Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 11d. 10:41

Kovo 11-osios rytą Neries pakrantės sanitarai sėjo paniką Vilniuje (atnaujinta 12.04 val., nuotraukos, video)

Degant laidų izoliacijai, į dangų virto tiršti dūmai.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Degant laidų izoliacijai, į dangų virto tiršti dūmai.

Paupio bei pro Seimą einančios gatvės dalis ir verslo centrų kvartalas paskendo dūmuose, kai du kiemsargiais prisistatę vilniečiai degino šiukšles ir laužo liepsnose lydė spalvotųjų metalų laidus.

Apie 9 val. 40 min. sostinės A.Goštauto gatvės pabaigoje, maždaug ties Ūkio banku, nuo Neries krantinės ėmė virsti tirštų baltų dūmų kamuoliai.

Dūmuose paskeldo vadinamojo Verslo trikampio stikliniai biurų pastatai, A.Goštauto gatve judantiems vairuotojams teko mažinti greitį arba visai sustoti – matomumas retsykiais visai dingdavo. Dūmų atakos intensyvumas keitėsi priklausomai nuo vėjo krypties ir to, kas buvo metama į laužą.

Ties laužaviete stabtelėjo pilietiškai nusiteikęs vienos taksi firmos vairuotojas. Išlipęs iš mersedeso, jis nuėjo iki Neries upės šlaito, tačiau per dūmus net nepastebėjo, kad laužą kontroliuoja du pusamžiai vilniečiai. Taksistas grįžo prie savo automobilio ir puolė skambinti ugniagesiams.

Netrukus taksistas su naujienų portalo žurnalistu nusileido šlaitu prie krantinės. Po minutėlės į įvykio vietą atskubėjo ir saugos tarnybos G4S apsaugininkas – uždūmintame kvartale yra ir šios firmos būstinė. Kaip elgėsi dėmesį į save dėl galingo laužo atkreipę vilniečiai, galite pamatyti šioje filmuotoje medžiagoje.

 

VIDEO: 15min.lt - Kiemsargiai Vilniuje sėjo paniką

Klausinėjami, kodėl paskandino dūmuose gatvę ir visą kvartalą, vyriškiai tikino nieko blogo nedarantys. „Mes šiukšles deginam!“, – antrino vienas kitam.

Vienas jų prisistatė ūkinės bendrovės „Naujamiesčio ūkis“ kiemsargiu Robertu Jasulaičiu, kitas - bičiuliu Genadijumi. Vilniečiai teigė netoliese, J.Jasinskio gatvėje, gyvenantys.Čia turi būti pastatyti konteineriai! Tada mums nereikės šiukščių deginti, o galėsim mesti į konteinerį, – kalbėjo R.Jasulaitis, netgi parodęs „Naujamiesčio ūkio“ kiemsargio pažymėjimą.

Jie tikino, kad nori gyventi švarioje aplinkoje, todėl net laisvalaikiu ateina prie Neries tvarkytis.

„Šiandien daugiau nebedeginsim. Bet šeštadienį vėl ateisim, rinksim šiukšles ir deginsim“, – žadėjo Genadijus.

Vyriškiai piktinosi, kad į Neries pakrantę ateinantis jaunimas čia vartoja alkoholinius gėrimus, o po to palieka krūvas butelių, kitų šiukšlių. „Čia turi būti pastatyti konteineriai! Tada mums nereikės šiukščių deginti, o galėsim mesti į konteinerį“, – kalbėjo R.Jasulaitis, netgi parodęs „Naujamiesčio ūkio“ kiemsargio pažymėjimą. Beje, vilnietis dar minėjo esąs 1993-1995 metais Vilniui vadovavusio mero, dabar jau mirusio Vytauto Jasulaičio giminaitis. Tarp savo nuopelnų R.Jasulaitis minėjo restauratoriaus darbą Šv.Petro ir Povilo bažnyčioje sostinėje.

Apsaugininkas tvarkdariams griežtai paaiškino, kad Neries krantinė nėra laužavietė, kur gali būti deginamos atliekos, juolab keliančios tokias dūmų uždangas.

Pakrantės sanitarai jau buvo pasiruošę butelį su vandeniu ir užgesino liepsną. Paaiškėjo, kad į laužą vyriškiai buvo įmetę gniužulą spalvotojo metalo laidų. Toks metalas superkamas tik be apsauginės izoliacijos. Paprasčiausiais būdas laidus išvalyti – įmesti juos į ugnį ir izoliaciją nudeginti.

Kad geriau liepsnotų, Robertas su Genadijumi prie laužavietės maiše atsinešė krūvą iš biuro išmestų A4 formato lapų.

Į tą patį maišą vyriškiai įsidėjo iš laužavietės išimtas vielas bei patraukė savo keliais. Ugniagesių pagalbos neprireikė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min