Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 26d. 06:55 , Atnaujinta: 2020 kovo 27d. 00:59

Koronavirusas Lietuvoje: 299 atvejai, užsikrėtė dar du Klaipėdos medikai, atgabenta dar 300 tūkst. reagentų

Pakraunama reagentų siunta
SAM nuotr. / Pakraunama reagentų siunta

Ketvirtadienio duomenimis, Lietuvoje nustatyta 299 koronaviruso užkrato atvejai, iš jų 17 nustatyta Ukmergėje, tarp užsikrėtusiųjų ir 8 medikai. Prieš vidurdienį „Sodra“ paskelbė, kad susirgo 2 jos darbuotojai Vilniuje ir Ukmergėje. Vakare Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė apie 9 naujus koronaviruso atvejus. Tarp užsikrėtusiųjų yra užsienio karių bei gydymo įstaigų darbuotojų. Iš jų keturi yra NATO bataliono Lietuvoje kariai. Bendras skaičius šiuo metu yra 24.

Trečiadienį pranešta, kad koronavirusas nustatytas Seimo nario padėjėjai bei NVSC darbuotojui. Taip pat koronavirusas patvirtintas 20 NATO bataliono karių Lietuvoje. Apie visa tai skaitykite čia.

Lietuvoje nuo koronaviruso mirė jau keturi žmonės. Vienas pacientas mirė Panevėžio ligoninėje, kiti trys buvo gydyti Ukmergės ligoninėje.

Ketvirtadienio naujienas apie koronavirusą sekite žemiau:

Tiesiogiai:  30 s.
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Vilniuje nusileido ukrainiečių specialusis lėktuvas su 28 lietuviais iš Indijos

00:59

Vilniuje penktadienio naktį nusileido ukrainiečių specialusis lėktuvas su 28 lietuviais iš Indijos.

Ukrainos užsakomųjų skrydžių bendrovės „SkyUp Airlines“ laineris sostinėje nusileido 00.43 val. nakties.

Indijoje, Delyje, dar liko trys lietuviai, netilpę į šį skrydį, todėl grįš kitu reisu.

„Lietuvos ambasados Delyje pastangomis išskrido 28 lietuviai, o Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų pastangomis šiandien skrydžiui į Kijevą pakilo dar trys lietuviai, kurie netilpo į pirmą lėktuvą“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė Rasa Jakilaitienė.

Ji taip pat teigė, kad iš Vilniaus vėliau tuo pačiu lėktuvu į Kijevą grįš Lietuvoje vis dar esantys ukrainiečiai.

Lietuvos oro uostų atstovas Marius Zelenius informavo BNS, kad ketvirtadienio vakarą specialusis lėktuvas nusileido ir Kaune. Iš Oslo atskrido apie 50 keleivių, dauguma jų – lietuviai.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, atšaukti dauguma reguliarių skrydžių, todėl šalies diplomatai organizuoja specialius reisus namo negalintiems grįžti lietuviams iš įvairių pasaulio vietų.

Visiems grįžusiesiems į Lietuvą privalomas 14 dienų karantinas, už jo pažeidimą gresia teisinė atsakomybė. 

Į Lietuvą atgabenta dar 300 tūkst. reagentų

22:33

Ketvirtadienio vakarą Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją (NVSPL) pasiekė dar 300 tūkst. reagentų, kurie buvo skraidinami iš Kinijos Liaudies Respublikos. Jie bus paskirstyti po šalies laboratorijas, tiriančias mėginius dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), praneša visuomenės informavimo grupė.

Tai didžiausia iki šiol gauta reagentų partija ir antroji per dieną – primename, kad dar priešpiet iš Pietų Korėjos Lietuvą pasiekė 10 tūkstančių reagentų.

SAM nuotr./Lipdukai ant siuntų.
SAM nuotr./Lipdukai ant siuntų.

Reagentai Lietuvą pasiekė, padedant Susisiekimo ministerijai, o į laboratorijas juos išvežios valstybės įmonė „Lietuvos paštas".

SAM primena, kad Lietuva yra pateikusi paraiškas dalyvauti trijuose Europos Komisijos (EK) inicijuotuose bendruose su kitomis šalimis pirkimuose, kurių metu bus perkamos asmens apsaugos priemonės, dirbtiniai plaučių ventiliavimo aparatai, reagentai ir diagnostikos priemonės.

Tikimasi, kad sutartys su gamintojais bus pasirašytos balandžio mėnesį. Šių pirkimų metu planuojama įsigyti 300 tūkst. respiratorių, 1 mln. vienkartinių kaukių, 80 tūkst. apsauginių akinių ir 400 dirbtinių plaučių ventiliavimo aparatų, laboratorijos reagentų.

Klaipėdos meras: dėl koronaviruso tiriami beveik 300 Klaipėdos universitetinės ligoninės darbuotojų, dar du užsikrėtę

22:19

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ketvirtadienio vakarą pasidalintame feisbuko įraše atskleidė, kad koronavirusas nustatytas dar dviems Klaipėdos universitetinės ligoninės darbuotojoms.

Šiuo metu laukiama dar beveik 300 darbuotojų tyrimų rezultatų.

„Šiai dienai beveik 300 darbuotojų yra patikros dėl COVID-19 viruso procese ir, paskutinėmis žiniomis, slaugytojos ir jos padėjėjos, dirbančių akių ligų skyriuje, patikrinimo testai parodė infekciją.

Tad bendras šios ligoninės personalo, „paliesto“ šio viruso, skaičius pasiekė jau 14. Tokios ir tiek šios dienos žinių, tokie šiandienos įspūdžiai. Būkite sveiki ir likite namuose“, – rašo Klaipėdos meras.

 

Alytaus meras paskelbė, kur lankėsi užsikrėtęs alytiškis

20:38

Alytaus meras Nerijus Cesiulis ketvirtadienio vakarą feisbuke paskelbė, kur lankėsi koronavirusu užsikrėtęs alytiškis. 

„Štai ką mums pateikė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Alytiškis, kuriam vakar nustatytas koronavirusas, kovo 10 d. lankėsi automobilių remonto ir autodetalių parduotuvėje „Ersida“ Ūdrijos g. 39. (Patalpos dezinfekuotos, darbuotojai jaučiasi gerai) Kovo 15 d. apie 20 val. apsipirkinėjo didžiojoje „Maximoje“, Santaikos g. 34G. Kovo 24 d. kreipėsi į Alytuje esantį tyrimų punktą.

Aš suprantu Jūsų pyktį ir nerimą.

Iš neoficialių šaltinių sužinome, kad turime pirmąjį alytiškį, užsikrėtusį koronavirusu. Skelbti ar ne? Pirmu atveju – alytiškiai užplaks, kad žinojome ir nepasakėme, kitu – sistema, kad nelaukėme oficialaus patvirtinimo. Ir kas bus kaltas, jei atvejis – nepasitvirtina? Taigi meras, nes pasakė per anksti.

Esu išrinktas tarnauti savo žmonės. Šaltiniu pasitikiu. Todėl alytiškiams sąžiningai pasakau, ką žinau. Tuo metu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras apie jokį sergantį alytiškį informacijos neturi, nors po ligos patvirtinimo jau praėję 2 paros.

Kol jie ieško tokio žmogaus, aš jau kalbu su tuo alytiškiu, ar tikrai serga, kaip jis jaučiasi, ar prižiūrimas. Tik gerokai po pietų ir tik po mano pareiškimo visuomenės sveikatos specialistams šį atvejį patvirtina Vilnius.

Aš suprantu, kad norite žinoti čia ir dabar. Aš noriu žinoti taip pat. Juk turiu ir tėvus, ir uošvius, ir daug artimųjų, kurie patenka į rizikos grupę. Man rūpi lygiai taip pat kaip Jums. Bet informacija, patys matot, keliauja kelias paras. Todėl sunku operatyviai pasakyti, kur ir kada užsikrėtęs žmogus buvo“, – rašė meras.

 

NATO batalione Lietuvoje nustatyti dar keturi koronaviruso atvejai, bendras skaičius – 24

19:43

Lietuvoje dislokuotame NATO batalione ketvirtadienį patvirtinti dar keturi koronaviruso atvejai, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 24.

„Taip, yra daugiau atvejų. Bendras skaičius yra 24“, – BNS ketvirtadienio vakarą sakė bataliono atstovas žiniasklaidai olandų kapitonas Evertas-Janas Danielsas.

Pasak karininko, kariai, kuriems patvirtintas virusas, perkelti iš kareivinių Rukloje į Pabradę, kur jie izoliuoti, siekiant apriboti viruso plitimą. 

Karininkas nedetalizavo karių pilietybės. Anksčiau buvo patvirtinta, kad du infekcija užsikrėtę olandų kariai parskraidinti į Nyderlandus.

Siekiant stabdyti užkrato plitimą, kariniai mokymai vyksta tik bataliono viduje, bendri veiksmai su kitais daliniais apriboti, siekiant apriboti skirtingų karių kontaktus. 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota 2017 metų vasarį, reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione. Batalionui Lietuvoje vadovauja Vokietija.

Nustatyti dar 9 koronavirusine infekcija užsikrėtę asmenys

19:15 Atnaujinta: 23:28

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, vakare patvirtinti dar 9 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Tarp užsikrėtusiųjų yra užsienio karių bei gydymo įstaigų darbuotojų.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 299, o kovo 26 d. 9 val. duomenimis iki šiol iš viso ištirti 4320 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai, o mobiliuose punktuose tyrimus atlikę asmenys bus informuoti apie savo tyrimo rezultatus.

Kaip BNS patvirtino ministerijos atstovė Neringa Mikėnaitė, koronavirusas nustatytas Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos ir Santaros klinikų medikams.

„Vienas medikas yra iš Santarų, vienas iš Žalgirio“, – sakė ministerijos atstovė.

Daugiau detalių apie užsikrėtusius medikus sveikatos apsaugos ministerijos atstovė neatskleidė.

Koronavirusas nustatytas Vilniaus Žalgirio klinikos skyriaus vadovui

18:50

Koronavirusas plinta medikų tarpe – jis ketvirtadienį nustatytas Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikų darbuotojui, praneša LRT.lt.

COVID-19 patvirtintas ligoninės vieno skyriaus vadovui.

Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 290 naujojo koronaviruso atvejų. Pasveikęs kol kas tik vienas asmuo, mirė 4 žmonės.

Tyrimai nuo koronaviruso turėtų būti atliekami ir dar dviejose laboratorijose

13:55

Tyrimai nuo koronaviruso turėtų būti atliekami dar dviejose įstaigose – Nacionalinio vėžio instituto bei Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijose, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Sprendimą įtraukti Nacionalinio vėžio institutą į koronaviruso infekcijos nustatymo vietų tinklą sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė trečiadienį, pranešė ministerija.

Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai pavesta įvertinti, ar Nacionaliniame vėžio institute yra tinkamos sąlygos atlikti koronaviruso COVID-19 ligos laboratorinius tyrimus.

Šiuo metu koronaviruso infekcijos tyrimai atliekami Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, Santaros bei Kauno klinikose, Klaipėdos universitetinėje bei Respublikinėje Šiaulių ligoninėse.

Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai nustatytas koronavirusas, darbe ji nesilankė

13:31

Bausmių vykdymo sistemos darbuotojai nustatytas koronavirusas, ji po išvykos į užsienį buvo saviizoliacijoje ir darbovietėje nesilankė, ketvirtadienį pranešė Kalėjimų departamentas.

Jo duomenimis, ši darbuotoja, kuri nėra pataisos pareigūnė, nuo kovo 14 dienos po kelionės į Dominiką buvo saviizoliacijoje Kaune.

Kovo 23 dieną, pajutusi ligos simptomus, ji kreipėsi į medikus. Atlikus tyrimą, patvirtintas užsikrėtimas.

„Gydoma namuose, sveikatos būklė patenkinama, stabili. Darbuotoja į darbą nebuvo atvykusi, su kolegomis kontaktų neturėjo“, – informuoja departamentas.

Pasak jo, bausmių vykdymo sistemos darbuotojai vykdo prevencines priemones, laikosi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų.

 

 

N.Cesiulis apie naujus atvejus Alytuje: turime vieną itin sudėtingą situaciją

13:19

Alytaus meras savo feisbuko paskyroje pranešė gavęs informacijos apie naujus atvejus Alytuje. Taip pat informavo, kad užsikrėsti galėjo Alytaus rajono greitosios pagalbos stoties medikė, jos tyrimo rezultatas paaiškės rytoj.

„Ką tik gavau informacijos apie 4 vyrus, kuriems vakar buvo patvirtintas COVID-19.

Kaip ir sakiau, du žmonės yra ne alytiškiai. Jie atvyko pasitikrinti iš Vilniaus. Vienas sužinojo, kad kontaktavo su sergančiuoju, todėl atvyko išsitirti ir izoliuotis Dzūkijoje. Čia turi sodybą. Žmogus atsakingas ir sąžiningai izoliavosi, atsiskyrė nuo šeimos. Kitas asmuo taip pat vilnietis. Grįžo iš užsienio, pareigingai izoliavosi, atvyko į Alytaus punktą pasitikrinti, nes mūsų mieste turi būstą saugiai izoliuotis.

Alytiškis, laimė, taip pat atsakingas pilietis. Niekur nesilankė, su šeima buvo namuose. Visi patikino niekur nėję iš namų. Šeimos nariai taip pat turės pasitikrinti.

Ir turime vieną ypatingai sudėtingą atvejį.

Koronavirusu užsikrėtęs alytiškis nebuvo užsienyje, nekontaktavo su iš užsienio grįžusiais asmenimis. Lankėsi parduotuvėje, autoservise, kitur. Staiga pasijuto blogai. Simptomai atitiko. Pagal amžių jis patenka į rizikos grupę, todėl jam buvo atliktas tyrimas.

Ir čia ne mažiausia bėda.

Kai vyras pasijuto blogai ir dar nežinojo, kad serga COVID-19 – jo žmona dar dirbo. O dirba ji Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoty medike. Nuo kovo 19 d. turi nedarbingumą. Dabar ji taip pat jaučia tuos pačius simptomus. Šiandien jai atliktas tyrimas – rezultatai bus rytoj.

Abu griežtai izoliavosi nuosavame name. Jų maršrutas bus paskelbtas šiandien. Kai tik gausiu informaciją iš visuomenės sveikatos specialistų – iš karto pranešiu“, – feisbuke nurodė Alytaus meras.

Patvirtinti koronaviruso atvejai: Lietuva – 290, Latvija – 244, Estija – 538

13:06

Baltijos šalyse iki ketvirtadienio vidurdienio iš viso patvirtinti 1072 naujojo koronaviruso atvejai, keturios mirtys užfiksuotos Lietuvoje, viena – Estijoje, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys.

Lietuva: patvirtinta 290 atvejų, ištirta 4320 žmonių, mirė 4 žmonės.

Latvija: patvirtinti 244 atvejai, ištirti 9796 žmonės.

Estija: patvirtinti 538 atvejai, ištirta 7090 žmonių, mirė 1 žmogus.

„Sodroje“ – du COVID-19 atvejai Vilniuje ir Ukmergėje

11:58 Atnaujinta: 13:15

„Sodra“ patikslino, kad susirgo 2 jos darbuotojai Vilniuje ir Ukmergėje, dėl to uždaromi šių miestų skyriai,

„Du mūsų darbuotojai – Vilniuje ir Ukmergėje pranešė apie teigiamus COVID-19 testus, dar vienas atvejis Vilniuje tiriamas, todėl uždarome pastatus, kuriuose šie specialistai dirbo, ir laikysimės visų reikalaujamų procedūrų.

Klientų tiesiogiai neaptarnaujame nuo pat karantino pradžios. Kadangi tokiai situacijai ruošėmės, esame pasirengę laikinai svarbiausias šių skyrių funkcijas perduoti kitiems padaliniams, kad užtikrintume veiklos tęstinumą.

Gyventojai neturėtų pajusti paslaugų sutrikimų – visos išmokos turėtų būti paskirtos ir išmokėtos laiku“, – sako „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.

Šiuo metu visas „Sodros“ paslaugas ir konsultacijas gyventojai gali gauti internetu, prisijungę prie asmeninės paskyros gyventojui bei paskambinę telefonu 1883. Šiais kanalais galima pateikti prašymus, dokumentus, gauti asmeninę informaciją apie socialinį draudimą.

Ukmergėje 17 koronaviruso atvejų, 8 iš jų – medikai

10:42

Ukmergės rajono Administracijos direktorius Darius Varnas ketvirtadienį feisbuke pranešė, kad iš jau patvirtintų koronaviruso atvejų Lietuvoje 17 užfiksuota Ukmergėje. Užsikrėtė 8 medikai.

„Labas rytas Ukmergės r. gyventojai, šiandienos rytui turime 17 susirgimų COVID-19, iš jų 8 medikai. Likime sveiki“, – nurodė D.Varnas.

Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas laikraščiui „Gimtoji žemė“ sakė, kad saviizoliacijoje yra ir  ir kai kurie savivaldybės  vadovai.

Kovo 13 dieną savivaldybėje įvyko posėdis, kuriame dalyvavo ir ligoninės medikė, kuriai vėliau diagnozuotas užsikrėtimas koronavirusu. „Dėl to buvusieji posėdyje turėjo izoliuotis namuose. Todėl nuotoliniu būdu dirba mero pavaduotoja, savivaldybės administracijos direktorius, keli specialistai, vienas rajono Tarybos narys“, – pasakojo meras.

Papildytas koronavirusu užsikrėtusių asmenų maršrutų sąrašas

09:45

Ketvirtadienį NVSC papildė sąrašą, kuriame nurodyti COVID-19 užsikrėtusių asmenų maršrutai. Naujausi atvejai iš Klaipėdos bei jos apskrities.

Maršrutų sąrašą rasite paspaudę čia.

Lietuvoje iš viso užfiksuota 290 koronaviruso atvejų

08:51
  • Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 290
  • Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius: 4
  • Pasveikusiųjų skaičius: 1
  • Per vakar dieną ištirta: 849
  • Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 4320
  • Paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys.

Trečiadienio vakaro duomenimis, Lietuvoje buvo užfiksuota 274 koronaviruso užkrato atvejai.

V.Grubliauskas: Klaipėdoje naktį nustatyti du nauji atvejai

08:43

Ketvirtadienį Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas LRT RADIJUI sakė, kad jo žiniomis, Klaipėdoje naktį patvirtinti dar du koronaviruso infekcijos atvejai.

„Dar paskutinės informacijos neturiu, dar naktį gavau žinutę, kad berods du infekuoti buvo nustatyti naktį“, – sako meras.

Koronavirusas diagnozuotas Kauno rajono greitosios pagalbos medikui

06:55

Vienam iš Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties medikų nustačius naująjį koronavirusą, šiuo metu saviizoliacijoje yra šeši šios stoties medikai, pranešė „Kauno diena“.

Stoties direktorė Nelita Gudžiūnaitė-Bybartienė patvirtino, kad „COVID-19“ nustatytas vienam stoties medikų: „Tai yra mūsų įstaigoje dirbantis paramedikas, jis yra medicinos universiteto studentas ir šiuo metu atliko internatūrą Ukmergės ligoninėje.“

Pasak direktorės, minėtas paramedikas buvo kontaktavęs su susirgusia Ukmergės gydytoja, todėl jis buvo nušalintas nuo darbo ir laikėsi saviizoliacijos. „Jam nepasireiškė jokių ligos simptomų. Ir šiam darbuotojui buvo atliktas testas, jau būnant saviizoliacijoje. Kitą dieną gavome teigiamą testo atsakymą", – sakė N.Gudžiūnaitė-Bybartienė.

Dėl kontaktų su kolega nušalinti šeši greitosios pagalbos stoties darbuotojai, keturių tyrimas buvo neigiamas, dar dviejų tyrimo rezultatų laukiama. Pasak direktorės, stoties darbas nesutriko. 

Stotyje dirba 64 darbuotojai, įskaitant ir nemedicininės srities personalą.  

Kitas atnaujinimas po:   30 s.
Komentarai: 37

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min