Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 2d. 18:11 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 2d. 18:29

Koronavirusas nustatytas „Maximos“ darbuotojai Kaune ir „Barboros“ darbuotojai Vilniuje

„Maxima“
Luko Balandžio / 15min nuotr. / „Maxima“

Sekmadienį, rugpjūčio 2 d., Kaune veikiančios „Maxima XXX“ parduotuvės darbuotojai diagnozuotas koronavirusas. Šiai darbuotojai tyrimas atliktas šeštadienį. Liepos 15-30 dienomis darbuotoja atostogavo, o pirmąją darbo dieną po atostogų, liepos 31-ją, darbe praleido vos vieną valandą ir artimo kontakto su niekuo neturėjo. Koronavirusas nustatytas ir „Barbora“ darbuotojai, kuri dirba sostinės „Maxima bazėje“ esančiame prekių surinkimo centre.

Su susirgusia, dabar saviizoliacijoje esančia darbuotoja Kaune, palaikomas nuolatinis ryšys. Šiuo metu prekybos tinklas neturi žinių, kad daugiau Kaune, Pramonės pr. 29, esančios parduotuvės darbuotojų jaustų virusui būdingus simptomus, rašoma „Maximos“ pranešime.

„Esame pasiruošę tokioms situacijoms ir elgiamės pagal su atsakingomis institucijomis suderintą veiksmų planą. Paskutinė diena, kai darbuotoja buvo atvykusi į darbą, buvo liepos 31 d. Tai buvo pirmoji jos darbo diena po atostogų, kurios prasidėjo liepos 15 d. Sugrįžusi po atostogų, darbuotoja darbe praleido ne ilgiau nei valandą, kai sulaukė skambučio iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.

Jie pranešė, kad darbuotojos svainiui, kurį ji pastaruoju metu slaugė, nustatytas koronavirusas. Centro atstovai darbuotoją informavo, jog ji taip pat turi atlikti testą dėl koronaviruso bei saviizoliuotis. Gavus šią informaciją, darbuotoja buvo nedelsiant išleista namo. Mūsų žiniomis, šiuo metu ji jaučiasi gerai, kaip rekomenduota, yra savo namuose“, – sako Ernesta Dapkienė, prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė.

Pasak prekybos tinklo atstovės, operatyviai, rugpjūčio 2 dieną vakarop, gavus teigiamą atsakymą dėl koronaviruso, iš karto buvo išsiaiškinta, kad šiuo metu saviizoliacijoje esanti darbuotoja vos per vieną valandą, kurią praleido darbe, neturėjo artimo kontakto su kolegomis darbe. Apie nustatytą koronaviruso atvejį, laikantis visų taisyklių, informuoti ir atsakingų institucijų atstovai bei nuolat konsultuojamasi su Visuomenės sveikatos centru dėl tolesnių veiksmų.

„Apgailestaujame, kad koronavirusas buvo diagnozuotas dar vienai mūsų darbuotojai. Norime pabrėžti, kad mūsų darbuotojai dėvi apsaugines kaukes, pirštines – jiems yra suteiktos būtinos priemonės. Be to, kasdien darbuotojams matuojama temperatūra. Jeigu jie jaučiasi prastai, turi peršalimo ar gripo simptomų, tuomet jų prašoma likti namuose“, – sako E. Dapkienė.

Pastarąjį kartą koronavirusas prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai buvo diagnozuotas vakar, rugpjūčio 1-ją. Virusu susirgo Panevėžyje, Klaipėdos g. 92, esančios parduotuvės darbuotoja. Paskutinė diena, kai ši darbuotoja buvo atvykusi į darbą, buvo liepos 30 d.

Iki šiol dėl koronaviruso yra ištirti 454 prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai: 439 testai buvo neigiami, 13 – teigiamų. Penki darbuotojai jau yra pasveikę. Izoliuoti dėl kontakto su sergančiais COVID-19 – devyni. Šiuo metu dviejų darbuotojų testų atsakymų dar laukiama.

Susirgo ir „Barboros“ darbuotoja sostinėje

Rugpjūčio 2 dieną teigiamas COVID-19 testo rezultatas patvirtintas elektroninės parduotuvės „Barbora" darbuotojai, kuri dirba sostinės „Maxima bazėje" esančiame prekių surinkimo centre. Nuo praėjusio pirmadienio darbuoja nedirba ir izoliuojasi namie, o teigiamas testo rezultatas buvo gautas sekmadienį.

„Tenka apgailestauti, kad koronavirusas neaplenkė vienos iš mūsų darbuotojų. Darbuotoja jaučia peršalimo simptomus, tačiau bendra jos savijauta yra gera. Šiuo metu mūsų prioritetas yra šios darbuotojos sveikata bei kitų darbuotojų ir klientų saugumas", - teigė Andrius Mikalauskas, „Barboros" direktorius.

Liepos 27 d. darbuotoja pasijuto blogai, darbovietėje jai buvo pamatuota temperatūra ir darbuotoja išleista namo. Nustatyti keturi artimą kontaktą su darbuotoja turėję pamainos darbuotojai – jie iškart išsiųsti izoliuotis namuose. Profilaktiškai visiems pamainoms darbuotojams bus atlikti testai.

„Barbora" glaudžiai bendradarbiauja su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru. Artimiausiu metu „Barbora" taip pat dezinfekuos „Maxima bazėje" esantį prekių surinkimo centrą ir jame esančią įrangą.

Šią savaitę „Barbora" vėl grįžo prie karantino metu taikytų saugumo ir prevencijos priemonių. Ne tik grąžintos kaukės ir pirštinės darbuotojams, bet ir laikinai apribota galimybė klientams atsiskaityti už prekes tiesiogiai kurjeriui. Taip pat darbuotojams nurodyta laikytis saugaus 2 m atstumo. Imtis griežtesnių saugumo priemonių įmonę paskatino pradėjęs augti užsikrėtusiųjų koronavirusu šalyje skaičius.

Prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė taip pat primena, jog nuo rugpjūčio 1 d. įsigaliojo reikalavimas prekybos centruose dėvėti apsaugines veido kaukes.

„Mūsų žiniomis, pirmoji diena įsigaliojus reikalavimui prekybos centruose dėvėti veido kaukes, praėjo sklandžiai, incidentų ar nesklandumų neužfiksavome. Tačiau visiems svarbu prisiminti, kad dabartiniu metu esame atsakingi ne tik už savo, bet ir už šalia esančių žmonių saugumą. Tad savo klientus kviečiame būti sąmoningiems – parduotuvėse nepamiršti dėvėti veido kaukes.

Savo ruožtu, mes stebime, kad klientai kaukes dėvėtų. Taip pat išlaikytų saugius atstumus, nesilankytų parduotuvėse, jei pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (sloga, kosulys, čiaudulys ir pan.). Šią tvarką prie įėjimo užtikrina apsaugos darbuotojai. Kiti mūsų parduotuvių darbuotojai taip pat gali geranoriškai įspėti, pavyzdžiui, jei klientas kaukę parduotuvės viduje nusiimtų. Tokiais atvejais, jei žmogus nesutiks laikytis šiuo metu šalyje galiojančių reikalavimų, mūsų darbuotojai turi teisę kviesti policijos pareigūnus dėl tvarkos pažeidimų. Neturintys kaukių gali jų įsigyti ne tik pakuotėmis, bet ir po vieną vienetą parduotuvių informacinėse kasose“, – dalinasi E. Dapkienė.

Komentarai: 12

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min