Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovai su blogu kvapu – šimtai tūkstančių

„Mestilla“  gamykloje kasmet pagaminama apie 100 tūkst. tonų biodyzelino. Didžioji dalis gamyklos produkcijos yra eksportuojama.
Bendrovės nuotr. / „Mestilla“ gamykloje kasmet pagaminama apie 100 tūkst. tonų biodyzelino. Didžioji dalis gamyklos produkcijos yra eksportuojama.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdiečių skundų dėl leidžiamo prasto kvapo kaltinta LEZ'e veikianti bendrovė „Mestilla“ į valymo įrangą investavo 300 tūkst. Lt.

Viena moderniausių Europoje biodyzelino gamyklų „Mestilla“ iš Vokietijos bendrovės „THOLANDER Ablufftechnik GmbH“ įsigijo oro valymo įrenginį, skruberį, kuris padės neutralizuoti į aplinką patenkantį kvapą.

Sutartį su Vokietijos bendrove „Mestilla“ pasirašė 2010 m. spalį, o naujosios technologijos gamykloje, planuojama, bus sumontuotos vasario-kovo mėnesiais.

Tai jau antroji didelė gamyklos investicija, siekiant išspręsti, vadinamojo „blynų“ kvapo problemą. 2009 m. į gamyklos ventiliacijos sistemas buvo sumontuoti specialūs „Spraying System“ purkštukai, kuriais, įpurškiant į oro srautą vandeniu atskiestą kvapus naikinantį reagentą, yra „plaunamas“ oras. Į šios sistemos įdiegimą bendrovė investavo apie 200 tūkstančių litų.

„Biodyzelino gamybos technologija pasaulyje yra labai nauja, todėl net Vakarų Europos šalys dar neturi pakankamai patirties, kaip 100 proc. panaikinti gamybos procese atsirandančius kvapus. Pirmoji „oro plovimo“ sistema pasiteisino iš dalies – kvapas sumažėjo, tačiau, pasisukus vėjui, ypač šaltuoju metų laiku, artimiausių namų gyventojai jį vis dar gali justi“,– sako UAB „Mestilla“ gamybos direktorė Margarita Salytė.

Nors „blynų“ kvapas, atsirandantis iš rapsų mechaniniu būdu spaudžiant aliejų, neturi jokio poveikio aplinkai ar sveikatai, atsižvelgdama į šalia Klaipėdos LEZ įsikūrusių žmonių prašymus, „Mestilla“ ieško geriausio šios problemos sprendimo būdo. Nuo 2008 m. gamykla bendradarbiauja su akredituota Vokietijos laboratorija „Ecoma“, kuri reguliariai tiria kvapų koncentraciją išmetamame ore ir jo sudedamąsias dalis.

2008 m. Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje pradėjusi veikti „Mestilla“ gamykla yra vienas moderniausių metilo esterio, vadinamo biodyzelinu, gamintojų Baltijos šalyse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min