Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 4d. 15:13

Kovo 11-ąją Gedimino prospekte žygiuos ir skustagalviai, ir žmogaus teisių gynėjai

Prieš eiseną
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prieš eiseną
Kovo 11-oji Vilniuje taps tikra eitynių diena. Trečiadienį Vilniaus savivaldybė išdavė leidimą Nepriklausomybės atkūrimo dieną tradicines eitynes rengti nacionalistinių pažiūrų jaunimą vienijančiai organizacijai Lietuvos tautinio jaunimo sąjunga. Anksčiau savivaldybė yra išdavusi leidimą Kovo 11-ąją pagrindine sostinės gatve žygiuoti ir žmogaus teisių gynėjams.

Sostinės savivaldybės Saugaus miesto departamento vedėjas Julius Morkūnas 15min.lt patvirtino, kad leidimas Tautinio jaunimo sąjungai žygiuoti Gedimino prospektu Kovo 11-ąją yra išduotas.

Todėl šiemet valstybės šventę patriotinis jaunimas švęs tradicinėmis tapusiomis eitynėmis. Savivaldybė leido 2000 žmonių žygiuoti nuo Katedros iki Lukiškių aikštės.

Tiesa, jiems teko ankstinti savo eitynių laiką. Anksčiau rengę eitynes popietėmis, šiemet skustagalviai žygiuos viduryje dienos: nuo 13 iki 14.30 val.

Susikirsti neturėtų

Tautinio jaunimo sąjungą eitynių laiką pakeisti privertė žmogaus teisių gynėjai. Jie anksčiau nei Tautinio jaunimo sąjunga pateikė savivaldybei prašymą rengti eitynes Kovo 11-ąją.

Dar rugpjūtį Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Lygių galimybių plėtros centras savivaldybę informavo norintys Kovo 11-ąją surengti eitynes „Už žmogų, už laisvę, už demokratiją“. Leidimas jiems suteiktas lapkričio pabaigoje, todėl šios eitynės galės vykti Kovo 11-ąją. 800 žmogaus teisių gynėjų 16–18 val. žygiuos nuo Seimo iki Vyriausybės.

Tautinio jaunimo sąjungos eitynės garsėjo nacionalistiniais šūkiais, tačiau pastaruoju metu eitynės praeina gana ramiai, sako Vilniaus savivaldybės Saugaus miesto departamento vedėjas Julius Morkūnas.

Todėl, anot jo, ir šiemet nebuvo pagrindo neišduoti leidimo rengti eitynes.

„Kad ir kaip spauda nušviečia, kokių jie pažiūrų yra, tačiau jie tikrai drausmingai ir net nereaguojdavo į juos provokuojančius asmenis per pastarąsias eitynes. Nebuvo pagrindo jiems leidimo neišduoti. Policija apie situaciją žino ir su organizatoriais tarsis, kad viešoji tvarka būtų užtikrinta“, – sakė J.Morkūnas.

Pasak jo, savivaldybė atidžiai rinko laiką skirtingų pažiūrų asmenų organizuojamoms eitynėms.

„Žiūrėjome, kad būtų pakankamai laiko nesusikirsti dalyviams besirenkantiems ir besiskirstantiems“, – pabrėžė J.Morkūnas.

Primename, kad Tautinio jaunimo sąjungos kasmet organizuojamos eitynės pagarsėjo ir užsienyje. Lietuva buvo smerkiama tinkamai nereagavusi į šias eitynes, kai jose skambėjo nacionalistiniai ir rasistiniai šūkiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min