TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Korupcijos židinys Lietuvoje – gydymo įstaigos

Gydytojas
Photos.com / Gydytojas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antikorupcijos fronte Lietuvoje – nieko nauja. Tai šiandien konstatavo „Trasparency International“ Lietuvos skyrius (TILS), pristatydamas „Lietuvos korupcijos žemėlapį 2008“. Politikai ir toliau kišasi į valstybės įstaigų sprendimų priėmimą, proteguoja gimines ir bičiulius. Klesti kyšininkavimas bei piktnaudžiavimas tarnyba.

Lietuvoje korupcijos žemėlapis sudarytas jau 6-ą kartą. Šįsyk tyrimą TILS užsakymu atlikusios viešosios  nuomonės tyrimo kompanijos pastebėjo, jog gyventojai labiausiai paplitusiomis korupcijos formomis laiko kyšininkavimą, piktnaudžiavimą tarnyba, „savų“ protegavimą.

Pats korumpuočiausias – Seimas

Apklaustųjų nuomone, korupcija užima trečią vietą tarp visų socialinių problemų. Labiausiai korumpuotu laikomas Seimas, teismai, Vyriausybė, politinės partijos. Šiomis institucijomis žmonės teigia nepasitikintys.

Vis dėlto absoliuti dauguma apklaustųjų mano, kad kyšiai padeda spręsti problemas. Rečiausiai kyšį nusiteikę duoti yra tarnautojai, tačiau tai darytų daugiau kaip pusė (51 proc.) įmonių vadovų, o kitomis veiklos sritimis užsiimantys gyventojai kyšį duotų dar dažniau. Tą patvirtino 64 proc. apklaustųjų.

Tik 6 proc. nurodė neduodantys kyšių, nes gerbia įstatymą. Užtat, palyginti su ankstesniais metais, daugėja žmonių, kurie teigia neduodantys kyšių dėl įsitikinimų. „Duoti kyšį – žema. Tu prisipažįsti, jog neturi socialinio kapitalo“, – apie lietuvių įprotį duoti kyšius sakė sociologas Aleksandras Dobryninas.

Korumpuočiausi – didieji miestai

Sprendžiant iš tyrimų, kyšininkavimas labiausiai klesti gydymo įstaigose. O kyšio prievartavimą dauguma apklaustųjų teigia pajutę bendraudami su Kelių policijos pareigūnais.

Vis daugiau gyventojų ir tarnautojų teigiamai vertina tuos žmones, kurie nepabūgsta pranešti apie korupciją, laiko juos drąsiais ir principingais. Skeptiškiau apie įskundusius atsiliepia tik įmonių vadovai. Korumpuočiausiais laikomi didieji miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai. Tarp institucijų, padedančių mažinti korupciją Lietuvoje, apklaustieji pirmiausia nurodė žiniasklaidą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Tyrimas Korupcija
Parašykite atsiliepimą apie 15min