Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 29d. 10:58 , Atnaujinta: 2020 vasario 29d. 11:09

Koronavirusas Šiauliuose: užsikrėtusioji neturi jokių nusiskundimų, kitą savaitę gali būti išleista

Respublikinė Šiaulių ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Respublikinė Šiaulių ligoninė

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika tvirtina, kad šeštadienį koronavirusu užsikrėtusios moters būklė yra visiškai gera ir pirmadienį bus sprendžiama, ką daryti. Moteris gali būti išleista namo tolimesniam stebėjimui, patvirtino premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas. Visuomenės prašoma nesibrauti į privačią asmenų erdvę. Šeštadienį laboratorija pradėjo tirti 20 naujų ėminių dėl koronaviruso, visi jie buvo neigiami.

„Gera būklė, visiškai gera būklė. Ji neturi nusiskundimų, temperatūra normali. Jokių požymių ar simptomų kažkokios virusinės infekcijos ji neturi“, – kalbėjo R.Mažeika.

Anot jo, moteris buvo grįžusi vasario 24 dieną, tad nuo tada praėjusios penkios dienos.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Remigijus Mažeika
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Remigijus Mažeika

„Stebėsime iki pirmadienio, o pirmadienį bus sprendžiama, derinant su Sveikatos apsaugos ministerija, dėl tolimesnių veiksmų, ką daryti – ar pakartotinius tyrimus, ar kita“, – teigė R.Mažeika.

Premjero patarėjas S.Malinauskas žiniasklaidai taip pat kalbėjo, kad moters sveikatos būklė gera ir ji gali būti išleista namo, galbūt nustatant papildomą karantino laikotarpį, dėl to bus nuspręsta pirmadienį.

„Bus atliekami papildomi tyrimai dėl viruso, jei taip, ji gali būti paleista bet kada, kaip ir išgijusi nuo gripo. Ankščiau pirmadienio to nebus, bet po to – bet kurią dieną“, – tvirtino S.Malinauskas.

Trys pacientės šeimos nariai, kurių mėginiai po tyrimo buvo neigiami, yra išsiųsti namo, jie taip pat jaučiasi gerai, patvirtino ligoninės direktorius.

„Jie namuose išsiųsti stebėjimui 14 dienų po kontakto, su įpareigojimais būti saviizoliacijoje“, – teigė R.Mažeika.

Prašo užtikrinti privatumą

S.Malinauskas tvirtina, kad problemų kyla siekiant užtikrinti pacientų privatumą nuo perteklinio visuomenės dėmesio.

„Ligoninės atstovai ir Visuomenės informavimo grupė girdi iš ligoninės paleistų žmonių nusiskundimus, kad jie jau sulaukė nepageidaujamo žurnalistų dėmesio. Esame patikinę ir pacientę, ir jos artimuosius, kad dėsime visas pastangas, jog jos šeimos privatumas būtų saugomas. Norime paprašyti žiniasklaidos priemones susilaikyti nuo asmenų tapatybių atskleidimo, stigmatizavimo, brovimosi į jų privačią erdvę, kai jie to nepageidauja. Jei šeimai tokios pagalbos reikės, mes padėsime imtis teisinių priemonių jų privatumui apginti“, – feisbuke rašo S.Malinauskas.

Ligoninės vadovas teigė, kad ligoninėje imtasi daug apsaugos priemonių, kad virusas neturėtų galimybių plisti.

„Ligoninėje mes turime labai aiškiai atriboję srautus, labai aiškiai bendraujame, bendradarbiaujame su greitąja pagalba, greitoji tiksliai žino, kur vežti, greitoji atvažiuoja apsisaugoję specialiais rūbais, pasitinka personalas specialiais rūbais. Visoje ligoninėje yra informacija: ir prie įėjimų, kur gali kreiptis piliečiai, kurie galbūt savarankiškai atvyksta“, – vardijo R.Mažeika.

Anot jo, medikams parūpintos tinkamos priemonės, papildomai jų penktadienį gauta iš Sveikatos apsaugos ministerijos tiems atvejams, jei iškiltų kontakto rizika kituose ligoninės skyriuose, pvz., skubios pagalbos, infekcinių ligų, ar kituose.

„Manome, kad šios priemonės yra tinkamos“, – tvirtino R.Mažeika.

Iki šiol Lietuvoje patvirtintas vienintelis koronaviruso atvejis. Šeštadienį 8 val. ryte laboratorijoje pradėta tirti 20 naujų ėminių, visi jie buvo neigiami.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:00
24:59
00:45

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min