Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 26d. 16:22

Koronavirusas NMA pertvarkų nestabdo, bet agentūra žada, kad nieko neatleidinės

Aleksandras Muzikevičius
LVŽS ir 15min nuotr. / Aleksandras Muzikevičius

Nepaisant daug gyvenimo sričių sustingdžiusio koronaviruso, Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) visu pajėgumu rengiamasi įstaigos reorganizacijai, po kurios kai kuriems darbuotojams gresia papildyti bedarbių gretas. Mokėjimo agentūros atstovai tikina, kad yra pasirengę išsaugoti darbuotojus – tiems, kurių pareigybės naikinamos, ketinama pasiūlyti kitas pareigas.

Apie tai, kad netrukus turėtų pasikeisti NMA struktūra, 15min papasakojo agentūros darbuotojai.

Jie 15min stebėjosi, kad karantino sąlygomis gyvenančios NMA vadovybė rūpinasi, kaip pakeisti įstaigos struktūrą į vadovaujančias pareigas skiriant sau lojalius žmones, o ne tuo, kad NMA tinkamai funkcionuotų tokiu visiems sunkiu metu.

„Tai yra atviras tyčiojimasis ir nesiskaitymas su NMA darbuotojais, kuo NMA kolektyvas yra labai pasipiktinęs“, – rašo darbuotojai 15min atsiųstame laiške.

15min žiniomis, NMA vadovybė yra numačiusi tokius pokyčius:

  • Panaikinti direktoriaus pavaduoto etatą.
  • Panaikinti direktoriaus patarėjo etatą.
  • Teisės departamentą numatyta sujungti su personalo skyriumi.
  • Didžiausią departamentą – Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų – numatyta suskaidyti į 2 departamentus. Šis departamentas yra pats didžiausias ir svarbiausias NMA, jame dirba apie apie 270 darbuotojų.
  • Planuojama naikinti mokėjimo prašymų skyrių, įkurti metodikų skyrių. Taip didinamas vadovaujančių asmenų skaičius, kai viešai deklaruojamas siekis mažinti administracinę naštą.
  • Korupcijos prevencijos ir kokybės skyrius pertvarkyti į departamentą.

NMA: galutiniai sprendimai nepriimti

15min teiravosi NMA, kuo grindžiami pokyčiai ir kodėl jie daromi dabar – sunkiu visai valstybei metu.

Pasak NMA atstovės spaudai Redos Kerdokienės, dar 2019 metų spalio mėnesį buvo pateikta informacija, kad numatomi struktūriniai bei funkciniai pokyčiai.

„Dėl galimų pokyčių visi NMA darbuotojai buvo kviečiami teikti veiklos problematiką ir pasiūlymus, vyko susitikimai ir diskusijos. Į daugelį darbuotojų teiktų pasiūlymų atsižvelgta“, – aiškino ji.

Agentūros atstovė akcentavo, kad NMA veikia Profesinė sąjunga, kuri atstovauja savo nariams ir jų interesams, ir Darbo taryba, kuri atstovauja visiems NMA darbuotojams ir jų interesams.

Anot jos, su darbuotojų atstovais šiuo metu konsultuojamasi dėl pokyčių, o kol vyksta derybos tai – tik galimas projektas, galutiniai sprendimai nepriimti.

„Be to, su darbuotojų atstovais taip pat aptariama ir situacija dėl COVID-19 viruso. Buvo planuota, kad pokyčiai įsigaliotų ne anksčiau kaip rugpjūčio mėnesį, yra svarstoma ir galimybė šiuos pokyčius atidėti vėlesniam laikui. Pabrėžiame, kad kol nėra priimtų sprendimų dėl pokyčių komentarai apie darbuotojų atleidimus būtų klaidinantys“, – atsakyme teigia ji.

Kas bus su darbuotojais, kurių pareigybės naikinamos?

Anot R.Kerdokienės, NMA yra pasirengusi išsaugoti darbuotojus: „Esant sprendimui naikinti tam tikras pareigybes – siūlysime kitas pareigas. Atkreipiame dėmesį, kad NMA nuolatos ieško naujų darbuotojų, o pokyčių tikslas yra tinkamai pasiruošti naujajam programiniam laikotarpiui.“

Išplatino raminantį laišką

Pirmadienį NMA darbuotojams buvo išplatintas direktoriaus Aleksandro Muzikevičiaus laiškas, kuriuo jis bando nuraminti darbuotojus.

„Paskelbus karantiną įmonių ir įstaigų veikla susiduria su sunkumais – ne visus darbus įmanoma atlikti nuotoliniu būdu. Darbas karantino sąlygomis – didžiulis išbandymas kiekvienai organizacijai, kiekvienam darbuotojui, jis reikalauja ne tik lankstumo, komandinės dvasios, pagarbos, bet ir atsakomybės, gebėjimo jausti kolegų darbo ritmą ir poreikius, suvokimo vardan ko dirbame kaip organizacija“, – rašo jis.

A.Muzikevičius laiške priduria, kad pokyčiai ne tik planuojami, bet ir vykdomi, nors jie patinka ne visiems.

„Tačiau pusiaukelėje sustoti negalime. Nuo šių pokyčių priklauso ne tik NMA darbuotojų, bet ir dešimčių tūkstančių šalies ūkininkų ateitis“, – teigia direktorius.

„Noriu paprašyti NMA darbuotojų susiklausymo ir geranoriškumo. Kartu mes stipresni“, – rašo A.Muzikevičius.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

07:59
07:15

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min