Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Korupcijos byloje minima prokurorė R.Aliukonienė po tarnybinio patikrinimo atleista iš darbo

Sulaikyta prokurorė Rita Aliukonienė
15min ir VU teisės fakulteto nuotr. / Sulaikyta prokurorė Rita Aliukonienė
Šaltinis: 15min
2
A A

Prokurorė Rita Aliukonienė atleista iš Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiosios prokurorės pareigų dėl šiurkščių tarnybinių pažeidimų, kurie paaiškėjo po atlikto tarnybinio patikrinimo.

Atleidimo įsakymą jau pasirašė generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas šių metų vasario 23 dieną generalinio prokuroro pavedimu, jo metu R.Aliukonienė buvo nušalinta nuo pareigų.

Šios prokurorės atžvilgiu taip pat buvo pradėtas ir ikiteisminis tyrimas dėl galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, kuris šiuo metu tebevyksta.

Tarnybinio patikrinimo išvadose konstatuota, kad eidama Vilniaus apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiosios prokurorės pareigas R.Aliukonienė tyčia, aktyviais savo veiksmais padarė 4 tarnybinius pažeidimus, iš kurių 3 yra vertinami kaip šiurkštūs, vienas – tęstinis.

Teikime dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo nurodoma, kad nustatyti tarnybiniai pažeidimai bei pareikšti įtarimai padarius nusikalstamą veiką, tiesiogiai susijusią su einamomis pareigomis, yra nesuderinami su prokuroro statusu, todėl R.Aliukonienei skirtina griežčiausia tarnybinė nuobauda – atleidimas iš tarnybos.

„Visuomenė pagrįstai tikisi, kad prokuroras, prisiekęs tarnauti Lietuvos valstybei, ne tik atliks tiesiogines funkcijas, bet savo pareigas vykdys garbingai, nešališkai, sąžiningai, saugodamas gerą prokuroro ir visos prokuratūros vardą, brangindamas visuomenės jam suteiktą pasitikėjimą.

Todėl tokie prokuroro veiksmai, kurie grubiai pažeidžia šiuos principus, kertasi su visuomenėje galiojančiomis moralės nuostatomis, griauna pasitikėjimą prokuratūra ir destruktyviai paveikia visą prokuratūros bendruomenę, yra netoleruotini, privalo būti išaiškinami, vertinami ir viešinami“, – priimtą sprendimą komentuoja generalinis prokuroras E.Pašilis.

Prokuratūros įstatymo 41 straipsnio 9 dalyje numatyta, kad jeigu prokuroras padarė įstatymo pažeidimą, tarnybinė nuobauda gali būti paskirta neatsižvelgiant į kitą atsakomybę, todėl aplinkybė, kad prokurorės atžvilgiu šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nusikaltimo padarymo ir ji yra įtariamoji šiame ikiteisminiame tyrime, netrukdo vertinti jos veiksmus tarnybinės atsakomybės prasme.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min