAB "Taškius" šiuo metu iš viso yra užfiksuota 12 atvejų, iš kurių 1 antrinis.

Taip pat atvejai užfiksuoti Vilniuje įsikūrusioje įmonėje, užsiimančioje baldų gamyba ir prekyba. Iš viso patvirtinti 9 atvejai, iš kurių 3 yra antriniai.

Per praėjusią parą 1 atvejis patvirtintas Vilniuje įsikūrusiuose nakvynės namuose Vilniaus arkivyskupijos Caritas Laikinuosiuose namuose. Iš viso užfiksuoti 3 atvejai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento protrūkyje buvo patvirtintas dar vienas pirminis atvejis. Iš viso šiame protrūkyje jau patvirtinti 7 atvejai, iš kurių vienas yra antrinis.

Nauji protrūkis užfiksuotas Vilniuje įsikūrusioje popieriaus gamyba užsiimančioje įmonėje nustatyta 10 atvejų.

Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos protrūkyje iš viso nustatyti 9 atvejai. Izoliuojami ir tiriami sąlytį turėję asmenys.

Socialinės globos ir slaugos įstaigoje UAB "Addere Trakuose" iš viso nustatyta 17 atvejų. Vykstama į protrūkio vietą.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, Trakų ligoninėje, iš viso šiuo metu yra nustatyti 2 atvejai.

Šiaulių mieste registruotas naujas protrūkis. Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo valdymo automatikos gamyba užsiimančioje įmonėje iš viso patvirtinta 3 atvejai.

Tęsiasi protrūkis Šiaulių lopšelyje–darželyje „Pupų pėdas“. Patvirtinti 5 nauji atvejai. Bendras atvejų skaisčius šiuo metu yra 11, iš kurių 1 antrinis atvejis patvirtintas šeimoje.

Joniškio rajono Gataučių ŽŪB patvirtintas bendras atvejų skaičius protrūkyje – 16. Patvirtinti 6 antriniai šeimos nariams ir 10 atvejų patvirtinta darbuotojams.

Telšių rajone įsikūrusioje medienos gaminių gamyba ir prekyba užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai. Iš viso protrūkyje patvirtinti 8 COVID-19 ligos atvejai.

VMVT Telšių departamento Rietavo padalinyje nustatytas 1 COVID-19 ligos atvejis ir 2 antriniai šeimoje.

Iš viso patvirtinti 4 atvejai: 2 pirminiai ir 2 antriniai šeimoje.

Naujas protrūkis nustatytas mažmeninę prekybą vykdančioje parduotuvėje Lazdijų rajone, COVID-19 liga patvirtinta 2 asmenims. Nustatyti 6 mažos rizikos sąlytį turėję asmenys, užregistruoti tyrimui.

Tęsiasi protrūkis Lazdijų rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje Aštrios Kirsnos kaime, VSAT Kabelių užkardoje.

Su Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės protrūkiu siejami 4 atvejai. COVID-19 liga susirgo 4 pacientai.

Tęsiasi protrūkis Utenos ligoninėje. Per vakar parą šiame protrūkyje užregistruoti 3 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Utenos rajone įsikūrusioje krovinių gabenimu užsiimančioje įmonėje per vakar parą patvirtinti 4 COVID-19 ligos atvejai.

Drabužių siuvimu užsiimančioje įmonėje, įsikūrusioje Utenos rajono savivaldybėje užregistruoti 3 COVID-19 atvejai, iš kurių 1 antrinis šeimoje.

Tęsiasi protrūkis Utenos apylinkės teismo Visagino rūmuose. Per vakar parą užregistruotas 1 koronavirusinės infekcijos atvejis. Iš viso užregistruoti 7 koronavirusinės infekcijos atvejai.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 40.

Atvykusiems iš JAV ir Portugalijos – griežtesnė izoliacija

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbė, kad paveiktų šalių, iš kurių atvykstantiems taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, sąrašą papildė Jungtinės Amerikos Valstijos, iš jo išbrauktos Ispanija ir Portugalija.

Pasak ministerijos, taip pat išvykstantiems iš šalies nuo šiol nebereikės prieš parą apie tai informuoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC).

Dar vienas pakeitimas aktualus asmenims, turėjusiems sąlytį su sergančiuoju COVID-19, kuriam nustatyta viena iš viruso atmainų. Tokį sąlytį turėjusiems asmenims arba susijusiems su protrūkiu, kuriame bent vienam iš asmenų nustatyta viena iš viruso mutacijos atmainų, taikoma dviejų savaičių izoliacija, be galimybės sutrumpinti. Šiems asmenims ne anksčiau kaip 10-ąją izoliavimosi dieną yra atliekamas PGR tyrimas.

Pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, kovo 1-osios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

11:59
01:00:04
01:26

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min