Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 3d. 10:15

Kostiumai ir suknelės – už valdiškus pinigus

Eurai ir kavos puodelis
Photos.com / Eurai ir kavos puodelis

Kanceliarinėms išlaidoms kas mėnesį nemažas sumas pinigų gaunantys daugelio Lietuvos savivaldybių tarybų nariai šių išmokų mažinti neskuba, rašo „Lietuvos žinios“.

Dienraščio duomenimis, kai kurių Lietuvos savivaldybių tarybų nariai kanceliarinėms išlaidoms kas mėnesį gauna iki 2000 litų. Tačiau atsiskaityti, kur tas lėšas išleido, jiems nereikia. Mokesčių mokėtojų pinigus politikai leidžia ne tik popieriui, pieštukams ar kitoms rašymo priemonėms, bet ir kompiuteriams. Kai kurie nusiperka ir drabužių ar aksesuarų.

Klaipėdos miesto tarybos Etikos komisijos pirmininkės Alinos Velykienės iniciatyva anonimiškai buvo apklausti uostamiesčio tarybos nariai. Be kitų klausimų, politikų buvo teiraujamasi, kokioms reikmėms jie leidžia kanceliarinėms išlaidoms skirtus pinigus.

Kai kurie tarybos nariai nurodė, kad dalį lėšų skiria atstovaujamų partijų būstinėms išlaikyti, taip pat spaudai, knygoms, gėlėms, suvenyrams, kompiuteriams. Kiti neslėpė, kad už mokesčių mokėtojų pinigus įsigijo drabužių: vyrišką kostiumą, marškinius, kaklaraištį, kojines, moterišką kostiumėlį.

Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai kanceliarinėms išlaidoms, neseniai simboliškai jas sumažinus, kas mėnesį gauna apie 1750 litų ir niekam už juos neatsiskaito. Kauno tarybos nariai naudojasi dar keliomis privilegijomis – asmeniniais kompiuteriais, už kuriuos prieš kelerius metus sumokėta iš miesto biudžeto, ir belaidžiu internetu.

„Manau, kad gaunamus pinigus politikai išleidžia degalams ir reprezentacinėms reikmėms“, – dienraščiui sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Sumažinus valstybės biudžeto asignavimus savivaldybėms, daugelis jų suka galvą, kaip sudurti galą su galu, nemažai klimpsta į skolų liūną. Vilkaviškio rajono savivaldybei ir jai priklausančioms kultūros, švietimo ir socialinių paslaugų įstaigoms trūksta beveik 7 mln. litų, kad būtų atsiskaityta su įvairiomis sankcijomis grasinančiais kreditoriais. Didesnė nei milijono litų skola susidarė vežėjams už mokinių vežimą į mokyklas, tokia pat – už šildymą.

Taupydami lėšas rajono savivaldybės administracijos darbuotojai eina nemokamų atostogų. Iki minimumo sumažintos išlaidos telefonams, komandiruotėms, vykimams į įvairius seminarus, mokymus. Pasak mero Algirdo Bagušinsko, kito kelio taupyti nėra.

Į taupymo programą buvo numatyta įtraukti ir savivaldybės tarybos narius, nuo 400 iki 100 litų per mėnesį sumažinus jiems skiriamas kompensacijas kanceliarinėms išlaidoms.

„Kai toks sunkmetis ir darbuotojai yra išleidžiami nemokamų atostogų, tarybos nariai galėtų solidarizuotis ir taip pat dirbti neatlygintinai. Gyventojai jau tiesiai šviesiai sako, kad sunkmečiu mes pernelyg išlaidaujam“, – teigė Vilkaviškio tarybos narys Rimvydas Žiemys.

Tačiau toks savivaldybės administracijos siūlymas daugumos tarybos narių palaikymo nesulaukė. Jie išmokas sau sutiko sumažinti tik 100 litų.

Vilkaviškio savivaldybės tarybos nariai – ne vieninteliai, nenorintys susimažinti kas mėnesį gaunamų išmokų kanceliarinėms reikmėms. Neseniai posėdžiavusi skolose paskendusios Kalvarijos savivaldybės taryba šias išmokas nuo 500 litų susimažino tik iki 425, nors iš pradžių buvo siūloma išvis jų nemokėti.

Nuo 700 iki 840 litų siekiančių kompensacijų nenorėjo atsisakyti ir Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariai.

Šiuo metu Seime jau užregistruota Vietos savivaldos įstatymo pataisa, kuria numatoma apriboti savivaldybių tarybų narių užmojus be kontrolės leisti kanceliarinėms reikmėms skiriamus pinigus. Tačiau daugelis miesto ar rajono merų mano, kad atsiskaityti – netikslinga. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min