Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kovo 11-oji neapsiėjo be rinkiminės agitacijos (nuotraukos)

Iškilmingas vėliavos pakėlimas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Iškilmingas vėliavos pakėlimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Seime iškilmingo posėdžio metu paminėtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas bei generolo Jono Žemaičio gimimo 100-osios metinės. Į iškilmingą Seimo posėdį atvyko Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Vyriausybės nariai, Nepriklausomybės akto signatarai, parlamentarai, svečiai iš užsienio ambasadų.

Į iškilmingą Seimo posėdį atvyko Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, Vyriausybės nariai, Nepriklausomybės akto signatarai, parlamentarai, svečiai iš užsienio ambasadų.

Valinskas: Lietuva Lietuvai

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, sveikindamas susirinkusiuosius su Kovo 11-ąją nepamiršo ir dabarties aktualijų. „Dabar manoma, kad jei esi valdžioje, automatiškai tampi priešu. Jei esi valdininkas, tai būtinai korumpuotas. Privalome kalbėti su žmonėmis, su politiniais oponentais. Svarbu, kad visuomenė suprastų priimamų, kad ir nepopuliarių, sprendimų būtinumą. “, – kalbėjo A.Valinskas.

„Kiekvienas turime išsikelti šūkį Lietuva Lietuvai“, – iš tribūnos iškilmingai šnekėjo Seimo pirmininkas.

Landsbergis: nedaug tenuėjom

Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis sveikindamas su Nepriklausomybės atkurimu pažymėjo, kad per devyniolika nepriklausomybės metų nedaug tenuėjom į priekį. Jis pacitavo Stasio Lozoraičio žodžius, kuriuos jis tarė prieš 19 metų Vašingtone Kovo 11-ąją: „ Aš žinau, kad padėtis radikaliai pasikeitė, bet mes dar nekontroliuojam bankų, policijos, geležinkelio sistemos, elektros“.

V.Landsbergis teigė, kad daugelis S.Lozoraičio pastabų aktualios ir šiandien. „Nežinau, ar jau turim tinkamą, žmonių gerbiamą policiją, ar turim krašto gynybai tinkamą kariuomenę, ar kontroliuojam bankus, geležinkelius ir elektrą? Viskas suvaryta į krūvą antikonstituciniais žingsniais“, – teigė V.Landsbergis.

Kalbose – rinkiminė agitacija

Kalbose netrūko artėjančių rinkimų akordų: A.Valinskas žadėjo dialogą su visuomenę, V.Landsbergis pasisakė už Dalią Grybauskaitę – esą tik ji išgelbės Lietuvą, po jo į tribūną pakilęs socialdemokratas Vytenis Andriukaitis teigė, kad pats geriausias kandidatas – jų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Po iškilmingo posėdžio Seimo parodų galerijoje atidaryta fotografijų paroda „Laisvės sparnai“, o vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje iškilmingai pakeltos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos. Trimis salvėmis pagerbta šių šalių nepriklausomybė.

Prieš devyniolika metų, 1990 m. kovo 11 d. Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą, kuriame rašoma, kad atstatomas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min