Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovas Seime – interpeliacijų mėnuo

Socialdemokratų partijos rinkimų štabas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / A.Butkevičiaus vadovaujama opozicija rengia interpeliacijų dūrius Vyriausybei.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau pirmą naujosios pavasario sesijos dieną atsakyti į interpeliacijoje jam pateiktus klausimus Seime turės energetikos ministras Arvydas Sekmokas. Netrukus po to ketinama pradėti interpeliacijos procedūrą aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui. Negana to, opozicija dar svarsto, ar teikti interpeliaciją premjerui Andriui Kubiliui, ar organizuoti nepasitikėjimo visa Vyriausybe procedūrą.

Kitą ketvirtadienį, kovo 10 dieną, su parlamentarais į pirmąjį pavasario sesijos posėdį privalės atvykti  energetikos ministras A.Sekmokas ir atsakyti į interpeliacijoje surašytus klausimus. Klausimai jam buvo pateikti dar per rudens sesiją, ministras jau yra į juos atsakęs raštu.

Dar vieną interpeliacijos tekstą – aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui – opozicija sukurpė tarp sesijų, tačiau Seimo pirmininkė Irena Degutienė atsisakė priimti dokumentą, mat tai pagal Seimo Statutą turi vykti sesijos metu. „Kovo mėnuo bus interpeliacijų mėnuo. Dvi – tikrai“, – ketvirtadienį apie tai kalbėdama šyptelėjo parlamento vadovė.

Ruošia dūrius Vyriausybei

Šiek tiek turim balsų daugiau negu opozicija, bet tai nėra tas kiekis, kuris tikrai leistų būti labai, liaudiškai tariant, atsipūtusiam. Reikia ir toliau dirbti, ieškoti kompromiso, susikalbėjimo su kitomis frakcijomis, – apie darbą kalbėjo Seimo vadovė.Seimo opozicijos lyderio socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus teigimu, opozicija yra parengusi ir daugiau Vyriausybę turinčių sudrebinti dokumentų: interpeliacijos premjerui Andriui Kubiliui ir nepasitikėjimo visu ministrų kabinetu projektus. Šios procedūros gana panašios: pirmuoju atveju į parlamentarų klausimus turėtų atsakyti vienas A.Kubilius, kitu – visi Vyriausybės nariai. Nutarimas dėl tiesioginio nepasitikėjimo Vyriausybe gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, taip pat kaip nutarimas, kuriuo po interpeliacijos pareiškiamas nepasitikėjimas premjeru. Abiem atvejais priėmus tokį nutarimą ministrų kabinetas privalo trauktis. 

Opozicinės frakcijos kitą savaitę tarsis, po kuriuo dokumentu rinkti parlamentarų parašus. Norint pradėti bet kurią procedūrą, reikia surinkti ne mažiau kaip 29 Seimo narių parašus.

„Socialdemokratų frakcija yra parengusi interpeliaciją visai Vyriausybei, o kiek žinau, Vidmanto Žiemelio (Krikščionių partijos – aut. past.) frakcija yra paruošusi atskirą ministrui pirmininkui. Mes sutarėme, kad kitą savaitę susitiks opozicinių frakcijų vadovai ir tarsimės, kuriam variantui reikėtų pritarti. Mano manymu, būtų geriausiai teikti visai Vyriausybei, tegul ji pasitikrina, ar turi pasitikėjimą, to nori ir ministras pirmininkas Andrius Kubilius – yra viešai tai sakęs“, – kalbėjo A.Butkevičius.

Atsipūtimo nebus

Be interpeliacijų, parlamentarų laukia ir kiti darbai. Pasak Seimo vadovės I.Degutienės, dalis pavasario sesijos prioritetų perkelti iš rudens sesijos – kovos su korupcija, nedarbo mažinimo, ekonomikos skatinimo, energetikos įstatymų blokai. Pagrindinė pavasario sesijos naujiena – Seimui turėtų būti pateikta „Sodros“ reformos koncepcija ir ją įgyvendinantys įstatymų paketai. „Aš manau, kad tai bus vienas iš sunkiausių pavasario sesijos klausimų,  nes ekspertų lygmeniu yra įvairių pasiūlymų“, – sakė I.Degutienė. Anot jos, šiuo klausimu reikės pasiekti visų politinių partijų sutarimą, mat reforma truks kelias parlamento kadencijas, kai nežinia, kurios jėgos turės valdžią.

Pavasario sesijoje, kaip ir anksčiau, valdančiųjų ir opozicijos balsų santykis bus apylygis, todėl situacija liks įtempta. „Šiek tiek turim balsų daugiau negu opozicija, bet tai nėra tas kiekis, kuris tikrai leistų būti labai, liaudiškai tariant, atsipūtusiam. Reikia ir toliau dirbti, ieškoti kompromiso, susikalbėjimo su kitomis frakcijomis“, – apie darbą kalbėjo Seimo vadovė. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min