Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 28d. 16:37

Kovai su diskriminacija ketinama skirti 1,4 mln. eurų

Akcijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Asociatyvinė nuotr. Akcija kovai su diskriminacija

Vyriausybė trečiadienį pritarė Nediskriminavimo skatinimo tarpinstituciniam veiklos planui, kuriuo tyrimams ir visuomenės tolerancijos skatinimui tautinių, seksualinių mažumų ir kitų socialinių grupių atžvilgiu numatoma skirti per 1,4 mln. eurų.

Penkeriems metams sudarytame plane, kurį Vyriausybei pristatė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM), numatyta mažinti diskriminaciją, užtikrinant lygias galimybes bei didinti visuomenės sąmoningumą ir pagarbą žmogui. 

Dokumente numatoma įsteigti ir kasmet rengti lygybės ir įvairovės apdovanojimus, rengti seminarus, informacines kampanijas ir kitus švietėjiškus renginius, skirtus skatinti nediskriminavimą tautybės, rasės ir kalbos pagrindu, šviesti tautinių mažumų ir migruojančių šeimų vaikus.

Taip pat numatyta įvertinti asmenų grupių, kurioms reikalinga teisinė apsauga, padėtį - numatyta vykdyti tyrimus dėl transeksualių asmenų padėties ir privataus gyvenimo apsaugos, dėk diskriminacijos nuteistųjų, nesusituokusių asmenų, tautinių mažumų atstovų atžvilgiu.

Įgyvendinant plane numatytas priemones didžiausias dėmesys bus skiriamas gyventojų informavimui šalies regionuose, taip pat nevyriausybinių organizacijų veiklos skatinimui.

Įvairioms priemonėms, kurias įgyvendins SADM, Švietimo ir mokslo, Kultūros, Teisingumo, Užsienio reikalų ministerijos bei kitos institucijos, 2015-2017-aisiais metais numatyta skirti per 1,4 mln. eurų: 790 tūkst. eurų ketinama atseikėti iš valstybės biudžeto, dar 724 tūkst. eurų - iš Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min