TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kova su korupcija: jei žinote, kas paėmė kyšį ir pranešėte, galite gauti 100 000 litų

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: BNS
0
A A

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo apie korupciją pranešusiems asmenims atlygį mokėti nepaisant to, kaip baigsis ikiteisminis tyrimas pagal jų pranešimą. Be to, finansiškai norima skatinti asmenis, dalyvavusius padarant tas veikas, apie kurias pranešė teisėsaugos institucijai, tačiau jie teismo sprendimu turi būti atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės.

Tokius siūlymus VRM teikia Vyriausybei, siūlydama keisti nutarimą „Dėl atlyginimo už vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas, kuriomis padaryta žala valstybei“.

Pagal ministerijos projektą, asmenų, suteikusių teisėsaugai vertingos informacijos apie nusikalstamas veikas ekonomikai, verslo tvarkai, finansų sistemai, korupciją, skatinimas nebebūtų siejamas su valstybei padarytos turtinės žalos atlyginimu ar ikiteisminio tyrimo bylos baigtimi.

Taip pat siūloma, kad tokiems asmenims skatinti teisėsaugos institucijoms būtų skiriamos specialios lėšos.

Be to, siekiama nustatyti, kad galėtų būti skatinami ir asmenys, patys dalyvavę padarant tas veikas, apie kurias pranešė teisėsaugos institucijai, jeigu jie teismo sprendimu atleidžiami nuo baudžiamosios atsakomybės.

Naujajame projekte taip pat palikta 100 tūkst. litų maksimali išmoka, tačiau patikslinta, kad ją galima mokėti už pranešimą apie korupcinio pobūdžio sunkų nusikaltimą.

VRM teigimu, šie pakeitimai leis efektyviau atskleisti korupcines nusikalstamas veikas, mažės korupcijos mastas.

Dabar galiojančiame Vyriausybės nutarime numatyta, kad vertingos informacijos apie ekonominius nusikaltimus suteikę piliečiai gali būti skatinami vienkartine pinigine išmoka, jeigu teisėsauga pasinaudoja šia informacija ir atlyginama valstybei padaryta žala. Tokiu atveju atlygis gali siekti iki 10 proc. valstybei atlygintos turtinės žalos, bet ne daugiau kaip 100 tūkst. litų.

Naujajame projekte taip pat palikta 100 tūkst. litų maksimali išmoka, tačiau patikslinta, kad ją galima mokėti už pranešimą apie korupcinio pobūdžio sunkų nusikaltimą. Iki 50 tūkst. litų galėtų tikėtis pranešusieji apie korupcinio pobūdžio apysunkį nusikaltimą ir iki 10 tūkst. litų – apie korupcinio pobūdžio nesunkų nusikaltimą.

Konkrečius vienkartinių piniginių išmokų dydžius nustatytų speciali komisija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min