Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 16, 09:34 Atnaujinta 2021 01 16, 10:07

Koronavirusas: 1122 nauji atvejai, 28 žmonės mirė, Varniuose – dar vienas židinys

Statistikos departamento duomenimis, vakar nustatyta 1122 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 28 žmonės, pasveiko – 3475.
Medikai, kovojantys su koronavirusu
Medikai, kovojantys su koronavirusu / Vidmanto Balkūno nuotr. (VUL Santaros klinikos)

Statistikos departamento pateikiami operatyvūs praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai:

 • Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 1122
 • Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 166680
 • Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų skaičius: 28
 • Per praėjusią parą registruota Covid-19 mirčių, kurių faktinė data yra ankstesnė: 10
 • Per praėjusią parą padaugėjo nuo Covid-19 mirusių (28+10): 38
 • Bendras Covid-19 mirčių skaičius: 2414
 • Per praėjusią parą pasveikusių asmenų skaičius: 3475
 • Pasveikusių asmenų skaičius: 104047
 • Sergančių koronavirusu asmenų skaičius: 59048
 • Per praėjusią parą ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 9540
 • Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1799616
 • Iš viso nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų: 45475
 • Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų: 5896

Laikinai šie duomenys yra skelbiami pagal NVSC sistemą. Netrukus tikimasi pereiti prie automatizuoto skaičiavimo pagal pirminio šaltinio (ESPBI IS) duomenis: U07.1 diagnozių, skiriamų gavus teigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą, bei U07.2 diagnozių, skiriamų be laboratorinio tyrimo.

Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 1850 COVID-19 pacientų, 138 iš jų – reanimacijoje, šeštadienį informavo Statistikos departamentas.

Deguonis papildomai tiekiamas 1064, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 97 žmonėms. Iš daugiau nei 16,5 tūkst. ligoninių lovų šiuo metu užimta kiek daugiau nei 8,3 tūkstančio.

Daugiausia mirusiųjų – 12 – priklausė 80–89 metų amžiaus grupei, dešimčiai mirusiųjų buvo nuo 70 iki 79-erių metų.

Trys mirusieji registruoti 90–99 metų, du mirusieji – 60–69 metų amžiaus grupėse. Vienam mirusiajam buvo nuo 50 iki 59-erių metų.

Iš 701 reanimacijos lovos užimtos 429. Iš 656 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 248, o iš lovų, kur tiekiamas deguonis, užimtos 2004 iš 6393.

Apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Per praėjusią parą izoliuoti 1791 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 86 377 asmenys.

Atvejai, fiksuoti protrūkiuose

Naujas židinys užfiksuotas Varnių PSPC palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Čia per vakar parą patvirtinti 22 susirgimai COVID-19 liga patvirtinti. Šioje įstaigoje židinys buvo lapkričio-gruodžio mėnesį, tačiau gruodžio mėnesį buvo suvaldytas.

12 koronavirusinės infekcijos atvejų buvo patvirtinta Rumšiškių senelių globos namuose „Auksinis amžius“. Atvejai buvo patvirtinti 11 šių globos namų gyventojams ir 1 darbuotojui.

Po 5 atvejus patvirtinta Alantos senelių globos namų ir Antavilių pensionato židiniuose. Per vakar parą 3 atvejai nustatyti Vilkaviškio ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Užsikrėtė 2 darbuotojai ir vienas ligonis.

Taip pat po 3 Telšių rajono senelių globos namų ir Zarasų ligoninės slaugos skyriaus židiniuose. Po 2 COVID-19 atvejus patvirtinta Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje bei Šv. Roko ligoninės Vilniuje židiniuose.

Vidmanto Balkūno nuotr. (VUL Santaros klinikos)/Medikai, kovojantys su koronavirusu
Vidmanto Balkūno nuotr. (VUL Santaros klinikos)/Medikai, kovojantys su koronavirusu

NVSC duomenimis, penktadienį 12 atvejų buvo patvirtinta Kelmės ligoninės židinyje. Virusas nustatytas 1 darbuotojui ir pacientui. Plungės rajono ligoninės židinyje nustatyti 7 COVID-19 ligos atvejai. 2 atvejai nustatyti sveikatos priežiūros specialistams ir 5 pacientams.

6 susirgimai COVID-19 liga patvirtinti Regioninės Telšių ligoninės židinyje. Užsikrėtimo atvejai patvirtinti pacientams. 3 atvejai buvo patvirtinti LSMU Kauno klinikų židinyje.

Po 2 koronavirusinės infekcijos atvejus buvo patvirtinta šiuose židiniuose: Respublikinė Klaipėdos ligoninės, Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamento, įsikūrusio Švėkšnoje, Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikų bei Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo Valstybinis patologijos centro, Vilniaus miesto klinikinė ligoninės, Vilniaus r. Nemenčinės poliklinikos židiniuose.

Kazlų Rūdos lopšelio–darželio ,,Pušelė“ protrūkyje vakar buvo patvirtinti 3 atvejai. 2 iš patvirtintų atvejų yra antriniai. Vakar taip pat 2 atvejai buvo patvirtinti Marijampolės lopšelyje darželyje ,,Rasa“.

8 atvejai per vakar buvo užfiksuoti Vilniaus saldumynų gamyba užsiimančioje įmonėje. 6 atvejai patvirtinti Ukmergėje įsikūrusiame autoservise. 4 atvejai buvo patvirtinti Utenos įmonėje, gaminančioje mėsos produktus. Po 3 atvejus per vakar parą buvo patvirtinta Klaipėdoje įsikūrusioje įmonėje, gaminančioje baldus, bei vieno prekybos centro Vilniuje darbuotojams. Kepykloje, įsikūrusioje Zarasų rajone per vakar parą buvo patvirtinti 2 atvejai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno tardymo izoliatorius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno tardymo izoliatorius

3 atvejai per vakar parą buvo patvirtinti Kauno tardymo izoliatoriaus židinyje.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 116.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t.y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 187 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).

Sausio 15 dieną skelbta, kad koronavirusas buvo diagnozuotas 1149 asmeniui, mirė 26 žmonės, pasveiko – 1299. Fiksuotas ir naujas židinys Pagėgių globos namuose.

Lietuva kartu su kitomis Baltijos ir Šiaurės šalimis penktadienį paragino Europos Komisiją, kad ši kreiptųsi į „BioNTech“ ir „Pfizer“ dėl vakcinos vėlavimo, nes jis kelia riziką skiepijimo procesui.

„Prašome jūsų skubiai susisiekti su „BioNTech/Pfizer“, kad pareikalautumėte viešai paaiškinti situaciją ir pabrėžtumėte būtinybę užtikrinti savalaikio pristatymo stabilumą ir skaidrumą. Nacionalinės vyriausybės negali planuoti sėkmingos vakcinacijos, nenumatydamos vakcinos pristatymo grafikų“, – rašoma laiške, kurio kopiją gavo BNS. Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos ir Švedijos sveikatos apsaugos ministrai laiške sveikatos eurokomisarui teigė, kad pristatymo problemos kelia rimtą susirūpinimą dėl vakcinavimo proceso tvarumo ir patikimumo.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ penktadienio vakarą pranešė, kad atstatys įprastą COVID-19 vakcinų tiekimą Europai pradedant nuo sausio 25-osios. Vis dėlto, kaip skebia BNS, šios farmacijos bendrovės neatskleidžia konkrečių būsimų vakcinų kiekių ir pristatymo grafiko.

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija anksčiau tvirtino vėlų ketvirtadienio vakarą sulaukusi farmacijos kompanijų žinios, jog vakcinų kiekis artimiausias keturias savaites bus sumažintas dvigubai ir bus pristatytos ne 108 810 vakcinos dozės, o 54 405.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min